Sayfa 503/1027 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Kırmak için söylemedim anlamış olmanız lazım, kırmak istemedim.
    Sizin dolarda 30 ay yatay tezi çivisi çıkmış bu ekonomide olmaz!
    Olur diyorsanız saygı duyarım sadece ama bana komik gelir.
    sn MAHARAJ ben daha öncede belirttiğim gibi... sabit kur bitiş başlangıç tarihinden itibaren geçen ay oluşan zirveye kadar teknik çalışmalarımda uzun bir yataya girmiş olmamız mümkün diyorum. Ve 23/30 ay 4,08/4,93 arasında...

Bu benim sistemimin verdiği sonuç. Olur yada olmaz... Reelde usd almıyorum zaten herzaman kısa yada uzun yakın pozisyon alıyorum.. Getirisi ilede hisse alıyorum.. Saygılar
    İtalyanların sevdiğim yönü mafya ve moda ya bakışları....her ikisindede asiller...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Merkez Bankası'nın kısa vadeli borç istatistiklerine göre 2018'de vadesi gelen dış borç miktarı 181. 8 milyar dolar. Bu borcun 32.8 milyar doları kamuya, 148.4 milyar doları da özel sektöre ait. Vadesi gelen borçlara 55 milyar dolarlık cari açık da ilave edildiğinde, Türkiye'nin bu yıl toplam 236.8 milyar dolar dış borç ödemesi gerekiyor.

Her ay 20 milyar dolar ödeme yapması gereken Türkiye'nin bu parayı nasıl ve nerden bulacağını çok merak ediyorum. Bütün pislikler seçime kadar ertelenmiş görünüyor. Seçimden sonra kim gelirse gelsin ekonomide bir enkaz devralacak. İnce gelirse acırım haline. Saltanıı başkası sürsün hesabı biz ödeyelim ince bulaşığı yıkasın yok öyle!
    Bana biri anlatsın Türkiye her ay ödemesi gereken 20 milyar doları nereden bulacak?Satılacak bir şey kalmadığına göre nasıl olacak bu ödeme şekli!?
    Kimse yanıt vermiyor anlaşılan...

Sadece satmakla kapanmaz bu borç.

Hala dışarısı kötü değil. Belki geçmiş şartlardan daha kötüsüyle, daha yüksek faiz daha kısa vade ile, hala bu kredileri döndürebilir...

Hani kart borçlusu vatandaş büyük bir maharetle bir bankadan diğerine naklederek borcunun vadesini uzatıyor ya...

Aynen öyle.

Duhul
    May 2017
    İkamet
    London Ankara
    Gönderi
    2,262
    Bana biri anlatsın Türkiye her ay ödemesi gereken 20 milyar doları nereden bulacak?
    Satılacak bir şey kalmadığına göre nasıl olacak bu ödeme şekli!?
    az önce açıklama geldi dış güçlere karşı birlik olmak için paraları istiyorlar .
    sıkıntı yok deniyorsa banko sıkıntı vardır hep tersi çıktı cünkü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası'nın iftar programında konuştu. "Türkiye'nin ne gelirlerinde ne giderlerinde ne borçlanmasında ne borçlarını ödemesinde en küçük bir sıkıntısı yoktur." diyen Erdoğan, "Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; yastık altında tuttuğunuz dövizlerinizi, paralarınızı, altınlarınızı yatırım mecralarına yatırarak sisteme sokun ve ülkemizin büyümesine katkıda bulunun." ifadelerini kullandı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu yastık altı muhabbetinden başka bir şey bilmiyor Erdoğan.

Anlaşılan o da biliyor vatandaşın kendi bakanları gibi, para kasaları yok evlerinde.

Bu arada DTH lardan hiç bahsetmiyor.

Onları TL ye çevirin dememekte.

Belki de onları cepte kabul ediyor...

5. [QUOTE=C.ÜNLÜ;2266492]Soru ekleri ayrı yazılır,kitapçının önünde çiçek satıyon herhal..

Boş vaktinde oku biras ?????

6. Biraz,yazabilirim,annadın sen onu..
    Kendini yontmayı unutma der Zeus....

7.  Alıntı Originally Posted by C.ÜNLÜ Yazıyı Oku
    Biraz,yazabilirim,annadın sen onu..
    ???????????????????????????????????????????????

8.  Alıntı Originally Posted by drv
    Mavi yatay trendi hedefliyor...
    hedefe vardı. Buralarda takılır ihtimal, gerçi süzülüp gidiyor belli de olmaz ama esas yarın d*****n kuyruğunun koptuğunu göreceğiz...

Sayfa 503/1027 İlkİlk ... 34034534935015025035045055135536031003 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •