Sayfa 908/948 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918 ... SonSon
Arama sonucu : 7578 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: ERCB - Erciyas Çelik Boru

1. Mayista sirket kurmuslardi ray ve vagon imalati ile ilgili yakinda bu sirket is falanan alirsa bu hisse buralarda ucuz kalir ayrica lubnan a mersin limani kullanimina acildi bu sirket te mersinde lubnanin yeniden imarinda gerekli olan celik icin en yakin sirket cografi olarak diye dusunuyorum.

2. Mal toplamaya calisiyor beceremiyor da tahtaci cuma 2.98 kapat sonra bugun endeks %1.20 yukselirken sen 1.5 dus .toplayamadi beceriksiz mali .

3. Persembe 3.13 tavandan vermis cuma 2.98 den lot almis simdi endeks %1.20 yukarda bu ayni yerde toplamayida beceremiyor su an 3.3x lerde olmaliydi bu hisse en az

4. 210 k alim onde git artik tavana

5. Persembe endeks 103000 bu 3.13 tavan bugun endeks 108000 bu 3 tl ..cuma sabah acilista taban oldu bugun acilista 12 kademe asagidan acti tahtaci ne yaptigini kendi bilmiyor kimse guvenmez tabi bu senede bu 3.35_40 arasi biyerde olmaliydi .

6. Bilanco gelmis satislar esas faliyet kari net kar muazzam sirket son 6 aydir iyi kar rakamlari acikliyor. Bu bilanco ile hizlica 4 ustune gitmeli kisada.Orta uzun vade de cok daha yukarilar olabilir .Devamli zarar eden burce burva izmdc gibi hisseler nerelere yukseldi .Ray ve vagon uretimi icin acilan sirkette siparisler alir ustune lubnan dan da is alirsa hisse cok dahs iyi karlar aciklayabilir. Bu bilancoy la hizlica 4 ustune cikmali . Gecen yil 6 ayliga gore 7.5 milyon kusur zarardan 6 milyon kusur kara gecmis muazzam kar artisi .Pandemi doneminde sirketlerin is yapisi azaldigi icin kar getirmek oldukca guc fakat ozbal buyuk zarardan buyuk kara gecmis ..
    .kar aciklamasi Bunda satislardaki ve esas faliyet karindaki artis cok etkili olmus .

7. Bilanço çok güzel gelmiş... Şirketin adının özbal olması benım için hiçbir şey ifade etmiyor.. Ben bu şirketi ERCIYAS BORU olarak görüyorum.

İş sıkıntısı yok, Pandeminin en yoğun yaşandığı Mart-Haziran döneminde bile satışları çok güzel artmış.. Dolayısı ile kar da çok güzel geldi. Bu şekilde de devam edecektir.

Avrupanın en büyük boru üreticisi olan Erciyas borunun ortağı olarak uzun vadeli yatırımı mı yaptım. Rabbim inşallah pişman etmez. Bekleyelim bakalım neler göreceğiz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Şu an bilançonun detayına çok bakamıyorum ama esas faaliyet karındaki zarardan kara geçişi çok çarpıcı..

Döviz borçlarını da azaltıp ağırlıkla TL na çevirmiş olmalı.

Gördüğüm kadarıyla Bilanço gerçekten güzel..

Elimde biraz var. Fırsat verirse takviye yapacağım..Umarım spek bu bilançoyu kötüye kullanmak istemez yoksa elindekileri de alabilirler

Sayfa 908/948 İlkİlk ... 408808858898906907908909910918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •