Sayfa 321/988 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon
Arama sonucu : 7898 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. buğün şöyle 14 kapatsak ne güzel olur belli mi olur belki kalbimdeki sesi dinler...endeksi dinlemiyor
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
    Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Uçtan Uca Yerlileştirme Programı'mızda önceliği makine sektörümüze vereceğiz." dedi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayide dijitalleşmenin yaygınlaşmasıyla birlikte, makine sektörünün rolünün de gittikçe önem kazandığını belirterek, "İşte bu nedenle, yeni destek programımızda önceliği makine sektörümüze vereceğimizi buradan ifade etmek istiyorum." dedi.

https://www.aa.com.tr/tr/politika/sa...orunun/1502955

3. işte zurnanın zırt dediği yerdeyiz bu sefer kıracakmı bakalım endekste kötü topla milleti iste
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

4. Benim yazmamı bekliyormuş patladı gidiyor bakalım çanak tamamdır.
    Nakit kraldır.

5. Gıdım Gıdım topladın. Şimdi PİK yapma zamanı.. tam kıvamında...

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yanlız dikkat et tekrar direnç altına geldi.Piyasa dan korkmasam satmayacktik nakite gectim

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nakit kraldır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
     Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Bu kriz , daralma döneminde bile umut veren, karlılığı artan, ihracat açısından %'sel anlamda ülkenin en yüksek hacmiyle hakkettigin yerlere gelmeni bekliyorum...

Yeni yatırımcılara ve düşünenlere bu linki incelemelerini tavsiye ediyorum...

http://www.parsan.com/

8. Bu tablodan maliyetlerin ne kadar yükseldiği çok rahat okunabiliyor. Geçen sene kurdan sebep zarar etmişti. Karlılık oldukça güzeldi. Bu sene bir şekilde kur zararı bilançoda gözükmüyor. Ama var. İlk çeyrekte zarar yazması gerekirken zarar yazmadı. Bakınız 2018 sonu bilançosu 1 yıl içinde ödenecek kredi 277 Mn. 2019 ilk çeyrekte aynı rakam 314 Mn. Aradaki fark kur farkı zararı. Fakat bilançoda toplamda 2 mn kur karı var. En azından 8 Mn nin aradaki fark kadar olması gerekiyordu. Normalde geçici tarafta bu rakam dönemsel yansıyor gibi. Buraya neden eskisi gibi yansıtmıyorlar. Muhasebeci olduğum için bir kaç tahminim var. Fakat bu durum açıklama gerektirir. Hangi kurala istinaden bu işlem yapılmış ?

Bakınız 2019 1. çeyrek bilançosu 25 sayfa. Döviz yükselişinin getireceği kar veya zarar. 2018 de % 10 - 80 MN zarar getiriyormuş. 2019 1. çeyrekte bu kısımın kar getiren bölümü gösterilmiş. Zarar eden taraf yok. Sadece 1 yıl içinde ödenmesi gereken 37 mn, toplam 50 mn kredi borcu artışı var. Bu krediler euro. Finansman zararı gözükmesi gerekiyordu.

Şirketin potansiyeli yüksek. İş alması durumunda kapasitesi oldukça fazla gözüküyor. Fakat bu bilanço açıklama gerektiriyor. Neden zarar gözükmüyor ? Ayrıca hiç sebep yokken yine yukarı hareket etmeye başladı. Geçen seneki hareketten kaç kişinin canı yandı acaba ? Borsa tarafındaki yatırımcısı hiç sebep yokken 30 a çıkartıp 8 e düşürüyor. Aradan 1 seneye yakın geçti. Bu tür bir hareketi destekleyecek bir haber yok. 1 sene içinde ödemesi gereken 314 MN tutar var. Sadece bir sene. Faizler yüksek. Hisseye unutacağınız paranızla girilmesi en doğrusu. Bu kadar çok ucuz hisse varken Parsan pahalı. Yukarıda saydığım sebeplerde cabası.

Lütfen dikkat edin. YTD.

Hisseyi öven arkadaşların niyeti iyidir. Kötü diyemem. Fakat hatalı diyebilirim.

Sayfa 321/988 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •