Sayfa 972/989 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon
Arama sonucu : 7906 madde; 7,769 - 7,776 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. 3 milyarcık cirosu var . Brut kar marji rezalet . Kendi yaptigi birsey yok . Asil celik temettu verecekte 200 300 makyaj olsun .

2 secenek var bence , millete 150 den iteleyebildiyse ozellikle bir ara hisse kote ettiriyorlardi sanki . Dususlerde atlayanlarda varsa guzel bir bedelli yolda . Hem piyasa degeri artar borc odeyecegz ayagina hicbirsey yapilmaz .

Digeride . Omtasın guzel gelismeleri akabinde halka arz yapar . Arsa icin bir proje sunar . Aks yapacagina bu paralarla tank motoru ucak motoru isine kafayi yorar . Gerekirse dunyann 4 bir yanndan muhendis toplar .

Parca felan degil direk motor isine girismeli .

Ilk secenek olacak cunku bunlar 90 yasinda zaten ne risk alacak 30 dn 80 yapar bosalir 50 den alir 150 yapar bosalir birde bedelli cakar para toplar o arada kacanlari alttan toplar vs vs .

Bazi seyler icin vizyon gerekli . Daha onunde ki gayrimenkul piyasasini gorememis . Oyuzden 2.secenek imkansz gibi hayal .

2. Ulkenin buyuk bir eksigi var . Bunun icin tesvikde alabilir . Aks isini cok sevdiysen yine yap yapma diyen yok fakirhanede corban kaynasin .

Tank ucak jet motoru ssana corba degil istakoz koyar onune . Bjk ile adini duyurmaya calisiyorsun ya haa iste bunu yaparsan seni tum turkiye tanir . Mezarinda rahat uyursun .

Yoksa seni kimse tanimaz . Bu bir risk degil.ihtiyac boyle bir tecrubede var agir saniyede . Bunu dene gardaş . Meshur ol . Herkes seni tanisın cokda gec kalma

3. Bu haber 2014 yılına ait. 2 ay sonra 2024'e gireceğiz. Burda verilen hedeflere ve müşterilere bakın. Gelişmeler nasıl ilerlemiş. Kim bu avrupalı devler. Şimdi nerdeler. Parsanın 170 milyon euro cirosu nerde 4 yıl olmuş ortada ciro yok. Bi de grup olarak (parsan, omtaş, asil) 1 milyar ciro hedef verilmiş. Koskoca Ceo kafasına göre mi konuştu. Bastıran devler bastırmaktan mı vazgeçti. Bu neyin nesi. Nasıl bir hayalin peşinden sürüklendik...

https://www.gazetevatan.com/ekonomi/...yatirdi-634959

4. Geçen interlude istek yapmıştı Tekrar paylaşıyorum... Ana fikir "mum bizim elimizde sönmesin" yani devran yürüsün ne küçülelim ne büyüyelim gibi anlıyorum. Mevcudu korumak üzerine herşey... Bilanço geldi gördük mum yanıyor ama alevler titrek küçülüp normalleşiyor. Şöyle harlı harlı yanmıyor bi türlü...

Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=d9eWLhlWSyQ

bu videoyu burda yatırımcı olan herkes en az 1 kez izlemiştir.
    17-20 dakika arasını bir kez daha izleyin.
    Ne hissediyor ne düşünüyorsunuz konuşalım.
    Gerçekten çok ama çok merak ediyorum.

Bir serveti oluşturmak onu büyütmek bir kenarda onu koruyup kollamak bir kenarda sanki... Dostlar alışverişte görsün diye yapılmış bir yatırım mı??? Atın şu bilançoyu da görelim ak kara neymiş... Bilanço sonrası çok şey yazabilirim....

5. Bak burda hata var. Geri kalanı afaki.

Özkaynaktan değerlenen yatırımdır asil. Kar ettikçe bilançoda gözükür. Asil döner temettü verirse özkaynaktan eksilir ama nakit girişi olur. Her çeyrekte asilin itici gücü var. Keşke temettü ödemese de parsan bedelli yapmak zorunda kalsa...

Bağlı ortak omtaş var bi de. Parsan cirosunun içinde 400 milyonluk ciro omtaşın 45 milyon kar da omtaşın...

Geriye ne kalıyor koca bir hiç. Yani bu yatırımı yapmasa belki 3 milyar ciro yapmaz 2 milyar yapar ama güzel de kar yazardık finansman gideri sıkıntısı olmazdı. Üstüne asil'i koy mis gibi...

Bu yatırım şu an için ölü yatırım benim gördüğüm bu...

Alıntı Originally Posted by Şakir Yazıyı Oku
    3 milyarcık cirosu var . Brut kar marji rezalet . Kendi yaptigi birsey yok . Asil celik temettu verecekte 200 300 makyaj olsun .

6. Fiyat iner çıkar ben o kısmını bilmem ben temele bakarım

Benim gözümde batı otomotiv sanayi ve yedek parça sektörü tüm gücünü asyaya kaptırdı. Dahada düzelmez
    Tefo başkana yıllar önce tavsiyemdi fabrikaları kapa patlıcan tarlası yap

https://twitter.com/DoluBatarya/stat...6JOY2b3mA&s=08

#BMW, Almanya'da benzin/dizel motor üretimini sonlandırdı!

��Alman otomotiv devi, ülkesindeki son içten yanmalı motor üretim hatlarını durdurdu. 60 yıldır motor üreten Münih fabrikası artık sadece otomobil montajı yapacak.

�� BMW'nin 'Neue Klasse' platformunda geliştirdiği elektrikli araçları üretecek fabrikada dönüşüm için 400 milyon avro bütçe ayrılmış. Fabrikanın motor bölümünde çalışan 1.200 kadar işçi ise eğitilip araç montaj hatlarında istihdam edilecek.

��Münih tesisi halihazırda BMW i4 modelinin üretimini gerçekleştiriyor. 2026'dan itibaren yeni nesil elektrikli BMW'ler bu tesisten çıkacak.

âš™ï¸ Almanya'da sona eren içten yanmalı motor üretimi BMW'nin Steyr, Avusturya ve İngiltere'deki tesislerinde devam edecek.

7. Ayrıca BMC nin 400 bg den 1500 bg kadar olan motorlarında son gelen haberlerde erteleme var 2028 lere kadar ertelenmiş sanırım tank motoru Türkiyede bu kadar vizyonsuz oto sanayisi olursa BMC ne yapsın onlarda bir yere kadar mücadele edebilir.

Koskoca ülke 20 yıldır tank ve zırhlı araç motor işini kıvıramadı ne destekler verildi yinede çözüm olmadı hükümet ne yapsın BMC ne yapsın

8. Bugün ki skora bakarak bir özeleştiri yapacaksak ben kendi adıma yanıldım,hata yaptım diyebilirim.ama ben işin sonuna bakarım, Batıcim de yaşadıklarımız ders niteliğindedir, şirket nakit zengini iken yatırım yapmıştık temettü de dağıtıyordu arada, sonra işler kötüye gitmeye başladı,o topicde de buradaki Şakir nickli arkadaş benzeri yorumlar yapan bir Kyno vardı,o yüzden bu saatten sonra bilanço yada olumlu olumsuz gelişmeler beni hisseyi satmam yönünde asla etkilemez,ben ayrıca işlerin yada şirketin kötüye gittiğini asla düşünmüyorum,evet istediğimiz,beklediğimiz ve şirketin potansiyeli olan gelişmelerin çok uzağındayiz bu da bir gerçek, tüm şirketler pandemi süreci ve sonrasında eski fabrikası olanlar dahil kapasite kullanımı ve karlılık da rekor kırarken biz bu kadar devasa yatırım ve halen kullanmakta olan eski fabrika ve omtas artı Asil Çelik gibi bir devin desteğine rağmen çok sönük bir tablo çiziyoruz,ben yinede her şeye bilanço gözü ile bakanların bir kaç çeyrek daha şans vermesi gerektiğini düşünüyorum,hissede sıkışanlar için de en fazla üç vade de bir çıkış şansı verecektir diye düşünüyorum, şirkete ve hisse ye inanmayanlar o şansı değerlendirebilir

Sayfa 972/989 İlkİlk ... 472872922962970971972973974982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •