Sayfa 410/607 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Evet Üstadım pddd olarak altlardayız,forumdan bir arkadaştan rica etmiştim sağolsun kırmadı beni.Manuel hazırladım listeyi eksiklikler olabilir dedi.Pnsüt olmayınca buraya paylaşmayayım demiştim.
    Böyle bir liste hazırlama imkanı olan varsa.Ara ara paylaşırsa seviniriz.
    Bu hangi program bilen varsa yazabilir mi?

[/QUOTE]

2.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Evet Üstadım pddd olarak altlardayız,forumdan bir arkadaştan rica etmiştim sağolsun kırmadı beni.Manuel hazırladım listeyi eksiklikler olabilir dedi.Pnsüt olmayınca buraya paylaşmayayım demiştim.
    Böyle bir liste hazırlama imkanı olan varsa.Ara ara paylaşırsa seviniriz.
    Bu hangi program bilen varsa yazabilir mi?

[/QUOTE]

Eline sağlık hocam evet bu listeye ara ara ihtiyacımız olacak. Arena sayfasında devamlı paylaşılıyordu teknoloji hisselerinin karşılaştırması burada da olsa iyi olur.

Pınar süt PD/DD 1,2 civarı , F/K ise 25 civarı. Ama asıl tablo 12 aylıklar açıklanınca daha net ortaya çıkar.

12 aylıklar açıklanınca bizim rasyolar biraz daha düşer. PD/DD 1,4 seviyesine düşer , F/ K ise 12,5 seviyesine düşer Cuma kapanış fiyatına göre.

Yani şu anda Ülker'den sonra en ucuz kağıt biziz. Sektörde adam gibi kar etmeyen şirketler bile 3-5 PD/DD oranında , 25-30 F/K oranında. Temettü dağııttıkları da yok düzenli olarak.

PETUN ise , borcu olmayan , ciroyu çok olmasa da arttırabilen , karlılık seviyesi devamlı artan , düzenli artan seviyede kar eden , ettiği karın hemen hemen %70-80 civarını düzenli temettü olarak dağıtan sıfır riskli bir hisse.

Borsa nedense eli yüzü düzgün hisseleri süründürüp , 5 para etmez hisseleri göklere çıkaran bir yer oldu. Ama elbet devran dönüyor ve herkes ucuzu yakalıyor sonunda. PETUN'u da yakalayacak piyasa bence bilanço ve temettü açıklandıktan sonra. 1-2 hafta daha sabredelim. Hareket başlayacak inşaallah ondan sonra.

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Faaliyet raporu bomboş..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by buffettwarren Yazıyı Oku
    Faaliyet raporu bomboş..

9 aylık faaliyet raporları genelde 2-3 sayfa gelmiş.
    Yıl sonu faaliyet raporları 100 sayfanın üzerinde.

Kastınız içeriği ise,o kadar uzman değilim ben😃

5. Gıda ve Yaşar Holdingin gelecek yıllara dair stratejisi hakkında güzel 2 yazı. İki yazı da son 3-4 aya ait.

Patron önümüzdeki dönem başka sektöre girmeyeceğiz , gıda ve boyada dikey büyüyeceğiz diyor , Başkan yardımcısı da önümüzdeki 40 yıl , geçmiş 6000 yıldan daha fazla gıda üretilecek diyor.

Gıda ( tarım ve hayvancılık ) önümüzdeki dönemde çok önem kazanacak. Teknoloji ve sağlık gibi. Özellikle verimli tarım ve hayvancılık yapanlar daha fazla kazanacak. Gördüğüm kadarıyla Yaşar Holding de , dijitalleşmeye , bilimsel tarım ve hayvancılığa ve verim artışına çok önem veren bir şirket.

Tarım ve hayvancılığa bu kadar profosyonel ve bilimsel bakan şirketler elbette önümüzdeki dönem çok daha verimli ve karlı olacaklardır. Gıda alanında yatırım yapılabilecek şirketlerin başında Pınarlar geliyor bence.

Olaya bu kadar profosyonel ve bilimsel bakan şirketler elbetteki bu sektördeki global şirketlerin dikkatini çekebilir. Ortaklık yada satış teklifleri gelebilir. Özellikle gıda fakiri Arap ülkelerinden ve Çin'den. Pınar süt dev Çin pazarına da girdi. Maalesef Türkiye'de et pahalı olduğundan ihracat olanakları da çok kısıtlı ama Pınar Sütün satışlarının artması bize de dolaylı yarar çünkü Yaşar birleşik pazarlamanın ve Almanya'daki Pınar Foods'un yarıya yakını bizim.

Dolayısıyla Pınar sütün de satışlarının artması dolaylı olarak bize de kar payı olarak geliyor.

https://www.inbusiness.com.tr/in-bus...uyumek-istiyor

https://uzmanpara.milliyet.com.tr/ka...lacak/1697327/

6. http://yatirim.pinaret.com.tr/yatiri...pkU25OYjh4dz09

Linkler çalışmadı tekrar yazdım.Yıl sonu faaliyet raporları.
    2020 daha hazırlanıyordur.

7.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    9 aylık faaliyet raporları genelde 2-3 sayfa gelmiş.
    Yıl sonu faaliyet raporları 100 sayfanın üzerinde.

Kastınız içeriği ise,o kadar uzman değilim ben
    Hahaha çok tşk ben sadece 9 aylıklara bakmıştım

8.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Gıda ve Yaşar Holdingin gelecek yıllara dair stratejisi hakkında güzel 2 yazı. İki yazı da son 3-4 aya ait.

Patron önümüzdeki dönem başka sektöre girmeyeceğiz , gıda ve boyada dikey büyüyeceğiz diyor , Başkan yardımcısı da önümüzdeki 40 yıl , geçmiş 6000 yıldan daha fazla gıda üretilecek diyor.

Gıda ( tarım ve hayvancılık ) önümüzdeki dönemde çok önem kazanacak. Teknoloji ve sağlık gibi. Özellikle verimli tarım ve hayvancılık yapanlar daha fazla kazanacak. Gördüğüm kadarıyla Yaşar Holding de , dijitalleşmeye , bilimsel tarım ve hayvancılığa ve verim artışına çok önem veren bir şirket.

Tarım ve hayvancılığa bu kadar profosyonel ve bilimsel bakan şirketler elbette önümüzdeki dönem çok daha verimli ve karlı olacaklardır. Gıda alanında yatırım yapılabilecek şirketlerin başında Pınarlar geliyor bence.

Olaya bu kadar profosyonel ve bilimsel bakan şirketler elbetteki bu sektördeki global şirketlerin dikkatini çekebilir. Ortaklık yada satış teklifleri gelebilir. Özellikle gıda fakiri Arap ülkelerinden ve Çin'den. Pınar süt dev Çin pazarına da girdi. Maalesef Türkiye'de et pahalı olduğundan ihracat olanakları da çok kısıtlı ama Pınar Sütün satışlarının artması bize de dolaylı yarar çünkü Yaşar birleşik pazarlamanın ve Almanya'daki Pınar Foods'un yarıya yakını bizim.

Dolayısıyla Pınar sütün de satışlarının artması dolaylı olarak bize de kar payı olarak geliyor.

https://www.inbusiness.com.tr/in-bus...uyumek-istiyor

https://uzmanpara.milliyet.com.tr/ka...lacak/1697327/
    Çin ticareti başladı diyip duruyoruz da ne kadarlık gönderildi? Aylık İzmir ihracat rakamlarından mı bulunur nereden tespit edilir bu ? Egeen vs takip ediliyor da bunda da bir yol bulsak güzel olurdu.

Sayfa 410/607 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •