Sayfa 1/1012 12311511015011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8095 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Viop 24

1. Viop 24

Güzel piyasalar görmek dileğiyle
    Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp ihtiyacımız olmayan şeyler alıyoruz. Birileri artık farkına varmalı.

2. İşvarant sayfasından biraz çalıştım. Temmuz snu tarihli 130 bin kullanım fiyatlı endeks30 varanti 0.60 tl. Bir ay sonra endeks 135 olursa (şu anda 125 - 126) 0.93 oluyor. Yani getirisi yüzde 50. Vadelide bir kontrat yapılsa neredeyse yüzde 100 getirisi okur. Varantin neresi cazip anlamadim.

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    İşvarant sayfasından biraz çalıştım. Temmuz snu tarihli 130 bin kullanım fiyatlı endeks30 varanti 0.60 tl. Bir ay sonra endeks 135 olursa (şu anda 125 - 126) 0.93 oluyor. Yani getirisi yüzde 50. Vadelide bir kontrat yapılsa neredeyse yüzde 100 getirisi okur. Varantin neresi cazip anlamadim.
    Ben varanti hic bilmem ancak anladigim kadari ile olmayacak duaya amin dersen o da olursa koseyi donuyorsun gibi bisey.

4. Ustelik vadelinin zaman kaybi yok.

5. Opsiyonları öğrenmek lazım o ayrı. Hem spotla hem vadeliyle ilişkisel olarak öğrenebilsem çok işe yarardı. Bunu bear bull abimiz biliyor ve gayet guzel kullanıyor. Ama varant dümen hissiyatı verdi..

6. rakı içen (varant) öldüde, su içen ( vop) ölmedimi ???

Varant hakkında bir bilgi aktarayım varantlar diyelimki 30 krştan 90 günlük piyasaya sürüldü bu varant aynı fiyatta kalsa bile günlük 30 /90=0.33 değer kaybı vardır. yani c.mrtesi pazar veya uzun tatilgünlerinde bile değer kaybederler. fakat işin önemli yanı varant 30 krşkende 0.33 krş kaybederken 0.3 kuruştada aynı değeri kaybeder bu yüzden düşük fiyatlı varantalar daha süratli yani% si büyük değer kaybederler.bu yüzden vadesine 15 gün kalmış ama 5-10 gün 0.1 kuruştaki varant, dayanak varlık 10-20 30 kuruş prim yapsa bile üzerindeki o oluşan 0.3 kuruşlari ancak atar ve sonra birden yükselmeye başlar.Bu yüzden vadesine 15 günden az kalan varantlar alınmamalı veya daha uzun vadeliyle yatay geçiş yapılmalıdır.. ikinci önemli konu hedge pozisyon için yani alım ve satım varantları alınacağı zaman ikisininde dayanak varlık kullanım fiyatının aynı olması gerekir yani örnek 8.20 alım 8.20 satım dayanak kullanım fiyatli varant olmalı..y.t.d

8. Aselsan tanıtım reklamları TV lerde dönüyor. İkinci halka arz eli kulağında sayılır.

140 milyon hisse 20 den satılsa 2,8 milyar, 30 dan satılsa 4,2 milyar borsa parasına talip olur.

Misafir misafiri sevmez diye bir laf var. Mevcut hisselerin müşterisini çekebilir, endeksde baskı oluşabilir bu hafta.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Sayfa 1/1012 12311511015011001 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •