Sayfa 366/607 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Aynen Pinarsutte oynanan oyundan sonra bu guruba karşı güvenim sarsıldı.10 a gelirse düşünürüm Pınar süt..Pınar eti..

2. Dünkü nilançoda iyi kar verdi ve iyi bir bekleti ile bayağı alıcıda geldi bugün. iyi hareket tapacakken tahtacı gelenin kucağına döktü. Altınvuruş için böyle bir bilanço beklrnmiş olabilir mi?

3. Yabancı elindeki yüzde 1'i de satsa da yabancı düşünmesek

4. 3-4 aydır gevelemesinin nedeni bana göre belli oldu .İnsanların çılgınlar gibi marketler koştuğu nisan -mayıs donemindeki satışlarda sadece 50 milyonluk bir yukselme mevcut ,yani tatmin edici değil .Yazılarımı takip eden arkadaşlar varsa hatırlayacaklardır , önceki bilanço döneminin ardından 6 aylık için bazı tereddütlerim olduğunu belirmiştim.Lanet olsun ki , kötü bir bilanço getirmemesine rağmen ilk çeyrege göre tereddütümde haklı olduğum ortaya çıkmış oldu maalesef ...

Beklenen satış hasılatı yeterli değil . Bir de bu holding benim canımı sıkıyor .. Petun durup durup borç veriyor holdinge , 27 milyondan nereye çıkmış .Ama süte dokunmuyorlar nedense , ilginç değil mi ? Diğer taraftan ,borçlanmada da artış var .Stoklar da artış göstermiş .. Kısacası memnun olacak bir durum göremedim ben .

Tüm bu gelişmeler ,yıl sonu itibariyle beklenen yukselmeyi sınırlı kalacak gösteriyor.Zaten bi şey söyleyim , adam olacak çocuk 32 lerden geri çekildikten sonra 17 leri görüp 18-20 arasında 4 ay bekletmezdi . Her şeyi biliyorlar ve kucağınıza bırakıyorlar .
    Maliyeti yüksekte olan arkadaşlara bol şans diliyorum,kararlarını iyi vermeliler .Grubu da , speği de cins , ne diyeyim ..

5. Kar olarak kötü bir kar değil. 6 aylıklarda yıllık % 238 artış çok çok iyi de denilebilir. Sokağa çıkma yasaklarının olduğu, halkın alışverişe çıkamadığı dönemleri dikkate alırsak 2. dönemdeki % 20 kar azalışı anlaşılabilir. Bu nedenle açıklanan kara göre şirkete haksızlık yapmayalım. Holding ile olan finansal alışveriş konusunda katılıyorum. Holding, şirketlerine destek olacağına yük oluyor. Finansal alışverişlerde yük olmasa şirkete olumlu yansır.

6. kötu kar getirdi demedim zaten .. Ama yasaklar doneminde (saat 14.00 e kadar acikti) cilginlar gibi yapilan market alisverisleri yansimadi Petuna .. bu tartisilacak bir husus degil !
    ilk ceyrek 25, 2. ceyrek 19 m.! Eger parayi yonetenler , yillik artisi sizin gibi dikkate alsalardi şu an fiyat seviyesi cok farkli olurdu . Borclanma artmiş, satiş hasilati düşmüş,stok yukselmiş eee bu 2.ceyrek rasyolari kime ne umut veriyor merak ediyorum

7. İkinci ceyrekle kar oranı biraz düştü diye yşnede gerilememedi gerekirdi. Karlılığı iyi ve rasyolarına göre 20 -24 arası bir fiyat daha realist olurdu

8. Tahta yapıcı çok aşagılara verdi bakalım toplayabilecek mi kağıdı...ufak ufak alıyorum bakalım neler olacak...temettü ye de az kaldı sıkıntı yok

Sayfa 366/607 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •