Special Days Image
Sayfa 324/988 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon
Arama sonucu : 7900 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: PARSN - Parsan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
    Yatırımcısı , ortağı olduğumuz Parsan'ı tanıyalım:

Parsan kimdir?

1968 yılında kurulup, 1971 yılında işletmeye alınan PARSAN, İstanbul – Pendik’ te 91.123 m2 arazi üzerinde 27.400 m2 lik bir çatı altında kalıphane, dövmehane, ısıl işlem ve özel talaşlı imalat tesislerini de kapsayan entegre bir çelik dövme ve işleme fabrikasıdır.

Arka aks milleri, fren kam milleri, ön dingil ve montajlı ön dingil, aksön, kol, muylu taslağı, muhtelif dişli taslakları, kardan şaftı, istavroz, kayıcı mil ve diğer otomotiv ürünleri ve paletli iş makineleri için yürüyüş takımları üreten fabrikada otomotiv sanayi ürünlerinin payı yaklaşık % 70 ‘dir. Diğer ürünler savunma sanayii, madencilik ve tarım makinaları sanayii gibi alanlarda pazar bulmaktadır.

PARSAN bugün sahip olduğu modern çekiç ve presleriyle 1 kg – 400 kg ağırlığında çeşitli boy ve şekillerde dövme parça üreten iddialı bir dövme ve işleme firmasıdır.

ISO/TS 16949:2009, TS EN – ISO 9001 : 2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO/IEC 27001:2013 uluslararası standartları ile belgelendirilen PARSAN, yüksek verimli ve dinamik üretim yöntemleri kullanması sebebiyle, üstün nitelikli ürünlerini dünya pazarlarına en uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Türkiye’deki ağır, orta ve hafif kamyonlar ile binek otomobillerin, tarım traktörlerinin ve iş makinalarının çelik dövme ve işlenmiş parça ihtiyaçlarının büyük bölümü PARSAN tarafından karşılanmaktadır.

Dovme_Ic_Kucuk
    PARSAN’ ın üretiminin yaklaşık % 85 oranındaki payı Almanya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Belçika, Rusya, İspanya, Macaristan, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Norveç, Hollanda ve Mısır’a ihraç edilmektedir.

PARSAN’ ın uçak sanayi için iniş takımı dövme parçaları üretmiş olması, ulaşmış olduğu teknolojik seviyeyi ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamaktadır.

PARSAN, gücü, esnekliği ve tecrübesi ile dünya pazarlarından daha fazla pay almak için yeterli imkanlara sahip olduğu inancıyla geleceğe büyük bir umutla bakmaktadır.

http://www.parsan.com/index.php/hakkimizda/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    772
    Parsan'ın yatırımları:

Yatırımlarımız

2014 yılında inşaatına başladığımız Dilovası dövme ve işleme fabrikamızda birinci faz yatırımlarımız tamamlanmış, dövme ve işleme hatlarımızda üretim ve ürün sevkiyatı başlamıştır.

Dövme;

Toplam 100.000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikamızın dövme tesislerinde 5000 Ton kapasiteli tam otomatik aks mili dövme hattımız, 12.800 Ton kapasiteli tam otomatik ağır iş dövme hattımız (dingil, krank mili, akson, flanş ve dişli gibi), ısıl işlem fırınlarımız, kalıp atölyemiz ve tamamlama hatlarımızın kurulumları tamamlanarak üretim başlamıştır. 2500 Tonluk tam otomatik piston dövme hattı(piston kapağı,piston eteği, kavrama flanşı dövülebilir) ve yardımcı tesislerinin kurulumu tamamlanmış olup 2017 sonu ile devreye alınmıştır. Operasyonlar arası minimum stok hedefimiz için tezgahlar arası otomasyon ve robot uygulama çalışmalarımız devam etmektedir.

Malzeme girişi, kesim, dövme, kontrollü soğutma, ısıl işlem ve tamamlama operasyonların entegre edildiği tek ürün akışı konseptine göre düzenlenmiş olan dövme fabrikamızda yatırımlarımızın devreye girmesi ile toplam dövme üretim kapasitemiz 90.000 ton/yıl seviyesine yükselmiştir.

İşleme;

İşleme fabrikamızda ilk aşamada 300.000ad/yıl üretim kapasitesine sahip aks mili işleme tesisimizin yatırımı tamamlanmış, üretim başlamıştır. Yeni işleme hattımız da robotlar ile tam otomatik hale getirilmiştir. Aynı tesis içerisinde bulunan genişleme alanlarımızın alt yapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış, Pendik tesisimizdeki aks işleme tezgahlarımızın Dilovası tesisimize taşınması 2017 yılının Ekim ayında tamamlanmış olup mil,fren kamı ve ön takım atölyesi tezgahlarının taşınma işlemlerinin tamamlanması için 2018 yılının sonu hedeflenmektedir.

Yeni işleme tesisimizin devreye alınması ile birlikte arka aks mili üretim kapasitemiz 1.3 milyon adet/yıl seviyesine yükselmiştir.

http://www.parsan.com/index.php/koca...vasi-yatirimi/

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    772
    Parsan'ın müşterilerinin bir kısmı kimlerdir?

MAN

Daimler

Zf

Fnss ( Savunma Sistemleri)

Iveco

Isuzu

Erkunt

Cnh

Ford

RÖgelberg

Carraro Drivetech

Frager

Tümosan

Kessler

Naf

Rostselmash

Vdl

Ic industrial

Dietz

Linde

Omtaş

Beinbauer

Bell

Claas

BMC

Kongsberg

Leax

MKE

http://www.parsan.com/index.php/musterilerimiz/

Bugecelik benden bu kadar, kalbi duygularımla söylüyorum umarım kar elde edersiniz.

4. Ne aksiyondu arada 550 TL kaynatti korkudan verdim geri toparladı.Beni saf dışı bıraktı

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    772
     Alıntı Originally Posted by kahramanbey Yazıyı Oku
    Ne aksiyondu arada 550 TL kaynatti korkudan verdim geri toparladı.Beni saf dışı bıraktı

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tam da istedikleri şeyi yapmışlar, bu gibi zamanlarda ekrana çok odaklanmadan dikkatinizi dağıtacak bir uğraş bulmakta fayda var.

Çünkü stres ve baskı yanlış karar almaya yöneltiyor.

Bugüne gelirsek , gün özetini son 45 dk üzerinden incelersek tahta yapıcı burada ağa benim dedi. Yemişim temelinizi de tekniğinizi de...

Benim açımdan tek lot satmadan, ortalama yükseltme pahasina kademeli kademeli alım yapıyorum.

15,50 14,07 bandına bakarsak aşağı sarkmadaki hacimsizlik tahtanın 15 civarı kapatacağı göstergesiydi. Eğer ki istese çok rahat aşağıda kapattirabilirdi, o panik halinde silkelemesini ve düzeltmesini yapıp yoluna devam ediyorum dedi ve kapanışı 15'ten yaptı.

Biz ne yapabiliriz 2 yolumuz var, 1. Si etliye sütlüye dokunmam (seçimdi, s400 dü, f35) der satabiliriz ya da trendi izler ve bistten bağımsız korelasyon ile 16 üstüne geçişini bekleriz, ordan da sırasıyla 18 ve 20 hareketi beklenebilir.

Bol kazançlar dilerim herkese gönlünüzce olsun her şey.

6. Bu tür bir hareketi ikinci kez yapmadan önce spknın duruma el koyması lazim.

7. Bugun ne kadarlık Bı açıga satıs olmus giren varmı?

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    772
    Istanbul seçimleri de bitti birazdan bir yazı yazacağım.
    Siyasi belirsizliklerin kalkışı Parsan için de piyasalar için de umarım ki umut olur.

Sayfa 324/988 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •