Sayfa 548/607 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Yaşar holding şirketleri bilanço göndermeye başladı. Viking ve Altınyunus Çeşme gönderdi bilançoları. Genelde tüm grup şirketleri aynı gün gönderir. Muhtemelen PETUN ve Pınar süt bilançoları da bu akşam gelir. Gelsin de görelim bakalım neler olmuş.

2. Pınar sütün bilançosu geldi ama gelir tablosunda bir hata var. Bunu bir tek ben mi görüyorum yoksa yanılıyor muyum.

İlk çeyrek satışları 550 milyondu Pınar sütün. Ama ikinci çeyrek 967 milyon görünmesine rağmen 6 aylık satış 1.2 milyar görünüyor. Ya 1.2 milyar yanlış yada 967 milyon yanlış .

Bu durumda aşağıya doğru herşey yanlış gider. Bir hata var ama ben anlamadım anlayan varsa açıklasın lütfen.

3.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Pınar sütün bilançosu geldi ama gelir tablosunda bir hata var. Bunu bir tek ben mi görüyorum yoksa yanılıyor muyum.

İlk çeyrek satışları 550 milyondu Pınar sütün. Ama ikinci çeyrek 967 milyon görünmesine rağmen 6 aylık satış 1.2 milyar görünüyor. Ya 1.2 milyar yanlış yada 967 milyon yanlış .

Bu durumda aşağıya doğru herşey yanlış gider. Bir hata var ama ben anlamadım anlayan varsa açıklasın lütfen.

2. Kolon ile 3. kolonu ters koymuşlar Pınar süt tablosunda. Hata oradan geliyor ama rakamlar doğru . 2. çeyrek sadece 2 milyon kar etmiş. Ama kafa karıştırıcı bir durum. Bu kadar insanın kontrolünden geçen bu tablolar nasıl yanlış yayınlanıyor akıl sır ermiyor.

4. Geldi bilançosu ama çok ilginç .. Kar artıyor dönen varlıklar azalıyor , borç artıyor yine dönen varlıklar azalıyor. Şu imtiyazlı payların bu ülkenin borsasından kalkması gerekiyor. O zaman görürler böyle firma yönetmeyi hepsine takeover yapmaya gelirler.

5. Petunun gelmedi mi abi bilanço

6. Yaşar Holdingin yine en güzel bilançosunu PETUN açıkladı.

Net kar her ne kadar geçen senenin altında görünüyorsa da , 2021 ilk çeyreğinden daha iyi geldi beklediğimiz gibi.

3. çeyrekte çok daha güzel net kar gelir çünkü 2. çeyreğin büyük bölümünde kısıtlamalar vardı ve şarküteri ürünlerinin kullanıldığı çoğu alan kapalı idi.

Bugün de söylemiştim , bizim iştiraklerimiz çok kuvvetli. 2. çeyrek iştiraklerden 4 milyon kar gelmiş. 3 ve 4. çeyrek daha iyi olacak inşaaalah. Tek olumsuz yan 10 milyonluk finansman gideri. Bunu da düşürebilirsek bu seneyi de çok rahat 90 milyon civarında bir net kar ile kapatırız. 2022 beklentim 120 milyon üzerinde bir net kar.

2. çeyrek satışları geçen senenin aynı dönemine göre %30 civarı artmış. Bu güzel bir gelişme. Enflasyonun üstünde bir artış. İnşaallah daha da iyi olacak.

Tüm ortaklara hayırlı olsun. Beklediğimden daha güzel bir bilanço ve gelir tablosu.

Yani öyle fazla bir yükseliş yok ama ileriye dönük güzel sinyaller var. Ve istikrarlı bilançolar devam ediyor en önemlisi de bu. 3. ve 4. çeyrek bilançoları için daha iyimserim artık.

7. Bir önceki yazımı düzeltiyorum.
    3 aylık finansal tablolara baktım tekrar.
    Çamlı yemde 3 aylıkta (45.761.195) zarar varken 6 aylıkta ( 44.467.933) zarar gözüküyor.

11 mly küsürat iştirak temettüleri dipnotlarda var

Sayfa 548/607 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •