Sayfa 414/607 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon
Arama sonucu : 4850 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Emirhan Bey Üstadım rica etsek bilanço konusundaki düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız?

2. Mobil iletişim araçlarının kullanımı ve bireysel internet
    penetrasyonunun artmasının yanı sıra 2020 yılında pandemi
    sürecinin de etkisiyle e-ticaret hacminin sürekli yükselmesi
    gibi etkenlerle Pınar Et, önceki yıl başlanan e-ticaret satış
    kanalı çalışmalarına yıl boyunca hızla devam etti. E-ticaret
    üzerinden satışı yapılacak ürünlerin tanımlanması,
    geliştirilmesi, e-ticaret IT altyapısının oluşturulması ve dağıtım
    modeli üzerindeki çalışmaların 2021 yılında tamamlanarak,
    canlıya geçilmesi hedeflendi. E-ticaret kanalında satılmak
    üzere geliştirilen katma değeri yüksek et ve şarküteri
    ürünlerinin özel “skin pack†ambalajlarda paketlenmesine
    yönelik olarak gerekli ekipman yatımları tamamlandı.
    2021 Yatırım Hedefleri
    2021 yılında da otomasyon ve modernizasyon çalışmalarına
    devam etmeyi planlayan Pınar Et, bu doğrultuda şirket içi
    projelerin tamamlanarak hayata geçirilmesi için çalışmalarına
    hızla devam etmektedir.

3. 2020 Faaliyet raporunun tamamına ulaşmak isteyenler için link:

https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...77e0328dab125d

Yazdıklarım tavsiye içermez.

4. Fiyat Baskısı kırılımı kırılmaz mı bilmiyorum ama,

e-ticaret IT altyapısının oluşturulması ve dağıtım
    modeli üzerindeki çalışmaların 2021 yılında tamamlanarak,
    canlıya geçilmesi hedeflendi kısmı kulağa hoş geliyor uzun vadede.

Yatırım tavsiyesi içermez.

5.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Şimdi olan şu 9 aylık kar 68 vergi dairesi 79 gelince son çeyrek 11 trilyon kâr geldi algısı oluşturdular.halbuki bu kara yatırım faaliyetlerinden karlar ve Özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan karlar eklenecek.bu rakam 9 aylikta 16.300 trilyon.12 aylikta bu rakam değişmedi olarak degerlendirirsek 95.400 kar gelir 2.000 vergi düşersek 93.000 civarı kar bekliyorum .tabi bu daha yukardada olabilir.sonuç olarak 93-100 arası kar gelirki 1700-1800 civarı bir temettumuz olur.asil karı ise 3 aylikta bekliyorum.hayirli kandiller...
    17 Şubat'ta yazmış beklentimizi kar daha yüksek gelmiş aslında üst sınırda gelmiş fakat finansman gideri nedense artmış.yinede beklendiği gibi gelmiş temettü beklentimiz aynen korunuyor.yine son kısmı belirteyim 3 aylık kar beklentim yüksek.

6.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    17 Şubat'ta yazmış beklentimizi kar daha yüksek gelmiş aslında üst sınırda gelmiş fakat finansman gideri nedense artmış.yinede beklendiği gibi gelmiş temettü beklentimiz aynen korunuyor.yine son kısmı belirteyim 3 aylık kar beklentim yüksek.
    tbrkler,

sütten iyi bir temettü gelmiş,birde dikkatimi çeken kesime hazır büyük baş hayvan rakamındaki artış,,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

7.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Sabır hocam daha yeni girdik kağıda 1 hafta oldu. Sene sonu hedefim 45 lira civarı. Bu finansal sonuçlarla buraya ulaşması gerekir diye düşünüyorum.

Gelecek hafta 2020 sonuçları açıklanınca tablo daha net ortaya çıkacak. Temettü veriminde borsanın şirketleri içinde en yüksek verime sahip 10 hisseden biri olacaktır. Açıklasın bakalım net kar ve temettüsünü ondan sonra görelim.

Bu arada 1 mart itibari ile kademeli normalleşme başlıyor. Kafe , restaurant ve büfelerin açılması , ayrıca yüz yüze eğitimin kısmen başlamasıyla okul kantinlerinin açılması , aşılama oranının artması ile bu yaz turizmin daha canlı geçecek olması , şarküteri alanındaki gıda tüketimlerini arttıracaktır. Bu da Şarküteri alanında lider olan Pınar etin satışlarına olumlu yansıyacaktır diye düşünüyorum.

Şirketin satışları tonaj bazında çok durağan gitmiş son 4-5 senedir. Satışlardaki TL artış sadece enflasyondan dolayı ürün fiyatlarının artışından geliyor gibi görünüyor. Yani reel anlamda büyüme sıkıntısı çekiyor. Bunu aşması lazım kısa sürede. Ya ihracat pazarlarını arttırarak yada iç pazarda daha agresif pazarlama yaparak ciroyu her sene %30-40 arası yükseltebilirse o zaman firma gerçek piyasa değerine daha çabuk ulaşır.

Bazı yatırımcıların net karı beğendiğini ama ciro artışını beğenmedikleri için yatırım yapmadığını düşünüyorum. Ciro artışını senelik %30-40 seviyesine çıkarınca 2 sene içinde üç haneli rakamları rahat geçer.

2019 kapasite kullanım oranı %62 seviyesinde. Yani extra bir yatırım harcaması yapmadan bu agresif tonaj artışını yapabilecek durumda. Ama sanırım rekabetin yoğun olduğu gıda alanında fiyat konusunda sıkıntı yaşadığı için tonaj artışı yapmakta zorlanıyor. Bunu da karlılıktan biraz ödün vererek , tonaj artışı ile sürümden daha fazla kazanarak aşabilir. Sonuçta müsait kapasitesi var. Ek bir yatırım yapmadan daha fazla ürün satabilir. Fiyat düşürmesi belki karlılığı biraz düşürür ama senede 25 bin ton yerine 35 bin ton ürün satması da hem ciroyu hem de toplam karı arttıtı.

Şirket yönetimi bunun da yollarını arıyordur herhalde. İlk hedefimiz gelecek hafta açıklanacak bilanço ve ondan birkaç gün sonra açıklanacak temettü oranı. Bunlar beklentimiz dahilinde ( hisse başı 2.1 TL net kar , 1,5 TL temettü ) gelirse , 30 lirayı rahat aşarız gibi duruyor.

Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Şimdi olan şu 9 aylık kar 68 vergi dairesi 79 gelince son çeyrek 11 trilyon kâr geldi algısı oluşturdular.halbuki bu kara yatırım faaliyetlerinden karlar ve Özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan karlar eklenecek.bu rakam 9 aylikta 16.300 trilyon.12 aylikta bu rakam değişmedi olarak degerlendirirsek 95.400 kar gelir 2.000 vergi düşersek 93.000 civarı kar bekliyorum .tabi bu daha yukardada olabilir.sonuç olarak 93-100 arası kar gelirki 1700-1800 civarı bir temettumuz olur.asil karı ise 3 aylikta bekliyorum.hayirli kandiller...
    Tebrik ederim.Herkese hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Sayfa 414/607 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •