Sayfa 710/989 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon
Arama sonucu : 7912 madde; 5,673 - 5,680 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Egeen bu fiyatlara geldiği yerde okullu fiyatlaması o fiyatlama bu fiyatlama demek olmaz orada fiyatladıkları şey başkaydı.
    Rahip kriziyle patlak verdi göremedik.

Okullunun fiyatlaması 15'lerden 29'a giden hareketti sonraki yıkılış abartılı oldu orda okullu da çıktı o dönem baya karışıktı. O fiyatlara gelmesinin mantıklı bir açıklaması yok.

Pandemi dibi de sağlıklı bir fiyatlama değil.

Fiyatlama konusunu daha sonra konuşuruz

Parsat'tan alınlanlar 1.2 milyon civarıydı okullu zirvesinde 93,500 bin lot sattılar. Sonra okullu da satışa geçti.

Bir sonraki satış 2021 ocak sonuydu 30 civarından geri kalanı satıldı. 3-5 gün içinde okullunun payları da %5'in altına düştü.

Sonra 40 çıkışı başladı (çanak katlama beklediğim hareket) Çünkü çelik holding satmıştı baskı kalmamıştı. Muhtemelen okullu oralardan da sattı kalanları ve tahtanın hamallık sezonu açıldı

O dönem hem çelik hem okullu satışları çok başarılıydı bence. Çünkü dolar bazında 5 Usd'lerde seyrediyordu. Şimdi 2 usd.
    Yine o seviyelere gelsek 17,50'den 90 lira civarı bir hedef çıkıyor.

90'a hadi gitti diyelim ne olacak sevinecekmiyiz? Ben sevinmeyeceğim şahsen.
    👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏

2. Sorun vizyonsuzluk.

200 milyon Euro civari yatırım yapıp asil çelikten kar gelmese zarar yazmak beceriksizliktir yada kar ediyor ama saklanıyor.

Günümüz dünyasında artık düşük marjlar ile sadece yedek parça üreterek ayakta kalmak çok zor.

Daha önce buraya haberi atmıştım turkiyedeki barajların neredeyse hepsi de Fransız mali gaz turbun motor var.

Bunlar uçak motoru gibi üst düzey motorlar değil EÜAŞ bu motoru yerli olarak üretti ve birkaç barajda şuan test ediyor.

Parsanin artık bu tip motorlar üretmeye cesaret etmesi lazım. Biliyorum Türkiye'de patronlar kolay yoldan parayı seviyor ve vizyonsuz o yüzden bu gruptan çok ümidim yok.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Biz parkur yeniledik ve yeni betondan fabrika yaptık ona da eski fabrikayı taşımayıp şehir içindeki arsayı *** ettik.
    185 milyon Euro ya şişecam güneş paneli olacak görevi görecek cam tesisi kuruyor hemde 2022 parasıyla biz 2018 lerde bu parayı hiç ettik

Şişecam 3,4 Milyar TL (185 Milyon Euro) değerinde yatırımla Tarsus OSB’de günde 600 ton kapasiteli buzlu cam fırını ve yılda 20 milyon metrekare kapasiteli enerji camı işleme hattı kurmaya hazırlanıyor.

Senin beynine ...

5.  Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku

Senin beynine ...
    Adam iyi kızmış senin tahtanında seninde yapacağın işinde kağıdının da demiş vermiş 😀😀😀😀

6. Keşke bu hareketi yukarıya doğru yapsaymış.

7. Bu teknik ne oldu şimdi?
    Halen teknikden bahseden , grafik koyan olacak mı acaba?

8.  Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Bu teknik ne oldu şimdi?
    Halen teknikden bahseden , grafik koyan olacak mı acaba?
    Yarın öbürgün gene bir % 2 yapar hemen başlarlar teknik grafik çizmeye ben demiştim demeye...

Sayfa 710/989 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •