Sayfa 307/988 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407807 ... SonSon
Arama sonucu : 7904 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1.  Alıntı Originally Posted by YusufYeksan Yazıyı Oku
    Bu hisse 150 lira olacak. Ama 6 liradan mı alacaksınız 11 liradan mı buna karar vereceksiniz sadece. Bir de tabi ki 150'ye kadar sabredecek misiniz ? Tabi şirket batmazsa.
    Bunu neye dayandırarak söylüyorsunuz?
    Noktasal hedef veriyorsunuz neredeyse?
    SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı olarak değerlendirilemez.

2. Ciro gözümde iyi olsada döviz çıkışı ile oranlandığında bana göre düşük. Kısacası artan cironun sebebi döviz. Sitesinde kapasite yıl 90 000 ton yazıyor. Bazen sitede aylık ihracat rekoru kırdık gibi yazılar çıkıyor. İhracat rekoru 2500 altı olarak hatırlıyorum. İhracat %85 olduğunu düşünürsek. Ortalama aylık toplam 2500 ton olsa bile senelik 30 000 ton eder. Kısaca en iyi ihtimalle 3/1 kapasite doldurulabilmiş. Boş kapasitenin kullanılıp kullanılamayacağı önemli. Yurtiçinde işler iyiye gitmiyor, yurtdışında da bozulma var. Bu kapasite ile Kur hiç çıkmasa 5 yıl içinde borcu baya baya kolaylıyor. Eğer kapasite kullanımı artarsa hisseye çok ani yansıyabilir. Bu tür bir durum firmanın belki ileriye dönük 4-5 yılının fiyatlanmasını sağlayabilir. Tabi şuan için böyle bir ibare yok. Şirketin karlılığı ise oldukça iyi 500 mn ciroya 100 mn kar ediyor. Sonrasında asil çelik karı ekleniyor ve 160 mn yakın finansman öncesi kar. Asıl faaliyetten %20 kar sanayi şirketi için bence oldukça başarılı. Bu sebepledir toplam paramın %15 bu hissede ve satmayı düşünmüyorum. Ekstra bir haber çıkmazsa borcu kolaylayınca iyi yerlere gelmesi muhtemel. Heleki 2 yıllık türkiyenin dengelenme dönemi bitipte planlandığı gibi tekrar yükseliş dönemine denk gelirse o zaman tadından yenmez. Düşüncesindeyim. Tabi bu tür bir hissenin ortada birşey yokken operasyon geçiriyor olması, spk tarafından çok ciddi incelenmeli. Ortada dolandırıcılık var ve failler farklı hisselerde aynı operasyonu tekrar gerçekleştiriyor. Spk nın aldığı tedbirin hiçbir engelleyici yanı yok. Sadece olacak olan 15 gün geç oluyor. Kişiler hakkında dava açılması ve dava sürecinde bütün hesaplar dondurulması gerekiyor. Bu sebepledir ki ky sayısı yılardır yükselemiyor. Ytd.

3. Hasan198686 Yorumunuz için teşekkür ederim.

5. şirketin satışları euro kaynaklı olduğundan borçlara karşılık doğal hedge var gibi düşünüyorlar. firma ihracatını ciddi artırırsa borçlarını öder gibi geliyor. seçim sonrası euroda olası bir düşüş başlarsa işte o zaman parsan bilançosu iyi gelmeye başlayacaktır. dövize karşı şu anda kırılgan bir yapıda firma ne yazık ki. bir arkadaş sormuş yatırım ilişkilerine şu anda yeni fabrikada 3 vardiya olarak çalışıyor. ama kapasitesi full mu çalışıyor onu bilmiyorum. tahminimce 3 vardiya olduğuna göre işler çok fena değildir .

aslında genel kurula katılıp borç yapısını döviz kambiyo durumunu arsa durumunu işletme yöneticilerine sormak son derece faydalı olacaktır. genel kurul tarihi belli değil. ama sanal ya da istanbulda genel kurula katılıp şirket yöneticilerine samimiyetle sorular sorulursa samimiyetle cevap verileceğini düşünüyorum. istanbulda olup katılmayı düşünen var mı aramızda arkadaşlar/ortaklar ?

6. 10.04.2019 genel kurul toplantısı
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

7. Genel kurul gündemi açıklandığına göre, bedelli sermaye arttırımı yapacağına dair gereksiz söylentiler artık son bulabilir.

MHA-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by neon06 Yazıyı Oku
    Bugün hareketli olacak diye düşünüyor ve gözlemliyorum...İnşallah yukarı doğru olur hareket.

YTD!!!Kişisel görüş ve yorumumdur!!!
    5 gün önceki gözlemim böyleydi, tahtayı o günden beri anlık izliyorum ve halâ aynı görüşteyim yakın zamanda sert hareketler yapacak gibi duruyor...İnşallah yukarı yönlü olacak bence...

YTD!!!Kişisel görüş ve temennimdir!!!
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

Sayfa 307/988 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •