Sayfa 569/1027 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bence diğer yanlış bir algı da faiz artışının betona yaratacağı negatif etki ! betonda asıl sorun bana göre arz fazlası siz istediğiniz kadar faizi indirmeye uğraşın arz fazlası olduğuna kanaat getirmiş bir yatırımcıyı konut almaya kolay kolay ikna edemezsiniz bir şey azsa değerli olur sürekli aynı tip konut üretimini her lokasyona yapmaya başlarsanız ondan sonrada satışlar azalınca bunu faize bağlarsanız arz talep eğrisinin kesim noktasının fiyat olduğunu bilmediğiniz anlamına gelir ! Sn bir esnaf teşekkürler güzel düşünceniz için

2.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Tabiki vurgulayacak..
    Burada zaman zaman aksi yönde fikir sahiplerine verilen tepkiler , kişilerin fikirlerine değil , tamamen üslup bozukluklarından ötürü..
    Adam geliyor Dolar alan haindir şöyledir böyledir diyor.. Belli ki canı yanmış dolar alamadan yaya kalmış..
    Aklınca burada gelip boşalıcak..E haliyle buradakilerden tepki alıyor.
    Yada tamamen objektif fikirleri var ama işi siyasete getiriyor .. e yine tepki alıyor.
    Sn. thejackalav'ın herhangi bir tepki almaması tamamen kendi kişiliği ve üslubundan ötürüdür. Kimseye laf sokmadan güzel güzel fikirlerini dile getiriyor.
    Ben %60 USD'da olmama rağmen bende ilgi ile takip ediyorum kendisini..

Buna bir diğer örnek ise Sn.Bahri'dir..
    Kendisi müzmin TL'ci olmasına rağmen başlığın sevilen müdavimlerindendir..

Güzel bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle..
    Selamlar
    Yazimda sayin thejackalav a tesekkur ederken, forumun kalitesinede vurgu yaptigimi dusunuyorum. ( Başka forumlarda duman ederlerdi diyerek)

Sürekli yazi yazan kişileri ilgiyle takip ediyorum.
    Bazilarini emlak bolumundede okuyorum.

Hepsine, buraya vakit ayirdiklari icin ayri ayri tesekkur ederim.
    Saygilar

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Bence diğer yanlış bir algı da faiz artışının betona yaratacağı negatif etki ! betonda asıl sorun bana göre arz fazlası siz istediğiniz kadar faizi indirmeye uğraşın arz fazlası olduğuna kanaat getirmiş bir yatırımcıyı konut almaya kolay kolay ikna edemezsiniz bir şey azsa değerli olur sürekli aynı tip konut üretimini her lokasyona yapmaya başlarsanız ondan sonrada satışlar azalınca bunu faize bağlarsanız arz talep eğrisinin kesim noktasının fiyat olduğunu bilmediğiniz anlamına gelir ! Sn bir esnaf teşekkürler güzel düşünceniz için
    Aslına bakarsanız faiz artışı beton satışının düşmesinde direk etkili..
    Misal vermek gerekirse şuanda 200 K TL'ye (izmir) alabileceğiniz bir evin aylık maks. kira getirisi 1000 TL.
    Ancak aynı rakamı şuanda faize koyarsa yatırımcı kat ve kat fazla gelir elde eder..
    Ama bu sizin söylediğiniz gerçeği yok saymaz.
    Aynı şekilde aşırılaşan arz fazlası sebebiyle ister istemez fiyatlar etkilenir .
    Bir semtde 1 adet manav olması ile 5 adet manav olması fiyat etiketlerinde hiçbir değişiklik olmaz , aynı olur demek gibi birşey bu.
    Günden güne artan ve elindeki stok gittikçe şişen arz sahipleri fiyatları aşağıya çekmeye başladı bile..
    Dİkkat ederseniz TV'lerde yollarda panolarda heryerde sadece Beton reklamları var.
    Ve bence bunlar daha iyi günler..

Sn.umutabi'ye bu konuda katılıyorum ve betoncuların helak olmasını (arz tarafı) canı gönülden diliyorum.
    selamlar

4.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Aslına bakarsanız faiz artışı beton satışının düşmesinde direk etkili..
    Misal vermek gerekirse şuanda 200 K TL'ye (izmir) alabileceğiniz bir evin aylık maks. kira getirisi 1000 TL.
    Ancak aynı rakamı şuanda faize koyarsa yatırımcı kat ve kat fazla gelir elde eder..
    Ama bu sizin söylediğiniz gerçeği yok saymaz.
    Aynı şekilde aşırılaşan arz fazlası sebebiyle ister istemez fiyatlar etkilenir .
    Bir semtde 1 adet manav olması ile 5 adet manav olması fiyat etiketlerinde hiçbir değişiklik olmaz , aynı olur demek gibi birşey bu.
    Günden güne artan ve elindeki stok gittikçe şişen arz sahipleri fiyatları aşağıya çekmeye başladı bile..
    Dİkkat ederseniz TV'lerde yollarda panolarda heryerde sadece Beton reklamları var.
    Ve bence bunlar daha iyi günler..

Sn.umutabi'ye bu konuda katılıyorum ve betoncuların helak olmasını (arz tarafı) canı gönülden diliyorum.
    selamlar
    eğer konut yatırımı yapacak kişi yarın öbürgün almayı düşündüğü evin karşısındaki boş araziye 50 katlı konut yapılmayacağından emin olursa inanın faize bakmadan alır çünkü bilir ki o bölgede bir daha aldığı tarzda bir ev yapılamayacak ve evi her zaman gerek kiralık gerekse satılık olarak prim yapacak ! ama şimdi öyle bir durum var ki daha aldığınız ev 5 senelik olmadan bir bakıyorsunuz çevrenizdeki 1 km çapındaki bir alanda mantar gibi sizin aldığınız evden 20 tane daha dikilmiş ve sizin eviniz onların yanında daha eski kalmış ! artık konut inşaatlarının belli bir plan dahilinde yapılması ve organize edilmesi hayati önem kazandı ve bence en az 5 yıl yeni projelere izin verilmemeli

5. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/s...malar-40781568
    sayın şimşek daha önce çok güzel ifade etmişti inşaat yatırımlarının başka alanlara kayması gerektiğini

6. Ay Em Ef diyorsunuz yani

7. Merkez kurun önünü geçmek için faizleri haftada bir agrasif artırmaya gidince kurun önüne set çekti. Yoksa bizim öngörümüz doğruydu. Bu hamleler geçte olsa doğruydu. Merkezin bu agrasif hamlelerine rağmen seçim sonrası 5 tl kasım gibi 7 tl beklentimi koruyorum. Bu saaten sonra faizler bir daha artmaz çünkü. Hatta seçimden sonra düşmezse yıllardır şampiyon olan beton spor küme düşer.

Sayfa 569/1027 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •