Sayfa 236/607 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Bir sürü hesaplar burada PETUN u kötülüyor ve negatif hava oluşturmaya çalışıyorsa , ÇAKALLAR ve AKBABALAR pozisyon alamamış , hala dışardaki pozisyonları istiyor demektir.... Bugün zaten açıklanan o bilançoya rağmen senet zerre yukarı gitmediyse , iddia ediyorum bakın daha bugünden , bugün satanlar fiyatı baskılayanların arkasında tahminimce EMEKLİ fonları çıkacaktır....

Her zaman gördüğüm üçkağıt zincirleri...... Emekli Fonları yukarılardan pozisyonları alır , bu pozisyonları taşır ve sonrasında ne zamanki senet artık diplerden dönücek ve yukarı yükselme potansiyeli var , emekli fonları boşaltılır... bu boşaltma süreci esnasında küçük yatırımcı bezdirilir arada onlarında pozisyonları kapılır..... 2 gün sonra takasa bakıcaz dediğim gibi emekli fonları çıkarsa haklı olduğumu görürsünüz....

Bu senet bu fiyatları hak etmiyor .... er yada geç hak ettiği fiyatlamaya mike mike çıkarıcaklardır.... ben sepetime koydum , gerisi zamana kalmış..... hedef fiyatımdan önce akbabalar bunu ele geçiremez..... istediği kadar baskılasın .... kendi çalıp oynasın ..... sabreden kazanır.....

yatırım tavsiyesi değildir........

Pınar'ın gerçek değeri ne ?
    Yaşar Holding' in borcu gerçekten sorun mu ?

Şüpheci kimsenin yazısını ben de okudum.
    Açıkçası faydalandım, kendisine emeğinden dolayı teşekkür ederim.

Seçilen nickten de anlaşıldığı üzere sayfadaki yazıların amacı öküzün altında buzağı aramak, negatif tarafları bulup bunlara dikkat çekmek. Sadece negatif bir değerlendirme yapmak.

Borsada kaybedenlerin doğal davranışı:

Son derece düşük fiyatların, çıkan olumsuz haberlerin doğruluğuna olan inancı beslediği dip noktalarda panikle satmak. Olumlu haberlerin yüksek fiyatları adeta onaylandığı zirve noktalarında coşkuyla büyük bir umutla hisse almak.

Maalesef bu hiç değişmiyor.
    Oysa çıkan haberlere ya da yazılan yazılara "olumlu ya da olumsuz" soğukkanlılıkla yaklaşıp realist bir bakışla değerlendirmek en doğrusu.

Şüpheci kimsenin yazısının kimseyi endişeye sevk etmemesi gerektiği gibi benim şimdi yazacaklarım da aşırı bir coşkuya neden olmamalı.

Holdingin borcu 226 milyon euro olarak belirtilmiş. Şu anda euro 6.11 yani borç 1.38 milyar tl.
    Peki bu borç sıkıntı yaratacak büyük bir borç mu ? Bence kesinlikle hayır.

Zaten böyle olsaydı, Yaşar Holding petun ya da pnsut hisselerini satmayı değerlendirirdi.

Peki Yaşar bu hisseleri satacak olsa değerleri ne olur ?

Ülker Ak Gıda' yı 2015 mayıs ayında Fransız Lactalis'e sattı. Satış açıklamasının hemen öncesinde 320 milyon lira sermayeli Ak Gıda'nın 5.78 - 6.92 fiyat aralığından halka arz edilmesi gündemdeydi. Halka arz üst sınır fiyatı 2.2 milyar tl. Lactalis yönetimi de aldığına göre kişisel tahminim satışın 2.5 milyar tl' den yapıldığı yönünde. Ak gıda İçim markalı ürünleri ve Bim' de satılan dost marka sütleri üreten firma , cirosu da 1.837 milyar tl.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/ak-gi...5U6cqD_664A-OQ

Pınar Süt' ün cirosu yaklaşık 1.5 milyar tl.
    Lactalis kıyaslaması yaparsak Pınar sut 2 milyar tl olabilir.
    Petun'un gerçek değeri de bence 1 milyarın üzerindedir.
    Bu değerler borsa fiyatlarının 4-5 katı.

Bu rakamlar borcun aslında o kadar da önemli olmadığını çok net anlatıyor.

Realist bakıp gerçeğe adaklanmak gerek.

Neredeyse 1 tl temettü açıkladı petun.
    Temettü sonrası 3.5 yıllık karı borsa değerine eşit olacak.
    5-6 yıl sonra hisseler bedavaya gelecek bu temettü ile.
    İnanılmaz ucuz durumda.

İşte gerçek bu.

Kaybedenler gibi davranmamak, soğukkanlı ve realist olmak gerek.

Petun'u 15 lira yapsalar , satış söylentileri çıkarsalar dipte satanlar bile alıcı olurlar

4.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Pınar'ın gerçek değeri ne ?
    Yaşar Holding' in borcu gerçekten sorun mu ?

Şüpheci kimsenin yazısını ben de okudum.
    Açıkçası faydalandım, kendisine emeğinden dolayı teşekkür ederim.

Seçilen nickten de anlaşıldığı üzere sayfadaki yazıların amacı öküzün altında buzağı aramak, negatif tarafları bulup bunlara dikkat çekmek. Sadece negatif bir değerlendirme yapmak.

Borsada kaybedenlerin doğal davranışı:

Son derece düşük fiyatların, çıkan olumsuz haberlerin doğruluğuna olan inancı beslediği dip noktalarda panikle satmak. Olumlu haberlerin yüksek fiyatları adeta onaylandığı zirve noktalarında coşkuyla büyük bir umutla hisse almak.

Maalesef bu hiç değişmiyor.
    Oysa çıkan haberlere ya da yazılan yazılara "olumlu ya da olumsuz" soğukkanlılıkla yaklaşıp realist bir bakışla değerlendirmek en doğrusu.

Şüpheci kimsenin yazısının kimseyi endişeye sevk etmemesi gerektiği gibi benim şimdi yazacaklarım da aşırı bir coşkuya neden olmamalı.

Holdingin borcu 226 milyon euro olarak belirtilmiş. Şu anda euro 6.11 yani borç 1.38 milyar tl.
    Peki bu borç sıkıntı yaratacak büyük bir borç mu ? Bence kesinlikle hayır.

Zaten böyle olsaydı, Yaşar Holding petun ya da pnsut hisselerini satmayı değerlendirirdi.

Peki Yaşar bu hisseleri satacak olsa değerleri ne olur ?

Ülker Ak Gıda' yı 2015 mayıs ayında Fransız Lactalis'e sattı. Satış açıklamasının hemen öncesinde 320 milyon lira sermayeli Ak Gıda'nın 5.78 - 6.92 fiyat aralığından halka arz edilmesi gündemdeydi. Halka arz üst sınır fiyatı 2.2 milyar tl. Lactalis yönetimi de aldığına göre kişisel tahminim satışın 2.5 milyar tl' den yapıldığı yönünde. Ak gıda İçim markalı ürünleri ve Bim' de satılan dost marka sütleri üreten firma , cirosu da 1.837 milyar tl.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/ak-gi...5U6cqD_664A-OQ

Pınar Süt' ün cirosu yaklaşık 1.5 milyar tl.
    Lactalis kıyaslaması yaparsak Pınar sut 2 milyar tl olabilir.
    Petun'un gerçek değeri de bence 1 milyarın üzerindedir.
    Bu değerler borsa fiyatlarının 4-5 katı.

Bu rakamlar borcun aslında o kadar da önemli olmadığını çok net anlatıyor.

Realist bakıp gerçeğe adaklanmak gerek.

Neredeyse 1 tl temettü açıkladı petun.
    Temettü sonrası 3.5 yıllık karı borsa değerine eşit olacak.
    5-6 yıl sonra hisseler bedavaya gelecek bu temettü ile.
    İnanılmaz ucuz durumda.

İşte gerçek bu.

Kaybedenler gibi davranmamak, soğukkanlı ve realist olmak gerek.
    Bravo...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Benim beklentim 2020' den önce Yaşar' ın borçlarını yapılandıracağı yönünde.

Elbette bu olmadan önce hisseler yukarı çekilmiş olacaktır.
    Enflasyonun yüksek olduğu bir ortamda Pınar'ın karı da vereceği temettü de yıldan yıla artacak, hisse de bunu fiyatlayacaktır.

herkese merhabalar

petundan arka arkaya güzel haberler geliyor , temettü herkese hayırlı olsun.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...p?t=651&page=4

herkese bol kazançlar...
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

7. Temel Analiz ile hisse seçen yatırımcıların en çok dikkat ettikleri 2 veya 3 rasyo nelerdir ?
    PETUN bu açılardan bakıldığında nasıl değerlendirilir?

Asla ve Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir

8. Ooo Parasever ortaya çıkmış.
    Bu arkadaş hisseyi över över hatta sular ama işler ters gittiğinde bir anda Karabatak olur. Aynen son olarak Aksen de yaptı. Uçacak ikiye katlayarak deyip. Elindeki hisseler Anadolu yat. Gedik den satıp dalışa geçer.
    Lütfen dikkat .

G3221 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 236/607 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •