Sayfa 456/607 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Teşekkür ederim Emirhan Bey.Hayırlısı olsun.

2. Tam kapanma da insanlar marketlere hücum eder akşam ne yesek köfte pizza etvs.sabaha ne yesek sucuk salam sosis vs. Lakin ramazanda zaten insanlar iftarda ne yesek sahurda ne yesek derdinde.o yüzden tam kapanma ramazanda bize ekstra bişey kazandırmaz.bayramdan sonra olursa çok şey kazandırır...şu anki kararlar gıdalar için en iyisi...

3. 2018 yılının ilk üç aylık döneminde 1.558.288 USD’ lık ihracat gerçekleşmiş olup
    geçen yıla göre %8,23 ‘lük bir artış gerçekleşmiştir.
    2019 yılının ilk üç aylık döneminde 1.806.549 USD’ lık ihracat gerçekleşmiş olup
    geçen yıla göre %15,93’ lük bir artış gerçekleşmiştir.
    2020 yılının ilk üç aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine paralel 1.696.681
    USD’ lık ihracat gerçekleşmiştir.

2021 deki ilk üç aylık dönemde ihracat rakamına 2020 de yeni girdiğimiz pazarların katkısı olumlu olur diye düşünüyorum.

2020 yılında Avustralya,Kazakistan,Gürcistan ve Kanada pazarlarına giriş yaptı.
    2019 yılında dondurulmuş unlu ürünler ile girdiği ABD pazarına, 2020 yılında deniz ürünleri ve vegan ürünlerini de ekledi.Irak pazarına da yeni şarküteri ürünleri ekledi

4. Bilançoyu merakla bekliyorum.

5. Gıda sektöründe ve bist genelinde primlenmemiş rasyoları güzel nadir hisselerden bir tanesiyiz.
    Herkesin stratejisi farklıdır mutlaka.Herkesin görüşünede saygım var.Ama mümkün mertebe hissemize sahip çıkalım.Sabır edenlerin karşılığını alacağına inanıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku

Gıdalar fena olmuş bugün.
    Ülker PD/DD 1.32
    Petun PD/DD 1.4

Artıda kapatabilirdik aslında bugün.Zaten ucuzuz sektöre göre.
    Her iki şirkette gıda sanayicisi,sanayi şirketinde pd dd örneği vermek pek doğru olmaz gyo değil sonuçta,
    Her ikisini birde fk olarak alt alta koyun isterseniz.

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku

Tabiikide haklısınız tek bir kıyas doğru olmaz.Daha öncede ayrıntılı paylaşmıştım gıda şirketlerinin rasyolarını.İkiside sektör ortalamasının altında kalmış benim gözümde tercih edilebilir hisseler olduğu için hızlıca yazdım.Ben tercihimi Petun dan yana kullandım.

Sn.Toibek, Ülkere yatırım yapan emeklilik fonlarının,yatırım yaptığı meblağın yarısı kadar ile Petun`a da yatırım yapmasını dilerim.

Ülker

Petun

Hazır konusu açılmışken Petun bilançosunda gözüken 70 milyon kredi borcu Yaşar holdinge ait ve faizi Yaşar holding ödemektedir.Petun bu durumdan maddi olarak etkilenmemektedir,manevi olarak etkilenmektedir.Rasyolara detaylı bakmakta yarar var dediğiniz gibi.

Son düzenleme : sorpressa; 14-04-2021 saat: 09:29. Sebep: Yarısı ile yerine yarısı kadar şeklinde düzelttim.İkisinede yatırım yapması dileklerimle

8. Güzel bilgiler teşekkürler
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

Sayfa 456/607 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •