Sayfa 268/607 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368 ... SonSon
Arama sonucu : 4849 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by terzico Yazıyı Oku
    Yaşar Bank batı borç bunlara
    Kaldı
    EUR Bont borcunu cevirebilecklerimi !!!!
    Bide kendi borçları var
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Petun'un nasıl bir borcu varmış bir açıklayın da bilelim yahu, petunun borcu gayet düşük ve eurobond borcu petunun değil....
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

2.  Alıntı Originally Posted by mohikan054 Yazıyı Oku
    Petun'un nasıl bir borcu varmış bir açıklayın da bilelim yahu, petunun borcu gayet düşük ve eurobond borcu petunun değil....
    Doğru luk payı var .
    Petunun borcu var .diğer sikretlerine
    Göre daha az, bu doğru.
    EUR Bont borcuna petun kefil
    Yani bu borca garantörlerden birisi de
    Petun kar edecek
    Diğer şirketlerde kar edecek ki
    Bu borç ödensin.
    Yaşar Bank batığı zaman bu borç
    Bunlara kaldı bu anlatımlarımın
    Hangisi yanlış
    Yatırım tavsiyesi değildir İroni bu yazı Bu benim yorum kimseyi bağlamaz Her

3. Paranı emanet etiğin kişiler
    Dürüs olmalı
    Y.t.d ironi

4. terzico paranı emanet ettigin kişiler dürüst olmalı demişsin valla petun 2005 yılından beri düzenli temettü ödüyor bunlar dürüst degilse kim dürüst...emeklilik fonları aylardır mal alıyor düzenli temettü verdigi ayrıca bistin defansif hisselerinden biri oldugu için...sen sanırım dyo yada viking de zarar etmişsin o yüzden böyle saçma sapan ironiler yapıyorsun...

5. Şüpheci kimse adlı yatırımcının yazısından alıntıdır...
    Sunulan bilgilere göre Yaşar Holding, ismi belirtilmeyen banka/bankalardan ilave 100 Milyon Dolar kredi limiti elde etmiştir. Yedi yıl vadeli olan kredi limitinin faiz oranı, Eylül ayında yeniden fiyatlanmak üzere %6,75'tir.

100 Milyon Dolar'lık ilave kredi limitinin bir kısmı ile 44 Milyon Dolar değerinde Eurobond geri alımı, Temmuz ayında, yapılmıştır.

Elde edilen ilave kredi limiti yanında Yaşar Holding, 150 Milyon Dolar'lık gayri nakdi kredi de elde etmiştir. Gayri nakdi kredi teminat mektubu mu, akreditif mi? Bilemiyoruz.

İşin can alıcı noktaları ise gayri nakdi kredi ve ilave kredi limiti toplamı olan 250 Milyon Dolar, Yaşar Holding Eurobond miktarı ile aynı olup, kullanım vadesi de Yaşar Holding'in eurobond vadesi olan Mayıs 2020'den bir ay öncedir.

Birisi lütfen bana açıklasın. %8,875 faiz oranlı Eurobond borcunu ödemede sıkıntı yaşayabileceği zamanında öngörülmüş olan bir firmaya nasıl daha düşük, %6,75, faiz ile borç verilir?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. hissemiz ilginç şekilde aşagıya düşmek istemiyor son zamanlarda olaganüstü şeyler olmaz ise 7 üzerine atacak gibi ay sonuna kadar...bu arada sanırım 9 aylık iyi gelecek...

7.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    hissemiz ilginç şekilde aşagıya düşmek istemiyor son zamanlarda olaganüstü şeyler olmaz ise 7 üzerine atacak gibi ay sonuna kadar...bu arada sanırım 9 aylık iyi gelecek...
    Bugün 1 milyonluk hacim olmuş, epeydir hatırlamıyorum bu kadar hacim olduğunu, bence ümit verici, ayrıca 7 üzerine atar ve kalıcı olursa yukarı hızlıca yönelmesini beklerim, borsada düşüşler genelde uzun zaman sürer ve yükselişler daha kısa sürer genelde böyle olur, borsada satım yapmayı bıraktım artık, uygun ve karlı gördüğüm temettü veren hisseleri topluyorum, petun temettü hisserleri arasında belkide en ucuzu, daha ucuzunu hatırlamıyorum, çok fazla düştü, ama temettüden de vazgeçmediler elbet bir gün toparlaaycaktır, hatta benim için uzun bir süre daha fiyatı artmazsa daha iyi olacak,
    Başarı yolun sonu değil, yolun kendisidir... Başarı bir yolculuktur ve hiç bir zaman bitmez, asıl başarı yolda kalabilmektir...

8. Mevcut fiyatlarla son verdiği temettüye göre oranı %11,8 fena değil... gıda sektörü olarak en güvendiğim şirketlerden biri, mevcut temettü oranı ile 500 000 TL ye yılda yaklaşık 60000 TL temettü veri aylığa vurursak yaklaşık 5 000 TL getirisi olur, ev alıp kiraya vermekten çok daha iyi, hisse fiyatının artması halinde ise getiri çok daha büyük olabilir.... Borçluluk oranı düşük ve katılım endeksine de uygun, tek sorun hisse fiyatı 5 yıl önceki fiyatların da altında, yaşar grubu borçları ciddi baskı oluşturmuş görünüyor, yaşar grubu borcunu bir şekilde ödeyip şirketlerine zarar vermemesini ve kamuoyunu da doğru ve şeffaf bir şekilde bilgilendirmesini bekliyoruz, zira yatırımcılar bilgi eksikliğinden dolayı ciddi zarara uğruyor...

Sayfa 268/607 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •