Sayfa 322/987 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422822 ... SonSon
Arama sonucu : 7892 madde; 2,569 - 2,576 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Yorumunuza sonuna kadar katılıyorum ama borsada kesınlıkle bu degerler esas alınmaz kagıdın yukselısınde yada dususunde burdakı esas olay spegının gucu ve beklentısı onemlı bu hıssede sabır tası bızden daha saglam bır spek var fırma çalısıyor saglam ureten fırma o işini yapsın spekte işine bakarsa bızde ekmegımızı yerız bence umut vaad eden bır şırket

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
    Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kaybettirirken, altın ve döviz kazandırdı. Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri, haftayı ortalama yüzde 3,22'lik kayıpla kapattı.
    Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kaybettirirken, altın ve döviz kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 3,22'lik kayıpla 90.787,01 puandan kapattı. Endeks, hafta içinde en düşük 90.024,05 puanı, en yüksek ise 94.589,29 puanı gördü.

Aynı dönemde Borsa İstanbul Mali Endeksi yüzde 3,63'lük azalışla 102.426,32 puana, Sanayi Endeksi yüzde 2,00'lik kayıpla 107.837,45 puana, Hizmetler Endeksi yüzde 2,96'lık düşüşle 67.982,78 puana ve Teknoloji Endeksi ise yüzde 4,64 azalışla 75.983,01 puana geriledi.

PARSAN EN ÇOK PRİM YAPAN HİSSE
    Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksine dahil hisse senetleri arasında bu hafta en çok yükselen yüzde 15,22 ile Parsan oldu. Söz konusu hisse senedini yüzde 12,60'lık artışla Polisan Holding, yüzde 9,00'lık yükselişle de Park Elek. Madencilik izledi.

Hafta kapanışında en çok değer kaybeden hisse ise yüzde 9,62'lik azalışla ile İş Finansal Kiralama oldu. Bu hisseyi yüzde 8,63'lük düşüşle ICBC Turkey Bank, yüzde 8,49'luk azalışla da Metro Holding takip etti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/b...-oldu-41244845

Haber 1 saat önce yukarıdaki linkte , hürriyet sayfasında yayınlandı.

3. Tim verilerine göre ABD'ye otomotiv endüstrisi ihracatı (döviz bazında) %80 artmış.
    Yavaşlama beklenen Almanya'ya ihracatta da düşüş yok.
    Aylık ihracat 423 milyon dolardan 425 milyon dolara yükselmiş.

Detaylar:
    http://www.borsanalist.com/otomotiv-endustrisi-ihracati
    http://twitter.com/A_N_A_L_i_S_T
    Yatırım kararları SPK'nın kurallarına göre verilmelidir. Bu konuda bir yetkim, bilgim ve deneyimim bulunmadığı için yazdıklarım, yatırım kararları verilirken kullanılmamalıdır.

4. yalnız parsanın son gunlerdeki istikrarlı yükselisinin arkasindan bir haber gelebilirmi sahsi fikrim, yada spek abinin canı sıkıldı yeni ortaklar peşinde, hayırlısı

(kendi varsayımım, sadece sesli düşündüm, bana inanirsan batarsin,ocağın söner akıllı ol)

5. 16 > 19 Direncler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Yerle gök arasında bir yerlerde.
    Gönderi
    772
    Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldıHurda araçta ÖTV indirimi artırıldı Cumhurbaşkanı Kararı ile 16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi
    15 Haziran 2019 Cumartesi, 09:57 Güncelleme: 15 Haziran 2019 Cumartesi, 10:00
    Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, tır çekicisi cins araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak aynı cins yeni bir aracın ilk iktisabında tahakkuk eden ÖTV'nin terkin edilecek üst sınırı artırıldı.

İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

Yeni aracın ÖTV matrahı 120 bin lirayı aşanlarda ise söz konusu indirimi kaldırıldı. Daha önce matrahı 80 bin lirayı aşan araçlarda 3 bin lira ÖTV indirimi uygulanıyordu.

https://www.bloomberght.com/hurda-ar...irildi-2225242

15.06.2019 haber

7. Yabancı payı son bir kaç iş günüdür yükselişe geçti. Şuana kadar geçen seneki hareketin bir örneği izlenimi veriyorlar. Bilançoları benim gözümde ''Problemli''. Aynı şekilde yayınlamaya devam ederlerse şirketin zarar etme şansı yok gibi. İşin farklı yönü dünyada döviz zayıflaması sebebiyle artık bizde de yukarı fazla atak yapamıyor. Tabi yapmayacağı anlamı taşımıyor. Hala ciddi problemlerimiz söz konusu. Soru şu. Bir sonraki bilançoda kur farkı zararı düzelecek mi ? Düzelirse zarar gelme ihtimali yüksek. Tabi kur tarafı böyle devam ederse büyük ihtimal zarar sene sonuna kadar kara döner. Adamların niyetini anlamak zor. Dikaat dikkat !! YTD.

8. Maşallah hisseyi ucuza sattım her sabah alıp veriyorum ertesi gün yukardan alıyorum

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

Sayfa 322/987 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •