Sayfa 458/607 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,657 - 3,664 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Temettü Verimi inşallah hep yukarıya gider ara sıra yatırımcı ilişkilerine yazıyorum Temettü için petun aldım diye
    Arkadaşlar yatırımcı ilişkilerine attığımız e mailler yönetim kuruluna sunulur mu öneri istek tavsiye olarak yani bir önemi var mı

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Temettü Verimi inşallah hep yukarıya gider ara sıra yatırımcı ilişkilerine yazıyorum Temettü için petun aldım diye
    Arkadaşlar yatırımcı ilişkilerine attığımız e mailler yönetim kuruluna sunulur mu öneri istek tavsiye olarak yani bir önemi var mı

-Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.
    Herhangi bir bilgim yok yönetim kuruluna sunulup sunulmayacağı ile ilgili.Bende uygun bir zamanda bir konuyla ilgili mail atmayı düşünüyorum.Elim varmadı bi türlü.

3. Emirhan,duayen, zamanında arene demişti.10 TL den ,60 oldu sanırım...bu borsada ,bilgi ve görüş ufku mükemmel olan Emirhan üstad.. bugün biraz bende petun aldım..haydi bismillah...
     Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    yok hocam tamamen algı ve psikoloji. Diğer gıdalara satış geldi bize de gelir herkesten önce biz satalım psikolojisi. Herkesten önce ve yüksekten biz satarız gerekirse alttan alırız psikolojisi.

Borsa malesef böyle irrasyonel işlerin döndüğü bir yer oldu. Mesela Uluun yükselir bize alış gelir halbuki bizim adımızda Un var fakat Un işi yapmıyoruz biz. Bazı unlu mamuller satıyoruz ama Uluun gibi direk un üretimimiz yok.

Ama oraya alış gelir bize de gelir , oraya satış gelir bize de gelir. Borsada böyle algılar vardır hep. Sektörel hareketler olur. Halbuki bu tip hareketlerde kurunun yanında yaş da yanıyor.

4-5 PD/DD oranındaki şirketi de satıyorlar bizim gibi 1,4 olanı da. 30 F/K oranındaki şirketi de satıyorrlar bizim gibi 11 olanı da.

Sonra düzelir bu durum ama bu tür panik alış yada satış olan günlerde bu tür saçmalıklar olur

4.  Alıntı Originally Posted by dandanakan1453 Yazıyı Oku
    Emirhan,duayen, zamanında arene demişti.10 TL den ,60 oldu sanırım...bu borsada ,bilgi ve görüş ufku mükemmel olan Emirhan üstad.. bugün biraz bende petun aldım..haydi bismillah...

Hayırlı olsun hocam iyi günde girdin. İyi ki 2 gün önce 27 liralardan girmedin

5. Bende donus yaptim bir kisimla...hayirlisi...

6. Emirhan06 hisseyi Temettü konusunda nasıl buluyorsun? Hissede yabancı oranını görebilen arkadaş var mı yabancı oranımız nedir an itibari ile
    Hiçbir şey bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    Yarın spek son şovunu yapacak, spek size malları vermeden siz spekin eline verin (ne alaka falan diye sormayın lütfen)

Bu arada temettüye daha var süre ancak bu hareketle birlikte temettü alacak olanlar uzun vadeli yatırımcılar olacaktır yani kısa vadede temettü karı almak isteyenlerin hevesi suya düşmüş oldu.
    Yukarı yavaş yavaş ama aşağı verirken satış fırsatı dahi vermiyor, speğin karakteri bu yapacak bir şey yok bu yüzden acele edip o vermeden siz verin demiştim.

8.  Alıntı Originally Posted by Nazar Yazıyı Oku
    Emirhan06 hisseyi Temettü konusunda nasıl buluyorsun? Hissede yabancı oranını görebilen arkadaş var mı yabancı oranımız nedir an itibari ile

Borsanın en yüksek temettü verimine sahip şirketlerinden biri. Her sene dağıtılabilir karın %60 ile 80'i arasında bir miktarı dağıtıyor.

Yabancı oranına gelince , hissede yabancı yok şu an. Geçen de yazmıştım yabancı ve emeklilik fonları ile yatırım fonları son 2 senede hisseden çıkmışlar bu 50 milyon USD kefalet olayından dolayı. Patrona olan güven sarsılmış. Patrona güven olmayan yerde yabancı ve fonlar durmaz.

Sayfa 458/607 İlkİlk ... 358408448456457458459460468508558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •