Sayfa 866/991 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon
Arama sonucu : 7922 madde; 6,921 - 6,928 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Rica ederim

Bu defa zararı kırmızı renkte yazarak belirtmiş.

Vuk> vergi usul kanunu.
    Bilanço ise uluslararası standartlara göre hazırlanıyor.
    Bir de konsolide oluyor.
    Vuk'ta esas faliyetler hesaplanır. Konsolide bilançoda tüm kalemler hesaplanır. Arada mevzuat farkı var.
    Kafa karıştırıcı ve saçma ama durum böyle malesef.
    Siz hangi sonuca varmak istiyorsunuz onu netleştirirsek bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım.
    Bu konuda benden fersah fersah üstün arkadaşlarımız da var uygun görürlerse onlar da yazarlar.
    Sn. Deep;

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

- kırmızı olmuş, ve yaptığım tablo mantıklı değil.

Şimdi benim anladığım kadarıyla, ve sizin de bahsettiğiniz gibi durum sanki aşağıdaki gibi gözüküyor;

1-Firmanın kredi borçları (euro krediler) var, kar ediyor ama bunları ödüyor. kar borca gidiyor.
    2-Borçlar bitmeden temettu beklentisi mantıklı gözükmüyor, firmanının temettü geleneğide yok zaten.
    3-Belki bedelsiz olabilir.
    4-Borçlar biterse (2026-2027) eğer yeni yatırım için borçlanmazlarsa ve lütfederlerse kazandıklarını belki paylaşırlar (temettü)

Güncel durumu ise 2022 faaliyet raporunda göreceğiz.

hatalıysam lütfen düzeltin.

Bulabildiğim en güncel borç bilgisi aşağıdaki şekilde;
    parsan-borc-eylül-2022.jpg

2. son atılan bilanço ve faliyet raporu tam bi rezalet. biraz resimlerle süsleyip içi boşaltılmış. Eskisi gibi detay gözükmüyor malesef.

3. Fazla kötülemeyelim şirkete para akacak 3 ay içinde 3 hane olacak.. hele bu son düşüş bitsin herşey güzel olacak 😂😂

4.  Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku
    Ben çıktım arkadaşlar. Bıktım bunun VUK'a göre zarar yazmasından.
    Endekside beğenmiyorum bu sıralar. Nakitte bekleyeceğim.
    Bir trend görürsem bir yerden atlarım ama uzun vade artık taşımak istemiyorum.
    Hepimiz için hayırlısı olsun.
    Vallahi kardeşim verilmiş sadakan varmış iyiki çıkmışsın 2 günde %10 dan fazla karın var.

5.  Alıntı Originally Posted by interlude Yazıyı Oku
    Fazla kötülemeyelim şirkete para akacak 3 ay içinde 3 hane olacak.. hele bu son düşüş bitsin herşey güzel olacak 😂😂
    Öyle diye diye milletin eline verdiler. 3 yıldır buradayım daha kara geçemedim.

6. Parsan yatırımcısı 30 küsür senedir adam olmamış kağıdı alıp adam olacak diye bekliyoruz ya ne diyeyim 2022 de endeks uçarken endekse ayak uyduramayan kağıda vay borcu bitecek vay arsası satılacak falan diye bir kılıf bulduk patron faktörünü atladık kabahat bizim bu adamlara güvenilemeyeceğini söyleyenlere rağmen anlamadık...

Alıntı Originally Posted by mertrix Yazıyı Oku
    Vallahi kardeşim verilmiş sadakan varmış iyiki çıkmışsın 2 günde %10 dan fazla karın var.
    Evet öyle oldu vallahi. Almamak için kendimi zor tutuyorum.
    Satmamda hem bunun uyuzlukları hem de endeksin durumunu beğenmemem sebep oldu.
    Ortalık şu sıralar karışık kenarda beklemekte yarar gördüm.

8.  Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku
    Evet öyle oldu vallahi. Almamak için kendimi zor tutuyorum.
    Satmamda hem bunun uyuzlukları hem de endeksin durumunu beğenmemem sebep oldu.
    Ortalık şu sıralar karışık kenarda beklemekte yarar gördüm.
    Kardeşim inanarak aldık bir halt olmadı istersen bu defa inandığın tersini yap gel al şu adi hisseden

Sayfa 866/991 İlkİlk ... 366766816856864865866867868876916966 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •