Sayfa 280/607 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Başladığımız yere geri döndük sayılır..kısa vadede.

2. F/K Oranı: 7,30 .... Piyasa Değ. / Defter Değ. : 0,70 .... 13.12.2019 Kapanış Fiyatı : 8,74 TL.

Özsermaye(TL) : 539.868.386 ..... Sermaye(TL) : 43.335.000 .... Net Kar(TL) : 31.617.051 .... Dönem: 2019 , 9 Aylık bilanço....

Bu , güzel veriler , bu ucuz fiyat , hangi hissede var.

Böyle , bir hisse varken , spekler neden , bu hisseyi toplamaz , anlayamıyorum.
    Son düzenleme : By Akıl; 14-12-2019 saat: 23:37.

3.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Ne , yazan var , ne hisseyi alan var. Yapayalnız , tek başınayım. Ya sabır.....Elbet buraya da gelecekler.... Ama , çok geciktiler. Çoğu hisse ,uçup gitti. Karlılığı yüksek ve ucuz olarak , tek bu kaldı. Bu durumda , bunu satıp da alınabilecek ucuz hisse kalmadığına göre , sabırla beklemekten başka , yapılabilecek bir şey yok........9,65 TL. maliyet. Zarar çok büyük boyutlarda. Çünkü , yüklü almıştım. Atacak kurşunum da kalmadığından, 9 TL. lerden alıp , maaliyet de düşüremiyorum. Durumum berbat.
    Bari , Pınarsüt yükselse de ,onun yüzü suyu hürmetine ,biz de biraz yükselsek diye bakıyorum....Genellikle, o yükseldiğinde , buna da alımlar geliyor.
    Kendi dinamikleriyle yükselmesi daha iyi ve kalıcı olur , ama , şimdilik böyle bir görünüm yok.
    Pınarsüt , şu an 13,80 TL. ve ben onun yükselmesi için dua ediyorum. Çünkü ondaki yükseliş , bizi , pozitif etkiliyor.
    Abuk subuk , birçok hissenin şişirilip balon yapıldığı şu ortamda ,bana göre fiyatımızın ,en az 15 TL. olması gerekirdi.... Gel gör ki , 9 TL. lerde sürünüyoruz.
    Çok sığ bir hisse olduğundan, alım gelse , hisse uçacak , ama maalesef, alımlar bir türlü gelmiyor.......Saat 6 ya yaklaşıyor. Bugün de bir nane olmadı. Umutlar, yarın ve önümüzdeki haftaya kaldı...
    Sayın By Akıl, güzel yazıyorsunuz da, bence yatırım için yanlış strateji uyguluyorsunuz bence..
    1- kademeli ve sepet alım yapmanız gerekir, ki petun %80 civarı bir yükseliş yaşamış biraz dinlenip geri çekilmesi normal, hiç bir hisse durumu iyi de olsa bir anda gideceği garantisi yok.. Mutlaka biliyorsunuzdur ama bir hisseye çok da kapılmaya gerek yok,
    2- ben pek bakmıyorum ama ben ana paranın yarısını çıkarmıştım şu an %80 kar ile devam ediyorum düşüşler beni çok rahatsız etmiyor, bu sebeple uzun vade bakmak lazım.. tabi daha da çok düşerse yeni alımlar yaparım...
    Uzun vade tüm hataları örter demişler, son bilanço iyi gelirse iyi de temettü alırız, hisse de daha iyi yerlere gelebilir, onun için sabredip beklememiz gerekiyor, zira şirketin şu anki durumu fena değil temettü vermesi de maliyetimizi daha da düşürebilmek için iyi bir fırsat olacaktır...
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

4.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Sayın By Akıl, güzel yazıyorsunuz da, bence yatırım için yanlış strateji uyguluyorsunuz bence..
    1- kademeli ve sepet alım yapmanız gerekir, ki petun %80 civarı bir yükseliş yaşamış biraz dinlenip geri çekilmesi normal, hiç bir hisse durumu iyi de olsa bir anda gideceği garantisi yok.. Mutlaka biliyorsunuzdur ama bir hisseye çok da kapılmaya gerek yok,
    2- ben pek bakmıyorum ama ben ana paranın yarısını çıkarmıştım şu an %80 kar ile devam ediyorum düşüşler beni çok rahatsız etmiyor, bu sebeple uzun vade bakmak lazım.. tabi daha da çok düşerse yeni alımlar yaparım...
    Uzun vade tüm hataları örter demişler, son bilanço iyi gelirse iyi de temettü alırız, hisse de daha iyi yerlere gelebilir, onun için sabredip beklememiz gerekiyor, zira şirketin şu anki durumu fena değil temettü vermesi de maliyetimizi daha da düşürebilmek için iyi bir fırsat olacaktır...
    Beni ,esas rahatsız eden ,takibimde olan ve bundan çok daha düşük potansiyele ve karlılığa sahip birçok hissenin fiyatının, son 1 ayda , aşırı yükselirken , bunun yerinde sayması.

5. bakalım geriye geçiliş nerede bitecek, bu aralar endeks sanki satış yiyecek gibi duruyor o yuzden alımlarımı erteliyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    bakalım geriye geçiliş nerede bitecek, bu aralar endeks sanki satış yiyecek gibi duruyor o yuzden alımlarımı erteliyorum...
    Sizin maliyet kaçlarda 4 5 sene oldu sanıırm
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

7.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Sizin maliyet kaçlarda 4 5 sene oldu sanıırm
    sayın sercanhan benim 9-10 yıl oluyor...daha önce söyledigim gibi emeklilik için biriktiriyorum temettü verdigi müddetce alacam kısmet olursa...maliyetim 3,45 civarında çünkü 5-6 arasından bayaga almaya çalıştım param miktarınca...saygılar

8. sepeti geniş tutmak lazım, %100 kara ulaşınca ana parayı çekerek başka yatırımlar da yapmalıyız, bıraktığımız kar da sonsuza kadar gidebilir, hisse büyük düşüş yaşarsa ki çoğu zaman yaşar o zaman aynı hisseden tekrar alım yapılabilir. uzun vade hataları örter... sıkıntı strese gerek yok, elbet bir gün petun da 20 ler 30 lar olacaktır, o zaman kadar alacağımız temettü de eklenecek.. İmkan varken lot sayısını ve şirket çeşitliliğini artırmak lazım... özellikle temettü veren karlı şirketlere yönelmek lazım, iyi kar eden bir şirket zaten büyüyecektir... tabi alımlar uygun f*k lar ile yapılmalı en azından en uygun olanı seçilmeli, uzun vade yatırımcılar genelde fiyatlar düşerken alım yapmaya başlar.. kısa vadecilere sözüm yok, onların işi maalesef hep stres sıkıntı, 3 alır beş verir öyle gider, bizzat yaşadığım için biliyorum
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

Sayfa 280/607 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •