Sayfa 611/989 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 7910 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Borsaya koteydi çıkarttılar. Borsaya kote olsaydı dediğin olurdu şu an defter değeri üzerinden yapacak bi şey yok...

Alıntı Originally Posted by y.arslan Yazıyı Oku
    Asil çelik gerçek değeri ile bilançoda gösterilse yani 9-10 fk ile değerlense idi bilançomuz nasıl olurdu parsan ın dd si ne olurdu ?
    3-5 kadeh yuvarlasan uyku sorunun olmazdı ben öyle yaptım

Alıntı Originally Posted by interlude Yazıyı Oku
    Bilanço sonrası hayal kırıklığımı üstümden atamadım gece uyku tutmadı desem yeridir.
    Tahta teknik bilmem ama temel olarak hayal kırıklığı yaşıyorum . Asil çelik olmasa bu bilançoyuda mum ile arayacaktık. Tek umudum 40 tan 30 a koyarken fiyatlanmış olması.. asıl kazık yatırım fonlarına atılmış gibi..tacirler fonuna 37 üstünden mal devri yaptılar.

2. Şöyle bi geçen seneki yorumları okudumda bir arpa boyu yol alamamışlar basiretsizler.
    Bilanço yu geçen sene pandemi nedeni ile ertelemişler son gün son saat açıklamışlar.
    Önemli gelişmeler desen Kapa açıklama yok.
    Bu şer… ler neden uyarı ceza almazki spk uyuyor bunlarda bizi düdüklemeye devam ediyor.
    Borsadan soğudum bu şerefs… yüzünden.

3. Neyse artık kuşlu sitede üstadından acemisine kimse parsanı beğenmiyor. Beğenip övdüklerinde ne gördük ki amka.

4. Geçen sene mart 30 lira civarlarında bu sene mart yine 30 lira civarlarında. Geçen sene ekmek su fiyatları bile katlamışken Parsan hakikaten insanın kanına dokunuyor.
    Burayı okuyorsan Yamantürk ailesi sizin hiç kanınıza dokunmuyor mu ? Yoksa kansızmısınız ?
    Yoksa insanların size yatırım yapmasını faizsiz kredi olarak mı görüyosunuz ?

5.  Alıntı Originally Posted by fLameng Yazıyı Oku
    Geçen sene mart 30 lira civarlarında bu sene mart yine 30 lira civarlarında. Geçen sene ekmek su fiyatları bile katlamışken Parsan hakikaten insanın kanına dokunuyor.
    Burayı okuyorsan Yamantürk ailesi sizin hiç kanınıza dokunmuyor mu ? Yoksa kansızmısınız ?
    Yoksa insanların size yatırım yapmasını faizsiz kredi olarak mı görüyosunuz ?
    Borsada bu şekilde düşünülerek yatırım yapılmaz. Bir hisse önceki seneki fiyatını geçecek diye bişey olsa herkes kazanır. Şöyle de düşünebilirsin demek ki geçen seneki 30 lira yüksekti.

6.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Borsada bu şekilde düşünülerek yatırım yapılmaz. Bir hisse önceki seneki fiyatını geçecek diye bişey olsa herkes kazanır. Şöyle de düşünebilirsin demek ki geçen seneki 30 lira yüksekti.
    Nasıl yatırım yapılır diye sormadım size sanırım.
    Enflasyon denen bir şey var ona karşı yenilmişler onu kasdettim. Geçen sene neye göre pahalıymış ?? Bu düşünce ilede yatırım yapılmaz.
    Sence 30 lira yüksekmiydi geçen sene ?
    Sadece Asil çelikteki payı 2 milyar lira yapar arsası 160 milyon yatırımı adam gibi değerleseler kimse poliyannacılık yapmasın güzel oynuyorlar bizimle.

7. Muhtemlen yarindan itibaren hisselerimi satacagim. Zarar ettik ama kol kirilir yen icinde kalir. Hisserimi satmamdaki sebepler:
    1. Yamanturk ailesinin yatirimcisina hic deger vermemesi ( telefonla aramasini beklemiyorum. İnsan bir kap atar. Geri alim yapar vs. Vs. )
    2. Yuksek borc orani.
    3. Bilancoyu hep son gunu aciklamasi.
    4. İdris yamanturk belgeselini izledikten sonra bu ailenin belgeselde anlatildiği gibi olmamasi.
    5. Temettü vermemesi.
    6. Iki yildan beridir paramin çöp olmasi.

Dil ovasida, guzelyalida sizin olsun yamanturkler.
    Kalanlarin kazanci bol olsun.

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Sesimizi kestiler. İlk çeyrek bilançoyu görene kadar konuşacak bir şey kalmadı.

Sayfa 611/989 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •