Sayfa 55/249 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 1987 madde; 433 - 440 arası.

Konu: OYLUM - Oylum Sınai Yatırımlar

1. Arkadaşlar şirketi sıkıştırmaktan başka çaremiz yok

Fax mail telefon ile

Ben haftada 1 arayıp ayrıca fax çekiyorum

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Cumhurbaşkanılığı bimer spk bist vs gibi yerlere şikayet gözdağını vererek fax çekiyorum elden bu geliyor

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by SEKOYA Yazıyı Oku
    Haber gec evet. Yalniz unutmayin o tahsisli verilen hisseler geri verilmek zorunda. 3"yil icinde tahsisli almis oldugu hisseleri geri verecek. Bunda sikinti yok. Sirketin satildigida yok. Keske satilsa. Bunlardan iyi yonetirler. Sikinti su. Adam toplam bes seferde 1 milyon kusur hisse aldi tahsisli ile. Ama bunla alakasi olmayan bi sirkette 550 bin gozukuyor. Acaba farkli yatirim sirketlerinden mi devredildi. Yoksa sattimi? Sattiysa iyi. Yerine koymak icin mecbur alacak.

GT-I9060I cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/593523

Yazida

1.95 fiyattan 441025 adet alis islemi ortakligimizca gerceklestirilmistir. Sirket sermayesindeki paylarimiz %5.54 sinirina, oy haklarimiz ise %3.19 a ulasmistir. Satis tarihi : 17 subat 2017 , Takas tarihi: 21 subat 2017

Simdi burada o tarihte halka acik B gurubu hisselerinde 1.95 lik fiyat olmadigina gore A grubundan SATILMIS. Devir edilmemis. Devredilse devredenide burda bildirmesi gerekiyor. Ama satisin halka acik olmayan kisminda yapildigida yazilmamis ve 3 hafta sonra benim haberim oluyor bu durumdan sirketin yatirimcisi olarak. Ve bunu satan kim o neden yazilmiyor?

Devam ediyorum

2.17 fiyattan 50660 adet SATIS islemi yapilmis. Paylari % 4.738 e oy hakkida 2.84 e dusmus. Satis tarihi: 20 Subat 2017 , Takas tarihi: 22 Subat 2017

Burada o gun itibariyle hisse senedi 2.17 fiyati gormus. Tekrardan bu satis islemi halka acik kisimdami olmus yoksa kapali kisimdami olmus belli degil. Halka kapali kisimda olmussa alan kim, onuda bi soyleyinde bilelim. Halka acik kisminda olduysa bu braknorun halka acikta hissesi varmi varsa ne zaman aldi? Eger halka kapali dan halka acik yapip satabilmesi icin kote ettirmesi gerekir ve bunu kapa duyurmasi gerekir. Oyle bisey yapilmismi? HAYIR.

Bunun anlami nedir?

Devam ediyorum.

2.20 fiyatla 84050 hisse ALIS islemi yapilmis, Sirket sermayesinde orani %5,68 e cikmis oy haklarida %3.41 e ulasmis. Alis tarihi: 21 Subat 2017 , Takas tarihi: 23 Subat 2017. Halka acik kisimda yine o tarihte o fiyatlar gorulmemis anlasilan o ki halka kapali kisimda olmus, kimden almis ve neden bu fiyatlardan aliniyor hani aciklama nerde yok.

Kardesim dalgami geciliyor yatirimciyla SPK nerde bu duruma kayitsiz kaliyor. Nasil boyle bir hatalar zincirine goz yumuluyor. Bunlarin cevaplarini bi zahmet SPK ya bildirsin sirketki anlayalim deglmi

4. Bir cevabi olabilir. Bu adam dubaili. Biraz bastirmistir hukumete. O da spk ya. Simdi kizmak icin erken. Ben daha onceki mesajlarimda da belirttim. Oglanlarinin banvitten sonra en buyuk anlasmayi yaptik buyuyecez ve hisse degerimiz artacak aciklamasi ve bloomberg spikerinin bracknora attigi mailin cevabini soylemesi ve o cevapta sirket buyuyecek hisse kazanacak ve bizde kazanacagiz demesi var. Iki aciklamayida canli bloombergte izledim. Bunlar dedikleri olmazsa suc unsurudur. Dediklerinde hisse 280. 2 yil bekler bisey degismezse mahkemeye veririm. Simdi gizli kapakli bir cok is donuyo ve sirketteki kadini arayinca bilgim yok demesi insani kizdiriyor tabi. Bekleyecegiz.

5. Simdi ben sorayim. Sen bu adamdan aldigim krediyi hisse ile odeuecegim diyosun. Sonra bu adama 1.5 milyon hisse veriyosun. Tahsisli bedelsiz versen adam hakim ortak oluyor. Sonra sana verecegi hisseyi verdikten sonra elindeki hisseyi kaca verirse versin zarar eder. Peki bu adam neden zararina is yapsin.

6. 3 tl den verse simdi aldigi hisse verdigi krediyi karsilamiyor. Bakin raporlara. 3 un ustu cikiyor krediyi hisseye boldugunde.

7. Simdi bana gore bir ihtimal var. Simdi onu yazsam hisse pazarliyor speklik yapiyor diyecekler. Onun icin ilerleyen zamanlarda gorecegiz tahminim dogrumu.

8. Bence eger bu anlasma ile bracknor gercekten kazanacagini dusunuyorsa ve sirket bu krediyi gercekten buyumek icin aldiysa simdi yapilanlar sadece ilerleyen donemlerde brut takas gibi cezalara maruz kalmamak icin bu bracknor tarafindan yapilan balans ayarlaridir. Ve ben bu adamlarin 55 kurustan 112 kr ye geldi donemde ve sonra 70 kr tan 205 kr ye geldigi donemde ve en son 170 kr den 305 kr ye geldigi donemde hisse aldilar. Tahsisli haric.

Sayfa 55/249 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •