Sayfa 399/1027 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dün malum ekonomi kanalında Garanti bankasının fiyatının 2009 yılı seviyesine geldiği söylenerek resmen algı operasyonu yapıldı.

Olan şu: euro bazında 2009 a düştü ancak bu değerin yüzde5 üstünü 2014'te de gördü 2016'da gördü 2017 ocak ayında da gördü.
    Tüfe bazında ise 2017 şubat değerindeyiz.

2008 kriz dibi için ise TÜFE bazında fiyatın neredeyse 3'te birine düşmesi gerekir, yani fiyatın 2,92 ye gerilemesi demektir bu.

euro bazında ise 1,57eur olan fiyatın 0,63euro'ya düşmesi demektir.

Kaldı ki 2008 ABD kaynaklı bir kriz. Kendimize ait ekonomik krizde bu değerlerin iyimser kalacağı düşünülebilir.

Ayrıca garan 9,10TL civarında iken malum kanalın ekonomist'i ben bugün aldım diyecek kadar ileri gitti. Şu an 8,50TL. Ve ne enteresandır yabancılar fiyata bakmadan bankaları satıyorlar diyordu. Sorarlar insana fiyata bakmadan satılan bir hisseyi sen niye aldın enayi misin? Beyin bulanıklığının bu kadarı.

Herkes afallamış saçmalamaya başlamış.Yersen.
    Tarih 2010 garanti 6.00 civarı usd 1.50 civarı
    Tarih 2018 garanti 8.00 civarı usd 4.50 civarı...
    Bir de tefe tüfe ye göre rakam yazmışsınız ki... reel faiz ile tefe arasındaki farkı herkez biliyor o dönemde olduğu gibi...doğru bir çarpan olamaz..
    Global ve siyasi oluşumları fiyatlamadı diyebilirsiniz ancak buda doğru olmaz..
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

2.  Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Tarih 2010 garanti 6.00 civarı usd 1.50 civarı
    Tarih 2018 garanti 8.00 civarı usd 4.50 civarı...
    Bir de tefe tüfe ye göre rakam yazmışsınız ki... reel faiz ile tefe arasındaki farkı herkez biliyor o dönemde olduğu gibi...doğru bir çarpan olamaz..
    Global ve siyasi oluşumları fiyatlamadı diyebilirsiniz ancak buda doğru olmaz..
    Türkiye'de 2009 yılında çıkartılan kanun ile bankaların kar dağıtımları büyük ölçüde yasaklandı. Büyük ölçüde yasaklandı kelimesini üzerine basa basa söylüyorum çünkü içtihat olarak sermayelerinin %5'inden fazla kar dağıtmaları fiilen imkansız hale getirildi. Dağıtmalarına izin verilen çok sınırlı bir miktar ise BDDK iznine tabi olarak ciddi sınırlamalara tabidir.

Bu durumu forumda uzun süredir dile getiriyorum.

Çok uzun bir zamandır banka kağıtlarının borsadaki hareketleri bu nedenle kısa vadeli alım satım , para stoklama ve spekülatif kazanç için kullanılıyor. Bu durum bankaların konjonktürel olarak zayıf bir döneme girmesi ile artık daha dikkat çeker hale geldi.

Bu da fiyata yansıdı diye düşünüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye'de 2009 yılında çıkartılan kanun ile bankaların kar dağıtımları büyük ölçüde yasaklandı. Büyük ölçüde yasaklandı kelimesini üzerine basa basa söylüyorum çünkü içtihat olarak sermayelerinin %5'inden fazla kar dağıtmaları fiilen imkansız hale getirildi. Dağıtmalarına izin verilen çok sınırlı bir miktar ise BDDK iznine tabi olarak ciddi sınırlamalara tabidir.

Bu durumu forumda uzun süredir dile getiriyorum.

Çok uzun bir zamandır banka kağıtlarının borsadaki hareketleri bu nedenle kısa vadeli alım satım , para stoklama ve spekülatif kazanç için kullanılıyor. Bu durum bankaların konjonktürel olarak zayıf bir döneme girmesi ile artık daha dikkat çeker hale geldi.

Bu da fiyata yansıdı diye düşünüyorum.
    Yazdığınız mantık çerçevesinde mümkündür diye düşünüyorum ancak garanti, işc için bu fiyatlamalar ın iskontolu olduğu açıktır...Daha da iskontolu olmayacak da denemez.. Sebepleri ayrıca tartışılabilir.. Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Sayfa 399/1027 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •