Sayfa 333/989 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 7906 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Geçen sene kur farkı hariç güzel para kazanmıştı. Tabi bilanço kur farkında sebep zarar geldi. Bu sene ise malesef geçen seneki karlılık yok. Kur farkı nedense bilançoda gözükmüyor. Döviz krediyi kur sabitlemesi mi yaptılar, yoksa işin içinde başka bir işmi var çözemedim. Bu kısmı geçtim. Fk anlamında hisse aşırı pahalı. Pdd bu haliyle bile 1.80. Bu ortamda egeen gibi 2018 yılında 360 mn, 2019 6 aylıkta 160 mn kar açıklamış hisse pdd 1,80 civarı ve fk 4,50. Egeen kasa döviz dolu bunun döviz krediyi tl ye çevirdiğimizde 830 mn borcu var. 6 aylık karı 20 mn. Egeende gerçek yabancı var. Bunda yalancı olandan. Kısacası belli bir grubun elinde. Çıkmaz diyemem. Çıkabilir. Geçen sene 9 aylıkta 350 mn zarar gelirken hisse 30 lara olan yolculuğuna başlamış ve çıkmaya devam etmişti. Ama avrupa kötüye giderken 12 li rakamlar bile bu hisse için pahalı. Hele ki hisseyi toplamış olanlar kötü niyetli ise. Bu sene elimde 12 li maliyetleri kalanları 14-15 arası sattım. Sadece takip etmeye başladım. Bu kadar çok ucuz hisse varken bu hissede para tutmaya gerek yok. Belki belli bir ucuzluğu gelirse o zaman. Ama bu tür gruplar zamanı gelinde hisseyi 0,50 pdd lere getirmekten hiç kaçınmaz. Piyasada pdd 0,50 lerde gezen çok güzel şirketler var. Çıkışlarına ufak ufak başlıyorlar. Burada kumar oynamanın bir anlamı yok. YTD.

2. Hasan Bey hisseyi alış sebebiniz neydi o zaman , yukarıda yazdıklarınıza göre hiç almamanız gerekmezmiydi?

WW , Türkiye'ye fabrika kuruyor!
    bunlara bir faydası dokunur mu dersiniz ?

4. Yerlilik oranını tutturacaksa ön aks, arka aks,krank mili , kan mili ve muhtelif dövme ve kaliteli talaşlı işlenmiş parçaları yüklü miktarda alabileceği tek yer.Parsan zaten Almanyaya üretiminin çoğunu ihraç etmiyormu?

5. O kadar yazdım, yanlışlıkla sildim. Neyse. 2016 dan beri hissedeyim. Yeni bir egeen olacak beklentisi ile girdim. Hisseden güzelde kar ettim. 2018 de olanlar güvenimin çoğunu, 2019 da ki oynaklık tamamına yakınını götürdü. Bilançoda kur zararınım gözükmemeside cabası. İnsanları uyarmak için arasıra geliyorum. Devamda edeceğim. Ytd.

6. Şirketin geçerli para birimi Euro oldu bunu gözden kaçırmayın.

7. Ben de bu hisseyi bir yıl kadar takip edip emin olrsam almayı düşünüyorum.Temel açıdan destekli yazılara hisse forumunda daha fazla ihtiyaç var.Şirketin döviz kredileri ile ciro karlılık projeksiyonlarının analizinin yapılması lazım.Dilovası için daha fazla yatırıma ihtiyaç olup olmadığının bilinmesi lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by y.arslan Yazıyı Oku
    Şirketin geçerli para birimi Euro oldu bunu gözden kaçırmayın.
    Gözden kaçırdığım sonucuna mı ulaştın, temel para biriminden ziyade temel borç birimi euro sen takibini yap. Dolandırıcı dediğinde teknik temel dinlemez. Şansın bol olsun. Oynarsan kumar oynamış olacaksın. Bilançoda veya yatırımcı profilinde değişiklik olirsa tekrar girerim. Gördüğüm yabancı oranıda aldatmacadır. Bilgin ola.Ytd.

Sayfa 333/989 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •