Sayfa 140/607 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Olay ortaya çıktı:Karıus Pegasus Fund diye bir yatırımcı 4.ekim günü(yani 7.18 görüldüğü gün)702.403 lot satmış.Elindeki sahiplik oranını %5.45'ten %3.83'e düşürmüş.Demekki satabilmek için önce tavan yaptırmak gerektiğini düşündü,ya da birileri böyle yapalım dedi,bu arada Katarlılar söylentisini de yaydılar.Alım tarafında yeterli alıcı toplanınca güm!
    Ben dahil herkes acaba satış olur da 30 lara gider mi (Banvit örneği aklımdaydı,al- sat için aldığım 97 lot için bile üzülmüştüm )diye satamadık tabi.
    Hala satan aynı fonlar mı,yoksa teknik bir takım destekleri kırdığı için mi buralara geldik,bilemiyorum.
    Ama hem satış söylentisi,hem önce tavan yaptırmaları gerçekten şeytanca¦....dürüst adamların yeri yok bu borsada.

2. Kairos'un payı, geçen Perşembe günü %5'in altına düşmüş:
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/712733

Sene başından beri sürekli satış yapan fon buydu. Ama hala geçen Perşembe itibariyle 1,65M lotu varmış. Onları da satacağını düşünüyorum. Bakalım tüm malı sattığında fiyat dengelenecek mi?

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Kairos'un payı, geçen Perşembe günü %5'in altına düşmüş:
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/712733

Sene başından beri sürekli satış yapan fon buydu. Ama hala geçen Perşembe itibariyle 1,65M lotu varmış. Onları da satacağını düşünüyorum. Bakalım tüm malı sattığında fiyat dengelenecek mi?

YTD
    Satsın da hisse temize çıksın...umarım yakında biter...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. 3-4 ay içinde neredeyse %50 düşen bir hisseye ( eğer batmıyorsa ) neden hakim ortak sahip çıkmaz ki. İş bankası gibi çok likit bir kağıtta bile , yönetim hissenin çok düştüğünü öne sürüp direk borsadan kağıt alarak hisseyi destekleyeceğini açıkladı. O haberden sonra İş C hiç o seviyenin altına inmedi. Bunu yapan daha birçok firma var.

Yaşar Holdingin bu iş için çok para ayırabileceğini sanmıyorum ama borsa şirketleri için 10 milyon TL'lik fon ayırdığını ve buralardan alım yapacağını açıklasa , sadece bu moralle bile kağıda alım gelir. Holding bunu da yapmayınca , şirkete hakim ortak güvenip buralardan alım yapmıyor , yabancı satıyor diyen küçük yatırımcı neden girsin bu kağıda diye bir düşünce oluşuyor. Giren de hisse daha fazla düşecek diye zararına çıkınca ortada bir kısır döngü ve sarmal oluştu.

Kağıt bu kadar düşüşe rağmen tepki veremez hale geldi. Koskoca Yaşar Holdingin kağıtlarına sahip çıkması lazım ve tüm halka açık şirketlerinden alım yapmak için bir fon ayırdığını açıklaması lazım. Bu biraz moral verir. 10 milyonluk alımla Pınar et , süt , su , DYO , Viking tavan olmaz ama en azından bir moral gelir. Kağıdın buradan daha aşağıya düşeceğine izin verilmeyecek algısı oluşursa hem tahtaya alıcı gelir hem de panikle satanlar satışı durudur nasıl olsa buradan aşağıya düşmez diye.

Sanırım Yaşar Holdingin bunu yapacak kadar bir fonu vardır.

5. az düşünce seviniyoruz artık...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. katar almasından ziyade avrupalı bir gıda devi alması daha sürdürülebilir olur

7.  Alıntı Originally Posted by Rowing Yazıyı Oku
    katar almasından ziyade avrupalı bir gıda devi alması daha sürdürülebilir olur
    Gıda sektörünün çok değerli olduğu bir döneme giriyoruz...Enflasyonist ortam bu tip hisselere yarar...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Konu Yaşar Holding in döviz borcu ile ilgili olabilir...

Sayfa 140/607 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •