Sayfa 161/989 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon
Arama sonucu : 7907 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Evet bilancomuz geldi hayirli olsun

2. hayırlı olsun. Pazartesi nasıl bir hareket beklersiniz

3. Herkese günaydın
    Baştan söyleyeyim teknik ve temel analizi bilmem.
    Okuduklarımı yorumlarım.
    Son bilanço öncesi ralli yapınca gereğinden fazla bir beklentiye girildi.
    Ve son bilanço ile f/k 125, pd/dd 2.7 olmuş..
    Bu veriler açısından aşırı pahalı..

Ama zaten sirketin geleceği satın alınıyor ve bu hisseye uzun yıllar açısından bakıyor bilinçli yatırımcı.
    Günlük girdim, trade ettim kazandım diyenler avcılık hikayeleri anlatan hayalperestler bence..
    Bin lot düşükten alıp yüksekten sat bakalım satabiliyorsan, tahta yapıcı perişan ediyor bu zihniyettekileri...

Neyse.
    Umarım gelecekte güldürür herkesin yüzünü..

Kafami kurcalayan tek soru şu.
    Tahta yapıcı bu bilançoyu biliyordu, bilmemesi eşyanın tabiatına aykırı.
    Peki neden yaşattı bilanço öncesi bu ralliyi..
    Aklıma 3 ihtimal geliyor ;

1- Bilanço sonrası şelale yapıp, kalan az sayıdaki küçük yatırımcıyı kaçırmayı ve piyasada dolaşan az sayıda ki hisseyi toplamak niyetiyle yaptı bu hareketi ...

Veya

2- Yükseltti çünkü büyük resime bakıyor ve gelecek her bilançonun iyi olacağına inanıyor ve ona hazırlık yapıyor...

Ya da.

3- Bilançoyu şu aşamada hiç umursamıyordu spek, sosyal medya da dolaşan bazı dedikodular doğruysa bir başka şirketin satın almasını veya başka bir şeyi fiyatladı !!!

Evet bilanço öncesi niye bu ralliyi yaşattı spek ve cuma günü niye şelale yapıp realize olmadı bir kısmını???
    Asıl cevap bu soruya bulunmalı.
    Benim aklıma 3 senaryodan biri geldi..

Neyse..

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
    HEPSİ DELİ SAÇMALAMARIDIR

4. Sn borsanın teşekkürler yorumunuz için ben de şöyle bir sorayım niye bilanço öncesi sirket ortaklari bu derece hisse aldilar bilançosu en yakından bilen isimlerdi iyi-kotu bilemem ama bu işte başka bir iş var belki de teşvik belki de yerli otomobil ama bizim bilmediğimiz ( en azından benim) birsey

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ben iki ay once yatirumci iliskilerini aradigimda sormustum yerli oto ile ilgili bir calisma olmadigini daha cok agir vasitalarla ilgili uretim yaptiklarini soylediler yenis sirket alma durumlarini bilmiyorum ama alsa hangi sirketi alacak acaba

6. Bilanço beklentiler dahilinde. Ciro geçen seneye göre de, geride kalan 3 çeyreğe göre de artmış. Bu bence pozitif. Gidecek daha çok yolumuz olduğunu düşündüğüm için Pazartesi güzel hareketler görebiliriz i söyleyebiliyorum. Açıkçası aralıktan bu yana %60 yukarı gitmiş. Tabi kar satışı ihtimalide yok değil. Fakat ben olsam parzartesi kar satışını düşünmem. Kimsenin almaya cesaret edemeyeği noktaya getirir beklerim. Bu tür bir hareketi logo yaptı. 2016 başından beri 50-60 arasıda gidip geliyor. 2 sene bu şekilde geçti. Supriz bilançolar açıkladığı için 2-3 kere 40 ları gördü. FK 26 dfter değeri 6. Parsan fksı çok yüksek buraya yazamıyorum bile Fakat defter değeri 2.60. Burada daha gidecek yolumuz varı düşünüyorum. Hissenin pahalı olmasının dezavantajı ise beklenmeye bilançoların hisseyi çok aşağı çekmesi. Böyle bir durum klmsn başına geldi hisse 2017 yılını yatırımcısını baya üzdü. Şimdi 2018 bir önceki yıldan daha iyi yerlere gelecek gibi. Zira parsan gibi döviz borcu çok. Kur artışı reelde olmasada bilançoda karı eritiyor. Farklı bir konu parsanın 1 yıl içinde 150 mn ödenmesi gereken borcu işaret ediyor. Toplam alacağı ve nakiti ise nerdeyse bu tutarın yarısı. Eğer farklı bir finansmanları yoksa alternarif finansman banka oluyor ve buda ek faiz ödemesi demek. Kısacası 2017 kur farkına çalıştık. 1 senede mevcut krediyi ödemek için çekeceğimiz kredlere çalışmamız gerekebilir. Bence firmanın en büyük riski bu. Fakat böyle karlı bir iş bu riskide o veya bu şekilde bertaraf edecektir düşüncesindeyim. YTD:

7. Bi arkadaş comdo dan bahsetti birkaç hafta önce. Bir ay sonra açıklama yapılacak demişti. Bana da farklı bir fiyatlama gibi geldi. Kendi çizdiğim trend kanalını geçip yeni bir kanala girdi. Şirket ortaklarının bilançoyu bilmemesi imkansız. Ne fiyatlıyor acaba gerçekten çok merak ediyorum.

8. Sn deep sizin bilançoya dair gorusunuz nedir

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 161/989 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211261661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •