Sayfa 845/990 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895945 ... SonSon
Arama sonucu : 7915 madde; 6,753 - 6,760 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Parsan da uzun vadeli yatırımcı olmak: 1.sene 18 den 40 a götür 40 dan sat 22 lere indir oralardan al 2.sene 39.40 götür oradan sat 28 indir. 3.sene 28 lerden topla 79.70 e götür oradan sat 50 ye indir şimdilik. Kazanç 3 yılda - 300 yani paran pul olmuş. Ama parsanın borçları bitme aşamasına gelmiş yatırım arge büyümüş ama ne hikmetse kar edememiş. Patron zevkte sefada uçakla oradan oraya geziyor.sonra bunun adı yatırım oluyor. Benim hakkım yiyenlerin bir tarafına düğümlensin çıkaramasın.
    Son düzenleme : mertrix; 02-02-2023 saat: 08:20.

2.  Alıntı Originally Posted by mertrix Yazıyı Oku
    Parsan da uzun vadeli yatırımcı olmak: 1.sene 18 den 40 a götür 40 dan sat 22 lere indir oralardan al 2.sene 39.40 götür oradan sat 28 indir. 3.sene 28 lerden topla 79.70 e götür oradan sat 50 ye indir şimdilik. Kazanç 3 yılda - 300 yani paran pul olmuş. Ama parsanın borçları bitme aşamasına gelmiş yatırım arge büyümüş ama ne hikmetse kar edememiş. Patron zevkte sefada uçakla oradan oraya geziyor.sonra bunun adı yatırım oluyor. Benim hakkım yiyenlerin bir tarafına düğümlensin çıkaramasın.
    Sayın tahtacı yada patron yada bu dalga dümeni çeviren her kimse.Yan hesaplardan alıp %50 ila 100 arası çıkarıp tekrar indirip % 50 ila 60 arası kar etmek için bu kadar dalga dümen çevirip yatırımcıyı mağdur etmenize hiç gerek yoktu. parayı Thyao sasa vb şirketlere yatırsaydınız en aşağı %300 kazanırdınız bizi de zarara sokarak batırmazdınız. Ama bir gün biri mutlaka senin tekerine çomak sokar bunu unutma.Biri senden hesap sormazsa da allah sorar bu yaptıklarınız yanına kalmaz. İlahi adalet bize göre gecikse de yarına kalır ama yanına kalmaz.
    "Ne kadar hesap yaparsanız yapın hesapta olan değil nasipte olan gelir başınıza"

3. Hissede yabancı oranı %2 yanlis gormuyorum sanirim .

Yabanci 10 milyon dolar soksa neler olur 😀😀

Patrondan dolayi ilgisiz sanirim .
    Yabanci kurumsallik gorse 50 milyon dolarda sokar hicbirsey yani . 50 m .

4.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Hissede yabancı oranı %2 yanlis gormuyorum sanirim .

Yabanci 10 milyon dolar soksa neler olur 😀😀

Patrondan dolayi ilgisiz sanirim .
    Yabanci kurumsallik gorse 50 milyon dolarda sokar hicbirsey yani . 50 m .
    Kardeşim yabancı bizim kadar salakmı. Temettü vermeyen bedelsiz vermeyen yatırımlardan haber vermeyen despot ca yönetilen tek adam şirketini ne yapsın. Niye yatırım yapsın. Yerli yatırımcı bile yatırım yapmasın buna biz yandık eller yanmasın

5.  Alıntı Originally Posted by mertrix Yazıyı Oku
    Kardeşim yabancı bizim kadar salakmı. Temettü vermeyen bedelsiz vermeyen yatırımlardan haber vermeyen despot ca yönetilen tek adam şirketini ne yapsın. Niye yatırım yapsın. Yerli yatırımcı bile yatırım yapmasın buna biz yandık eller yanmasın
    Dostum hissede hersey garabet icerisinde . Dokta bunun 2 katı piyasa degerinde nerdeyse , 3 de 1 i kdr ediyor .

Bu tahtacida mal yok . Baska izahi yok . Tahtada belli ediyor zaten . Bir vurusluk canı var bunun .

Demircelikler %2 3 artı . Boyle gunde tavana yapistir bak nasil doluluyor diger ucuzlara kacmak icin .

Haa niyeti 40 a getirip millete sattiracagini zannediyorsa zor . Belki ihracat ambargosu olursa anca gündoğar .

Onun disinda zor yani 600 m kar yazacak gibi 2022 de . Euro kuru vs kapasite buyumesi olmasada %50 enflasyon devalue desen 2023 de 900 milyon kar yazma sansı var .

3 milyar piyasa degerine cekip yillik 900 m kar yazan sirketi milletin satmasini beklemekte enayilik .

Benim gorusum birileri paket yapmis bu hisseyi onlar verene kdrda gitmem diyor . Ama bir vurusluk canı var gercekten enteresan

6. Ayrica bu tip kapasite artirimi yapan sirketler cok hizli buyur bunun 2 sene onceki cirosu kar rakami ne simdi ne . Kapasite kullanimi ne acaba ?? Boyle hizli buyuyen hisseler ortalamannda ustunde fk ile fiyatlanir . Beklendigi olmazsa geri gelir olursa orda kalir devam eder .

Bu sene 1 milyara yakin kar yazip 3 kusur milyarda piyasa degeri ile birseyler yapmann anlamini ve cabasini algilayamiyorum ben .

Ya bu kar 1 senelik oyle bir kar baska izahi yok .

Istikrar arz eden bir buyume var yillar icerisinde hatta son 2 senede bile cok bariz . 2018 de 30 olan hisseyi bu buyume ile( asil celikten gelen pay ile buyuyor kendi degil )

Hala 40 larda veriyorsa diyecek tek kelime tahtaci mal bekliyor .

Birileri paketlemis lot sayisi az , yabancida paket yapsa guzel olur

7.  Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    Dostum hissede hersey garabet icerisinde . Dokta bunun 2 katı piyasa degerinde nerdeyse , 3 de 1 i kdr ediyor .

Bu tahtacida mal yok . Baska izahi yok . Tahtada belli ediyor zaten . Bir vurusluk canı var bunun .

Demircelikler %2 3 artı . Boyle gunde tavana yapistir bak nasil doluluyor diger ucuzlara kacmak icin .

Haa niyeti 40 a getirip millete sattiracagini zannediyorsa zor . Belki ihracat ambargosu olursa anca gündoğar .

Onun disinda zor yani 600 m kar yazacak gibi 2022 de . Euro kuru vs kapasite buyumesi olmasada %50 enflasyon devalue desen 2023 de 900 milyon kar yazma sansı var .

3 milyar piyasa degerine cekip yillik 900 m kar yazan sirketi milletin satmasini beklemekte enayilik .

Benim gorusum birileri paket yapmis bu hisseyi onlar verene kdrda gitmem diyor . Ama bir vurusluk canı var gercekten enteresan
    Haklısın kardeşim söylediklerinde. Okullu nun %5 in altında malı var bunu biliyor bizdeki mal falan önemli değil onun amacı böyle kişi yada gruplardakini almak ama filler tepişir Ken olan bize oluyor. Ama okulunun yerinde olsam okadar param olsa zevk için bunun donuna kadar alırdım. 😀

8.  Alıntı Originally Posted by mertrix Yazıyı Oku
    Haklısın kardeşim söylediklerinde. Okullu nun %5 in altında malı var bunu biliyor bizdeki mal falan önemli değil onun amacı böyle kişi yada gruplardakini almak ama filler tepişir Ken olan bize oluyor. Ama okulunun yerinde olsam okadar param olsa zevk için bunun donuna kadar alırdım. 😀
    Okullu isterse degil %5 hepsini toplar parsanin . Yeter ki istesin . %5 ne ki onun icin cerez . Songurun bile es dost akrabayla.okdr malı vardr

Sayfa 845/990 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895945 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •