Sayfa 474/607 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,785 - 3,792 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by Mertkale Yazıyı Oku
    Emirhan bey bedelli sermaye artışını yatırımcı sevmiyor ben teknosadan biliyorum kağıt bedeli açıklandığında 22000 civarındaydı 11000 liraya düştü seri raban hareketleri yaptı

Hocam öz sermayesi eksi yada çok düşük olan şirketler yüksek bedekki yaptığı zaman bu ters teper hisse düşer doğrudur.

Ama PETUN zaten bedelli yapmaz buna ihtiyacı yok. Finansal borcu yok , cari oranı güzel vesaire.

Pınar süt belki yapar çünkü onların finnasal borcu çok ve cari oranları çok da iyi durumda değil. Ama onlar da yapsa bile bedellinin yanında yüksek bedelsiz de yaparlar. Bu da hisseye olumsuz değil olumlu yansır. Hatta bedelliden gelecek olan para ile finansal borçlar ödenirse , bundan sonra daha az faiz ödeneceği için karlılık artacağı için , bu beklentiyle hisse fiyatına olumlu yansır sermaye artışı.

2. Arkadaşlar bedelsiz olacağına dair bir bilgi mi var yoksa beklenti mi haberler de göremedim de ??

3. Emirhan hocam teşekkür ederim sizi Arenada takip etmekteyim bu hisseye de sizin bilgi birikiminin güvenerek girdim neticede bende bu hisseye uzun vade ile girdim beklentilerim sizin ile aynı umarım hepimiz kazançlı çıkarız iyi geceler

4. Petun ve Pnsut'de bedelsiz beklemiyorum ama inşallah yanılırım.

Bedelsiz beklentili hisse furyasını kaçıran iki şirket maalesef bunlar. Neredeyse hepsi ralli yaptı ama bizimkilerin potansiyelide hayli yüksek olmasına rağmen o ralliden muaf tuttular.

İnsan üzülüyor bazen..

5.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Petun ve Pnsut'de bedelsiz beklemiyorum ama inşallah yanılırım.

Bedelsiz beklentili hisse furyasını kaçıran iki şirket maalesef bunlar. Neredeyse hepsi ralli yaptı ama bizimkilerin potansiyelide hayli yüksek olmasına rağmen o ralliden muaf tuttular.

İnsan üzülüyor bazen..
    +1 bugün yine tavanladılar..

Bedelli kararıyla şirket istersek yaparız mesajı verdi. Haydi inş.. beklenti en güzel şey

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by buffettwarren Yazıyı Oku
    Hesabınız yanlış. Net üzerinden hesaplanmaz brüt üzerinden hesaplama yapılır.

25.30dan kapatırsa bir sonraki gün 23.78 açılış fiyatı hesaplanır.

Dolayısıyla temettü için bir önceki gün alan ertesi gün daha fazla zarar yazar..

Ama kchol de yaptıkları gibi yaparlarsa win win olur. orada hiç bir şey olmamış gibi temettüyü cebe attılar ve hisse ertesi gün yükselmeye devam etti.

Geçen sene petunda bunu yapmadılar bakalım bu sene yapacaklar mı..

Brütten 23.84 açtı..

7. Ağalar dün alan Şeker yatırıma kızdı galiba. Bedelli açıklayan Pınar su bile bu kadar düşmedi.

Şeker yok ortalarda. Bakalım enteresan bir gün olacağa benziyor.

8. Temettü verdi mi bu düşüş ,neyin verişi

Sayfa 474/607 İlkİlk ... 374424464472473474475476484524574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •