Sayfa 304/607 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    Yalnız beyler duydunuz mu bilmiyorum ama ticaret Bakanlığı şirketlerin 2019 karlarının en çok %25 ini dağıtabilirsiniz gibi bir karar aldı,bu karara gerçi hukuka aykırı diyenler de var,bakalım bizim şirket nasıl davranacak? %25 e uyarsa bizim temettü düşecek.

http://www.iso.org.tr/haberler/diger...nleme-yapildi/

Herkese merhabalar,

bakanlığın yazısını inceledim , şirketlere gönderilen yazıda yapılacak olan genel kurullarda geçmiş yıllar karlarının dağıtılmaması ve 2019 karının ise 1/4 oranında dağıtılmasının görüşülmesi gibi bir ifade ile gönderilmiş.

yani yazıda şirketlere net bir yasakdan ziyade gk larda bu kapsamda görüşmelre olsun denilmiş sanki.
    dolayısıyla bu bir yasa değil diye anladım

ayrıca bu kapsamda şirketlerin yüksek kar payı dağıtamayacağını varsayarasak (bence bu bir yasak değil tavsiye , yani dağıtmalarında bir sakınca yok sanki ) eğer ,

petun un genel kurulu bu yazıdan önce yapılmış ve kar payı dağıtımı genel kurulca karar bağlanmıştı, dolayısıyla bu yazıdan etkilenmeyecektir ki bu da petunu diğer şirketlerden daha avantajlı hale getirir.

herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : Hisseci44; 10-04-2020 saat: 16:26.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

2. yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

3. maşallah neler yapıyor öyle petun...sonunda zincirlerini kırdı...şu temettünün ilk taksidini ne zaman ödeyecek acaba şimdi tek sorun bu...

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    Tavan oldu sonunda yeni bir haber mi var ben göremedim

5. Ben böyle günlerde bir bölümünü satıyorum...aşağı gelirse temettüyü cebe koymuş olurum.11 85 altında alıcıyım.

6. petun da tavanda alici bekleyen lot sayisi kac arkadaslar..

Alıntı Originally Posted by ahmet32 Yazıyı Oku
    petun da tavanda alici bekleyen lot sayisi kac arkadaslar..
    tavan değil ki.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    06/04/2020 kap;

güzel gelişme olmuş ;

06.03.2020 tarihli açıklamamıza konu olan, Şirketimizin ana ortağı Yaşar Holding A.Ş.'nin, yurt dışında ihraç etmiş olduğu ve Şirketimizin garantör olarak katıldığı tahvil bedeli 6 Nisan 2020 tarihinde Yaşar Holding A.Ş. tarafından ödenerek kapatılmış olup şirketimiz kefaleti sona ermiştir.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla

PINAR ENTEGRE ET VE UN SAN. A.Ş.
    Şirketlerin yıllardır pddd 1 in altında sürünmesinin temel nedeni bu idi,,,bu sorun şimdi ortadan kalktı,şirketlerin önü açıldı.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 304/607 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •