Sayfa 272/607 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. ince ince gitmeye devam ediyor, inşallah operasyon çekilmiyordur, şaşırtmaya devam ediyor, iyi ayakta kaldı kararsız piyasaya rağmen... bilanço olumlu etki etti anlaşılan... yaşar grubunun borç baskısı şimdilik kırıldı görünüyor...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

2. aslında ince ince gidiyor dedigimiz hissenin şu an fk sı 6,17 pd/dd 0,59 ve 12 aylık bilanço ile bu veriler biraz daha aşagılara düşecek yani hala aslında ucuzuz ama holding in durumundan dolayı ve citibank ın geçen satışından dolayı hisseye olan güven eskisi kadar olmadıgından bizde böyle kaygılar oluşuyor, son bilançoda net esas faliyet karında artış var satışlarda ufak da olsa artış var bu ortamda fena olmayan işler bunlar, şu an hissenin en azından 10 tl ve üstünü hakeden degeri var hayırlısı ile beklemeye devam...

3. 7,75 oldu kimse yazmıyor çok ilginç kimseler kalmadı sanırım emeklilik fonları topladı ne var ne yoksa...

4. yok burdayız sıkıntı yok biz temettü için burdayız fiyatın birden artması pek de işimize gelmez, ama olsun az olsun temiz olsun.... inşallah kalıcı olur...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

5. benim maliyet eksi..10 yılı aşkın burdayım,arada biraz al-sat yapıyorum.

6. sessiz izliyoruz.
    biraz al-sat cephesi zayıf. 1000 lot alımda gelmiyor, 1000 lot aktif satımda 20-30 lot gidiyor...
    hacimsiz bir yükselme var. bakalım ne olacak

YTD

7.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    benim maliyet eksi..10 yılı aşkın burdayım,arada biraz al-sat yapıyorum.
    İşte gerçek yatırım budur ama al sat işleri için aynısını diyemem, benim de hedefim aldığım hisseyi hiç bir zaman satmamak belki temettüler ile daha uygunsa başka şirket hissesi alabilirim...büyük kazançlar en az 2-3 kat değerlendikten sonra kazanılıyor, uzun vade ve bileşik getiri ile minumum riskle büyük kazançlar elde edilebiliyor, tabi uzun vade için geçerli bu söylediklerim... örneğin bir yatırımız 100 TL den 500 TL ye geldi, 500 TL den sonra her %10 luk bir artış (50TL) 100 TL ana sermayeye göre %50 getiri sağlıyor... ancak kısa vade alsatlarda zarar riski çok fazla olduğunu tecrübe ettim... karlı ve temettü veren şirketlerden hangi fiyattan olursa olsun azar azar toplamak lazım her türlü ihtimale karşıda portföyün %50 si altın olursa büyük düşüşlerde daha çok hisseyi daha ucuza alınabiliyor...

8. Maşallah maşallah..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Sayfa 272/607 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •