Sayfa 470/607 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Gapları takip ediyorum,Gapa göre strateji belirlemem şahsen.Boşluğu yıllar sonrada doldurabilir 1 gün sonrada.Benim için risk almaya değmez.
    Arkasından baka kalmak istemem.Sabır etmek iyidir.Kendi düşüncemdir.Başkasının farklı stratejisi olabilir.

2. Ben de biraz daha ekledim , dün satıp bugün alabilseydik iyiydi ama işte neyin ne olacağını bilmediğimiz için nasip bekleyeceğim biraz ekmek varsa yeriz.
    ''Kıtmir bir köpekti.Ashab-ı Kehf'in köpeği.Ama cennete gitti.
    Kim olduğun kadar kimlerle olduğun da önemli.'' NFK

3.  Alıntı Originally Posted by buffettwarren Yazıyı Oku
    Temettü diyip duruyorlar dün satıp bugün alttan alan birisi temettüyü çıkardı zaten.. enflasyonun 16% üstü olduğu yerde buradan gelecek 6% temettü çöptür.. kendinizi de insanları da boşuna kandırmayın.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Emirhan Bey'in kimseyi kandırmaya ihtiyacı yok.Allah ondan razı olsun sayesinde balon hisselerde erimedik.

4.  Alıntı Originally Posted by buffettwarren Yazıyı Oku
    Temettü diyip duruyorlar dün satıp bugün alttan alan birisi temettüyü çıkardı zaten.. enflasyonun 16% üstü olduğu yerde buradan gelecek 6% temettü çöptür.. kendinizi de insanları da boşuna kandırmayın.

Kimsenin kimseyi kandırmasına gerek yok ama sizin gibi karamsarlık pompalamaya da gerek yok.

Ben temettü lafını beklenti anlamında kullandım yoksa %6 yukarıdan satıp aşağıdan aldığın zaman temttüyü çıkardığını biliyoruz ama bu mantıkla hiç kağıt alamazsınız siz.

Temettüye ihtiyaç yok. Bu hissenin PD/DD oranı 1,4 , F/K oranı ise 11-12 arası. Bu kadar düşük rasyolar zaten ucuz olduğunu kanıtlıyor ve uzun vadede para kazandıracağını gösteriyor.

Endeks yukarı gittikçe tüm rasyolar yukarı gider , rasyosu düşük olanlar da elbet ortalamayı yakalar. O yüzden prensip olarak sektörel bazda rasyoları sektör ortalamasının altında kalan sağlam şirketlere yatırım yaparım. Pınar et ve süt de bunlardan ikisi.

Böyle günlük veya anlık bakıp karar veriyorsanız zaten sizinle aynı kulvarda değiliz demektir. Kokskoca Türaşlar , enkalar , THYler , bankalar senelerdir yerinde sayıyor hatta USD bazında en az %50 kaybetttirdiler yatırımcısına son 3-4 senedir , buradaki adamlar ne yapsın.

En azından bu hisse son bir senedir yerinde sayıyor. 1 seneden önce alanlar da en az %200-250 kardalar. Hala daha çok ucuz. Ucuz olduğunu da zaman gösterir. Tek kötü tarafı haber akışı yok ve maalesef patronları çok pasif yada kötü niyetli.

5.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Kimsenin kimseyi kandırmasına gerek yok ama sizin gibi karamsarlık pompalamaya da gerek yok.

Ben temettü lafını beklenti anlamında kullandım yoksa %6 yukarıdan satıp aşağıdan aldığın zaman temttüyü çıkardığını biliyoruz ama bu mantıkla hiç kağıt alamazsınız siz.

Temettüye ihtiyaç yok. Bu hissenin PD/DD oranı 1,4 , F/K oranı ise 11-12 arası. Bu kadar düşük rasyolar zaten ucuz olduğunu kanıtlıyor ve uzun vadede para kazandıracağını gösteriyor.

Endeks yukarı gittikçe tüm rasyolar yukarı gider , rasyosu düşük olanlar da elbet ortalamayı yakalar. O yüzden prensip olarak sektörel bazda rasyoları sektör ortalamasının altında kalan sağlam şirketlere yatırım yaparım. Pınar et ve süt de bunlardan ikisi.

Böyle günlük veya anlık bakıp karar veriyorsanız zaten sizinle aynı kulvarda değiliz demektir. Kokskoca Türaşlar , enkalar , THYler , bankalar senelerdir yerinde sayıyor hatta USD bazında en az %50 kaybetttirdiler yatırımcısına son 3-4 senedir , buradaki adamlar ne yapsın.

En azından bu hisse son bir senedir yerinde sayıyor. 1 seneden önce alanlar da en az %200-250 kardalar. Hala daha çok ucuz. Ucuz olduğunu da zaman gösterir. Tek kötü tarafı haber akışı yok ve maalesef patronları çok pasif yada kötü niyetli.
    Karamsarlık pompalamıyorum gerçekleri söylüyorum. Spekülatif hareketle gıdaların peşine takılıp 30 üstünü gördükten sonra 1 yıldır hareket yok.. Umarım dediğiniz gibi yüksek rasyolarla değerlenir “bir gün” 2030 mu olur 2050 yılı mı olur yaşayarak göreceğiz. yoksa ucuz kalan ucuz kalmaya devam da edebilir.. bankalar gibi.. hatta belki daha da ucuzlar.. şirket yönetimi konusunda size katılıyorum yatırım,büyüme vs şart ama mevduat geliri gibi sabit getirili olsun gibi bir niyetleri var, en azından şimdiye kadar böyleydi. Değişeceklerine inanmasam da umarım değişirler.

6.  Alıntı Originally Posted by buffettwarren Yazıyı Oku
    Karamsarlık pompalamıyorum gerçekleri söylüyorum. Spekülatif hareketle gıdaların peşine takılıp 30 üstünü gördükten sonra 1 yıldır hareket yok.. Umarım dediğiniz gibi yüksek rasyolarla değerlenir “bir gün†2030 mu olur 2050 yılı mı olur yaşayarak göreceğiz. yoksa ucuz kalan ucuz kalmaya devam da edebilir.. bankalar gibi.. hatta belki daha da ucuzlar.. şirket yönetimi konusunda size katılıyorum yatırım,büyüme vs şart ama mevduat geliri gibi sabit getirili olsun gibi bir niyetleri var, en azından şimdiye kadar böyleydi. Değişeceklerine inanmasam da umarım değişirler.

Büyüme konusunda çok gevşek patronlar buna katılıyorum. Hatta burada da yazdım 1-2 defa , şirketin tek sorunu ciro artışının enflasyonun altında kalması. Yani tonaj ve pazar kaybediyor son 5-6 senedir. Halbuki kullanılmayan kapasite var. Dolayısıyla fiyatları biraz aşağı çekip , hiç ekstra yatırım yapmadan ciroyu çok rahat %50-60 yukarı çekebilirler. Kar marjları düşer ama net kar yukarı gider.

Pınar süt daha iyi büyüme açısından. Son 3 senede Urfa fabrikası ve Abu Dabi fabrikasını açtılar. Onlarda da finansal borç sorunu var ondan yükselemiyor.

Ama şu borsa bana 30 senede gösterdi ki her şirket ederini bulur zamanı gelince. Tüm sorun doğru zamanda doğru hissede olmak. Bunu da çok sabırsız bir yatırımcımız olduğundan beceremiyoruz. Hisse 1 ay yerinde saysa satıyor bizim yatırımcı. Sonra da ben sattım hisse yürüdü diye ağlıyor.

Size tavsiyem petun ve pınar sütün sahip oldukları fabrika , bina , arazi , gayrimenkul vesaireleri bir araştırın. Sadece arsaların bile şu anki piyasa değerine yakın olduğunu görürsünüz.

Marka değeri denen birşey var onu hiç saymıyorum. Burada ya tahtacı , ya patron yada ikisi beraber ortak olarak hisseyi yürütmüyor bence. Ama bundan çıkarları nedir bilmiyorum. Ama kimse elindeki malın sonsuza dek değersiz kalmasına izin vermez.

Pınar süt 10-12 USD seviyesini görmüş bir hisse . Şu an 2,5 USD seviyesinde. Elbet ederine gelecek. PETUN da peşinden gidiecek. Ben Pınar sütte daha fazla potansiyel görüyorum önümüzdeki 2 sene ama zaten o gidince bu da gidecek. O yüzden onda mı olalım bunda mı olalım çok farketmez.

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Büyüme konusunda çok gevşek patronlar buna katılıyorum. Hatta burada da yazdım 1-2 defa , şirketin tek sorunu ciro artışının enflasyonun altında kalması. Yani tonaj ve pazar kaybediyor son 5-6 senedir. Halbuki kullanılmayan kapasite var. Dolayısıyla fiyatları biraz aşağı çekip , hiç ekstra yatırım yapmadan ciroyu çok rahat %50-60 yukarı çekebilirler. Kar marjları düşer ama net kar yukarı gider.

Pınar süt daha iyi büyüme açısından. Son 3 senede Urfa fabrikası ve Abu Dabi fabrikasını açtılar. Onlarda da finansal borç sorunu var ondan yükselemiyor.

Ama şu borsa bana 30 senede gösterdi ki her şirket ederini bulur zamanı gelince. Tüm sorun doğru zamanda doğru hissede olmak. Bunu da çok sabırsız bir yatırımcımız olduğundan beceremiyoruz. Hisse 1 ay yerinde saysa satıyor bizim yatırımcı. Sonra da ben sattım hisse yürüdü diye ağlıyor.

Size tavsiyem petun ve pınar sütün sahip oldukları fabrika , bina , arazi , gayrimenkul vesaireleri bir araştırın. Sadece arsaların bile şu anki piyasa değerine yakın olduğunu görürsünüz.

Marka değeri denen birşey var onu hiç saymıyorum. Burada ya tahtacı , ya patron yada ikisi beraber ortak olarak hisseyi yürütmüyor bence. Ama bundan çıkarları nedir bilmiyorum. Ama kimse elindeki malın sonsuza dek değersiz kalmasına izin vermez.

Pınar süt 10-12 USD seviyesini görmüş bir hisse . Şu an 2,5 USD seviyesinde. Elbet ederine gelecek. PETUN da peşinden gidiecek. Ben Pınar sütte daha fazla potansiyel görüyorum önümüzdeki 2 sene ama zaten o gidince bu da gidecek. O yüzden onda mı olalım bunda mı olalım çok farketmez.
    Bir ara official olmasa da gündeme gelen Pınar üçlüsü gıdaların tek şirkette birleşmesi gerçekleşir umarım. Aksi halde full kapasitede çalışsa bile ihracatı artırmadan ben büyüme beklemiyorum eni sonu salam sosis satıyor

Yurtdışında helal et kavramı olmayan yerlerde domuz ürünleri olduğu için zaten işlenmiş et sudan ucuz.
    Arap kesiminde de malum sorunlar bir an evvel çözülür umarım.

Petun Pd değerinde usd bazlı 4.50 görülmüş bir çok u30 dışı şirket kendi zirvelerini kırdı aynı durum pnsut için gerçekleşmedi. Bu furyayı kaçırdığını düşünüyorum. Bu kadar şığ olup da gitmeyen ender kağıtlardan maalesef.

Umarım yatırımcıları istedikleri seviyeden satarlar. Bol kazançlar

8. Migroslarin onu yine kuyruk.Millet herhalde et/sut peynir aliyor genelde.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 470/607 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •