Sayfa 63/1027 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 497 - 504 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    şu saate kadar tüm senaryolar görüşülmüş tüm simülasyonlar yapılmıştır bence.

sustuklarına göre yapacak bişey yok.

olasada işe yaramacağını düşünüyor olmalılar.( anca günü kurtarırız gibisinden )
    Para politikası belirleyicisi için her noktaya yapacak bir şey vardır.

Evet dediğiniz gibi o yapılacak şeyin maliyetinin hala kurun yükselişinden daha fazla olduğunu düşünüyor olmalılar ki adım atmıyorlar.

Ya da gecikme uygulayarak karşı oyuncunun elindeki TL'yi azaltmaya çalışıyorlar. Darbe vurduklarında karşı tarafın elinde minimum TL olmasını hedefliyor olabilirler.

Ancak ben 2. şık konusunda geçmişte olduğu kadar emin değilim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

*zeybekci: Dalga boyunun tehlikeli bir boyutu var, bu para politikası ile müdahale edilmesi gereken bir alan

*zeybekci: Para politikaları ile ilgili olması gereken şeyleri yapacak olan enstrumanlarımız var, ilgili kurumların elinde çok güçlü enstrumanlar var, yetkileri var, sorumlulukları da var

*zeybekci: Para politikaları ile ilgili kurumlarımızın sorumlulukları yerine getirmesi gerekiyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*zeybekci: Tl'nin daha fazla değer kaybına müsaade etmeyeceğimizi attığımız adımlarla göstermemiz lazım

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Bizim bist dolar bazlı kaç cent ?

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    *zeybekci: Tl'nin daha fazla değer kaybına müsaade etmeyeceğimizi attığımız adımlarla göstermemiz lazım
    Ah Zeybekçi Ahhhhh.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Ya di mi.Temeli asacaklarmış son sözünü sormuşlar.Bu da bana iyi bir ders olsun demiş.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Ankara - 35
    Gönderi
    8,509
     Alıntı Originally Posted by agaveli Yazıyı Oku
    20 sene önce paramıza dandik para diyorduk. Yine aynı günler geri mi geliyor.YTD
    henüz gelmedi mi o günler? şu an yeterince dandik değil mi? Senegalin bir basamak üzerindeyiz sadece. Dandik olmayan bir para birimi 17 iş gününde dolara karşı 22% erir mi? sonumuz hayır olsun
    Burada yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, kendi düşüncelerimdir.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Para politikası belirleyicisi için her noktaya yapacak bir şey vardır.

Evet dediğiniz gibi o yapılacak şeyin maliyetinin hala kurun yükselişinden daha fazla olduğunu düşünüyor olmalılar ki adım atmıyorlar.

Ya da gecikme uygulayarak karşı oyuncunun elindeki TL'yi azaltmaya çalışıyorlar. Darbe vurduklarında karşı tarafın elinde minimum TL olmasını hedefliyor olabilirler.

Ancak ben 2. şık konusunda geçmişte olduğu kadar emin değilim.
    en kötüsüde bu..

piyasa , üretici ve vatandaş önünü göremiyor.

ne olduğu neler yapılabiliri hakkında hiç bir öngörüsü dahi yok.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 63/1027 İlkİlk ... 1353616263646573113163563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •