Sayfa 422/989 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 7906 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Ben de 2000 yılında başladım krize denk geldim ama o zamanlar küçük miktarlarla oynuyordum. Bu kadar deneyimli olup bu tahtaya bu kadar mal yazıyorsan gitmeyeceğini bilmen gerek...

2.  Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Bu nedenle bir daha hisse seçerken alacağım miktarı sorun yapmayacak hisselere giriş yapıyorum.Parsan bir doğum sancısı yaşıyor.Mutlaka değişimin gerçekleşmesini umuyorum.Minimum ilk çeyrek karını görene kadar buradayım.
    İlk çeyrekten beklentim yok benim çip krizi ve kapanmalardan dolayı pek bir aksiyon olacağını sanmıyorum.

3. Tahtayı yapan vermeseydi çizmezlerdi . Verenin malını çizerler eskide kaldı o işler borsaya giren yeni oyuncular tahta sahipli filan dinlemez.
    Ayrica İlk çeyrekten beklentim olumlu

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Eskide kalmaz o işler. Tahtacı yeterli mal toplamazsa götürmez bu hep böyledir. KY-Spek dengedeyse tahta hareket etmez. Ya ky çoğunluk olacak ve artmaya devam edecek ya da tahtayı yapan hakim olacak...

Medyum değilim iyi olur olmaz ama bahsettiğim konular ya 3 aylıklara ya da 6 aylıklara yansır. 9 aylık ve yıllık bilanço iyi gelir diye tahmin ediyorum. Gecen sene son çeyrekte kar artışı muazzam olmuştu...

Parsan'da ne yabancı var ne de tahtayı yapan hakim. Sarkuysan yıl sonu 7 liraydı 16'ya dayandı. Neden? Yabancı payına bakarsan görürsün

Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Tahtayı yapan vermeseydi çizmezlerdi . Verenin malını çizerler eskide kaldı o işler borsaya giren yeni oyuncular tahta sahipli filan dinlemez.
    Ayrica İlk çeyrekten beklentim olumlu

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Eskide kalmaz o işler. Tahtacı yeterli mal toplamazsa götürmez bu hep böyledir. KY-Spek dengedeyse tahta hareket etmez. Ya ky çoğunluk olacak ve artmaya devam edecek ya da tahtayı yapan hakim olacak...

Medyum değilim iyi olur olmaz ama bahsettiğim konular ya 3 aylıklara ya da 6 aylıklara yansır. 9 aylık ve yıllık bilanço iyi gelir diye tahmin ediyorum. Gecen sene son çeyrekte kar artışı muazzam olmuştu...

Parsan'da ne yabancı var ne de tahtayı yapan hakim. Sarkuysan yıl sonu 7 liraydı 16'ya dayandı. Neden? Yabancı payına bakarsan görürsün
    Maalesef bu dedikleriniz doğru.Hissenin 40 Lara yolculuğunda çok dağıldı hisse.Ama en büyük etken şirketin çok yüksek kısa vade borcu yaklaşık 500 milyon ve buna ilaveten döviz borcu.SARUYSAN bunun gibi borçlu değil

6.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Eskide kalmaz o işler. Tahtacı yeterli mal toplamazsa götürmez bu hep böyledir. KY-Spek dengedeyse tahta hareket etmez. Ya ky çoğunluk olacak ve artmaya devam edecek ya da tahtayı yapan hakim olacak...

Son çeyrekteki karı %5 - 15 sapma ile hesaplamıştım.
    Az çok kafamda 1. çeyrek içinde bir rakam var ama onu yazmayacağım.
    Eski düzenle yeni düzen arasında çok fark var eskiden tek kalemde büyük paraları olan küçük ve orta ölçek yatırımcı bu kadar fazla yoktu şimdi ise çok fazla parası olan ky ve orta ölçek yatırımcı var.

Mali ve temeli olmayan tahtalarda doğru topluca kuzu kuzu beklenir tahtayı birisi yapmazsa ama parsan gibi temeli olan tahtada spek elindeki malı 20 ye kadar isterse basar belki basarda malından olur.

Şuan çok büyük BES ve yatırım fonları var birisi şirket temel ve mali yapısını beğenip 10 milyon TL almaya kalkarsa spekle birlikte burada topluca ağlarız :D çünkü bes ve bazı yatırım fonlarında zaman problemi yok.

7. Bende ondan bahsediyorum fonlara cazip görünseydi bişeyler alınırdı... Ciddi alımlar görünmüyor maalesef.

Zugoo; yüksek borç yeni fabrika için çekilen euro krediden kaynaklanıyor. Şirketin ihracat payı %85 olduğundan gelirleri de döviz cinsinden kur yükseldiği için borç yüksek ama çevirebilecek güçte ihracat yaptığı için. Geçen yılın bilançosunda gördük borç yeni bir borç değil geçen sene yüksek borca rağmen sermayenin 1.5 katı kar yazdı...

Haber akışı gerekli buralardan çıkmamız için artık. Bilanço kesmez. Togg (prestij için), savunma sanayi (sözleşme tadiline istinaden), karlılığın devamı, pandemi ve çip krizinin bitmesi... Belki pendik arazisi... vb...

8. Parsan bir süreliğine benim için bitmiştir.

Sayfa 422/989 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •