Sayfa 411/607 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,281 - 3,288 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Hisse kafayı kaldiramiyor bizim bilmediğimiz bişey var ama ne.bilanco güzel gelecek olsa hareket baslamaliydi.endejsemi satış gelecek diye düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Hisse kafayı kaldiramiyor bizim bilmediğimiz bişey var ama ne.bilanco güzel gelecek olsa hareket baslamaliydi.endejsemi satış gelecek diye düşünüyorum.
    Çok kızmış çooook.....Geri verin mallarımı diyor 😃 Uygulamalı gösteriyor nasıl olduğunu,kendi koyup kendi alıyor...
    Çoğu teknikçide 23.?? lara ne kadar yakın alırsanız o kadar iyi yorumlarını yatırım tavsiyesi değildir şeklinde yapmış.

Benim yazdığımda yatırım tavsiyesi değildir.Tavsiye verecek düzeyde değilim.

Paylaşımlarım 6362 sayılı SPK nun ilgili maddelerinde belirtildiği üzere kesinlikte yatırım tavsiye niteliği taşımaz.

4.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Çok kızmış çooook.....Geri verin mallarımı diyor 😃 Uygulamalı gösteriyor nasıl olduğunu,kendi koyup kendi alıyor...
    Çoğu teknikçide 23.?? lara ne kadar yakın alırsanız o kadar iyi yorumlarını yatırım tavsiyesi değildir şeklinde yapmış.

Benim yazdığımda yatırım tavsiyesi değildir.Tavsiye verecek düzeyde değilim.

Çok deli bir tahtacı var hocam burada.

Normalde bu kadar deli birisi olduğunu bilsem daha kademeli ve yavaş alırdık ama bilanço ve temettü açıklama zamanı da yaklaşıyor ve biz uzuncuyuz. O yüzden buradan tahtacıya seslenelim biz uzuncuyuz %3-5 yukarı aşağı gitti diye ne kar realizasyonu yaparız ne de stop oluruz. Biz 1-2 yıl buradayız o yüzden bu kadar baskı yaparsa ancak buraya daha fazla yatırımcı çeker ve daha fazla mal kaptırır. Bundan vazgeçmesi kendi lehine bence.

Yoksa sektörün en ucuz kalmış kağıdına bu kadar satış baskısı kurması akıllıca bir iş değil. Fonlar veya yabancı yada büyük bir yatırımcı bu kadar ucuz kağıdı farkederse bir dakar milyon lotlar almak için baskıyı kuran da kaptırır elindekileri.

O yüzden tahtacıya tavsiyem fiyatı acilen sektör ortalamalarına hatta üstüne çekmesi. Bu da 3-4 PD/DD oranı yada 20-25 F/K oranıdır.

Hisse başı kar 2 lira ise 40-50 lira arasındaki bir fiyat hisse için uygundur bence. Yoksa bilanço sonrası çok talep gelecek bence hisseye. Kendi bilir.

5.  Alıntı Originally Posted by buffettwarren Yazıyı Oku
    Çin ticareti başladı diyip duruyoruz da ne kadarlık gönderildi? Aylık İzmir ihracat rakamlarından mı bulunur nereden tespit edilir bu ? Egeen vs takip ediliyor da bunda da bir yol bulsak güzel olurdu.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Yani aslında Çin'e ihracat başlatan biz değiliz Pınar süt. O da yeni başladı. Belki 2-3 ay olmuştur. Bu tür yeni pazarlara girişlerde ilk etapda çok yoğun bir satış olmaz ama zamanla ürünler o pazarda tutuldukça satış oranı artar.

Yani Çin dev bir pazar. Ülke olarak %1 bile pay alsak , belki de tüm ülke olarak yapılan süt ürünleri ihracatına denk gelir.

Bizde et pahalı olduğundan PETUN ihracat yapabilir mi Çin'e bilmiyorum. Düşük ihtimal. Ama belki niş piyasaya işlenmiş et satabilir. Yada Hindi eti ucuz olduğundan belki bu ürünleri satabilir. Sonuçta Çinliler ne buluyorsa yiyor

Bir de Pınar Balık ürünlerinde veya unlu mamullerde belki satış olanağı olabilir ileride bir yerde. Bu tamamen Pınar markasının yakalayacağı başarıya ve oradaki distribütörün başarısına bağlı.

PETUN olarak zaten bizim ihracat tutarımız çok az. 6 milyon USD civarı. Toplam satış içindeki payı %3-5 arası değişiyor. Pınar Sütte bu oran daha yüksek %15-16'lara çıkıyor sanırım.

Yarın öbür gün belki bir yerlerden bu istatistik düzenli olarak verilir.

Ama bizimkilerin pazar payı ve tonajı arttırmak için birşeyler yapması lazım. Tonaj senelerdir yıllık 32-35 bin ton arası dolanıyor . Yani bunca sene pazar büyüdü ama bizim tonaj yerinde sayıyor. Hala daha pazar lideriyiz ama tonaj kaybediyor pazar payı düşüyor.

Buna bir çare bulmaları lazım. Kapasite kullanımı %62 seviyesinde. Biraz daha agresif pazarlama yada rekabetçi fiyat ile pazar payını ve tonajı arttırabilirler. Yada bir iş birliği yada bir yeni satın alma da satışların artmasına katkı sağlar ama şu aralar Yaşar Holdingin bunu yapabileceğini sanmıyorum.

Çamlı yem iştirakimiz güzel gidiyor sanırım. Orada yapılan yatırımların geri dönüşü başladı. Güzel kar katkısı gelir bundan sonra Çamlı yemden.

Bilanço ve faaliyet raporu gelince biraz daha netleşir tablo.

6. Sn Emirhan seni arenada keyifle okuyordum,şimdi petunda takip edip okumaya devam edicem,gözucumda olan bşr hisse idi petun umarım.

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

7. bu kadar olmaz tahtacı bu düşüşü hak etmiyor PETUN..Endeksin şişmiş hisseleriyle aynı şekilde düşmek büyük haksızlık...

Sayfa 411/607 İlkİlk ... 311361401409410411412413421461511 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •