Sayfa 965/990 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon
Arama sonucu : 7914 madde; 7,713 - 7,720 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Enflasyon düzeltmesinin mahiyeti
    Madde 4- (1) Genel anlamda enflasyon düzeltmesi, paranın satın alma gücündeki
    değişmeler nedeniyle gerçek durumu ifade edemeyen mali tabloların, gerçek durumu ifade
    eder hale gelmelerini sağlamak üzere düzeltme işlemine tabi tutulmasıdır.
    213 sayılı Kanunun mükerrer 298 inci maddesinin (A) fıkrasında enflasyon
    düzeltmesi, "mali tablonun ait olduğu tarihteki satın alma gücü cinsinden hesaplanması"
    şeklinde tanımlanmıştır. Buna göre enflasyon düzeltmesi, mali tablolarda yer alan parasal
    olmayan kıymetlerin Türk Lirası değerlerinin, tablonun ait olduğu tarihteki değerine
    yükseltilmesinden ibaret bir işlemdir. Düzeltme, parasal olmayan kıymetlerin enflasyon
    düzeltmesinde dikkate alınacak tutarlarının düzeltme katsayıları ile çarpılması suretiyle
    gerçekleştirilecektir.

Deve kuşu gibi kafayı kuma gömme ; Enflasyon muhasebesi ile şirketlerin değerlerindeki düzeltmesi ile,
    Bakalım daha ne kadar kafayı kuma sokacak bazı şirketler....
    Oluşacak Bedelsiz yapabilme kapasitesi, ertelenmiş ver geliri!!!!
    Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları yaşı 50 üzerinde olanlar bilir..Bu bilançodaki kalemlerin nasıl oluştuğunu
    Daha önce uygulanmıştı...(en 31/12/2004 te uygulaması yapılmıştı)

Saygılar....

2. itirazım var bu zalim parsana
    dokta gidiyor baksana
    sitemim var tevfiğe
    dönde bir bak şu tuğçeliğe
    parsanı kendi haline bırakmıyor
    baskılıyor....
    "Ne kadar hesap yaparsanız yapın hesapta olan değil nasipte olan gelir başınıza"

3. Enflasyon düzeltmesi geyiği , havucu 5 yıldan beri var.Bu mevzuyu hep kullanıyorlar...

4. Sn. cari enflasyon muhasebesinin hisse özelindeki beklentinizi belirtirmisiniz?

Ben bu beklentiyle parsan taşımam mesela. Tupraş, şişe, ereğli, petkim dururken bu hisseyi enflasyon muhasebesi özelinde özel kılan nedir?

5.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Sn. cari enflasyon muhasebesinin hisse özelindeki beklentinizi belirtirmisiniz?

Ben bu beklentiyle parsan taşımam mesela. Tupraş, şişe, ereğli, petkim dururken bu hisseyi enflasyon muhasebesi özelinde özel kılan nedir?
    Bence sayın cari bu topa girmez, çünkü cevabı yazarsa millet yatını, katını satar alır buralardan,o yüzden bence ikinizde bu konuyu kapatın burada,bu konuyu kurcalamak şu noktada doğru değil.

6. Kurcalayalım abi sıkıntı yok. İstediğimiz kadar kurcalayalım sonuç değişmez. Sonuç ve bize dikilen gömlek her zaman endeks altı getiri olacak. Bu döngünün 5 yıldır kırılmasını bekliyorum ama bir türlü kırılmıyor.

Bir de böyle gizemli gizemli yazınca daha çekici oluyor hisse
    Sanki bi parsan var bu muhasebeye geçecek. 600 şirket var hepsi az çok etkilenir.
    Burda etkilenme değerinin ve hisseye yansımasının bize faydası olur.
    Ne kadar yansıyacak hep birlikte göreceğiz.

Bak bu gün bi şirket inceledim. Enflasyon muhasebesi dersen o daha bi hoş gözüküyor small cap hem de.

Alıntı Originally Posted by EKSİPNOS35 Yazıyı Oku
    Bence sayın cari bu topa girmez, çünkü cevabı yazarsa millet yatını, katını satar alır buralardan,o yüzden bence ikinizde bu konuyu kapatın burada,bu konuyu kurcalamak şu noktada doğru değil.

7.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Kurcalayalım abi sıkıntı yok. İstediğimiz kadar kurcalayalım sonuç değişmez. Sonuç ve bize dikilen gömlek her zaman endeks altı getiri olacak. Bu döngünün 5 yıldır kırılmasını bekliyorum ama bir türlü kırılmıyor.

Bir de böyle gizemli gizemli yazınca daha çekici oluyor hisse
    Sanki bi parsan var bu muhasebeye geçecek. 600 şirket var hepsi az çok etkilenir.
    Burda etkilenme değerinin ve hisseye yansımasının bize faydası olur.
    Ne kadar yansıyacak hep birlikte göreceğiz.

Bak bu gün bi şirket inceledim. Enflasyon muhasebesi dersen o daha bi hoş gözüküyor small cap hem de.
    Öyle deme şimdi. Katılım endeksine alınan hissede bir tane katılım fonu mal almıyor çünkü bilmiyor adamlar borsayı acemi. 8000 e tepen hisse g..tunu kaldıramıyor çünkü bu hissenin değerini bilmiyor . Hisse sürekli kampanyalı fiyatlardan alım sunuyor ky mal topluyor tahta yapmak için )

Benim burada tanıdığım insanların hiçbiri bu işkenceyi haketmiyor. Öyle değerli bir mal falanda yok ortada belki bir gün değere biner diye bekleniyor ama vade belli değil.
    Platonik aşk yaşayanlar umarım aradığı aşkı bulur

Sayfa 965/990 İlkİlk ... 465865915955963964965966967975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •