Sayfa 481/607 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,841 - 3,848 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Emirhan Bey,Çamlı Yem tam bir kapalı kutu.Basında da çok haberini göremiyorum son dönemde.Belkide yeni tesisler açtılar,borçlanmanın sebebini bilmiyorum.
    Bakalım yanıt gelecek mi maillerimize.Gelirse burda paylaşacağım.

Hocam Yaşar holding sayfasında ve kendi sayfasında detaylı olarak faaliyetlerini anlatıyor. Balık , hindi , süt hayvancılığı , her türlü hayvan yemi ( Balık , kanatlı , küçük baş, büyük baş ) ve bunların yanında organik gübre ve sözleşmeli tarım üretimi de var.

Yani çok entegre bir şirket. Ciro olarak şu an PETUN'dan büyük. Geleceği çok parlak bir şirket. Sürekli kar eder hale geldiğinde halka arzı olursa talep görür. Yaşar holdingin sayfasında 30 milyon dolarlık balık ihracatı yaptığı söyleniyor. Bu neredeyse Petun'un ihracatının 5 katı , Pınar sütün ihracatına eş bir meblağ.

Bence YBP'den daha iyi bir iştirak ama ilk çeyrekler neden zarar açıklıyor anlamış değilim.

https://www.yasar.com.tr/tr/faaliyet...icilik/30/30/0

https://www.camli.com.tr/faaliyet/yem-uretimi

2. Emirhan06 çamlı yem zarar başlıklı bir e mail attım pınar et yatırımcı ilişkilerine bakalım ne cevap alacağız. Bende merak ediyorum şahsen

3. Bakalım bizim çılgın pzt,salı nasıl bir strateji izleyecek.Pnsüt ,Petun korelasyonunda hareketlenme oluşturup temettü geliri katalizörünüde kullanıp ortaya karışık bir menü koyacak gibi geliyor 😅
    Zarar eden şirket tavana gider biz kâr etmişiz çin işkencesine maruz kalmayız inşallah.

4. Petun biraz geri gelir süt biraz ileri gider bir fiyatta esitlenirler gene.sut %5-6 yaparsa bizzde primleniriz.yok%1-2 yaparsa bizde %1-2 eksi oluruz.ama daha oncede dediğim gibi beklenti alınır baskı bundanmis beklenti alındı biraz aşağı çekip tabi süt dediğim pirimleri yapmazsa biraz yayaya bahlayip temettu parasıyla düşeni aldıktan sonra 6 aylık bilancoyu tam kapanmayı hatta kapnmanin uzamasını satın almaya başlar.tahminimce.

5. Bimden 3 paket pınar hindi füme aldım..
    Ciroya katkı

6.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Bimden 3 paket pınar hindi füme aldım..
    Ciroya katkı
    Bende az önce işletme maliyetlerinin artışına bakıyordum.
    Ürün satış politikasındaki fiyat artışı için bir rakam bulayım dedim aç bitir salam için.Piyasada aynı gramaja göre bile envai çeşit satış rakamı var marketlerde.Ne iş anlamadım 😃

31 Mart 2021 ve 31 Mart 2020

4 Nisan 2020 A101 kataloğunda 70 gr aç bitir salam 2.95 tl indirim ile 2.25 tl.

19 Mart 2021 A101 katoluğu 70 gr aç bitir salam
    3.45tl den 2.75 e düşmüş.

Tek tek hem ürün çeşitlerini hemde piyasadaki farklı marketlerin satış fiyatlarını inceleyip ortalama almak lazım

İnşallah personel sayısındaki artış üretim tonajını arttırmaya yönelik atılan bir adımdır.

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

Sayfa 481/607 İlkİlk ... 381431471479480481482483491531581 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •