Sayfa 942/1027 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 7,529 - 7,536 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bence.. (belki bu topik yeri değil ama)

TBMM açılır açılmaz bu maddedeki aksaklık için yeniden anayasa değişikliği yapılmalıdır..

Varsayalım, CB yurtdışına çıktı ve tüm yetkilerini seçilmemiş bir yardımcısına devretti.. CB yurtdışındayken de yardımcı (yetkisini kullanarak) Meclisi ve kendisini feshetti.. Ne olacak.. ?

Bence.. TBMM Başkanının vekaleti doğru olanıdır..

sistem sizi desteklemiyorsa yani ordu, emniyet ve parlamento hiç bir şey yapamazsınız
    sizin kararınızı daha uygulamaya konmadan, yurt dışındaki c.başkanından görevden alındın yazısı ulaşır
    sizi destekleyen sistem olmadıkça istediğiniz kadar bu hukuka aykırı diye yırtının tarihin sayfalarına gömülürsünüz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    sistem sizi desteklemiyorsa yani ordu, iç güvenlik ve parlamento hiç bir şey yapamazsınız
    sizin kararınızı daha uygulamaya konmadan, yurt dışındaki c.başkanından görevden alındın yazısı ulaşır
    sizi destekleyen sistem olmadıkça istediğiniz kadar bu hukuka aykırı diye yırtının tarihin sayfalarına gömülürsünüz..
    Sizin dediğiniz varsayım.. Benimki de varsayım..

Ama bu varsayımlardan ikisinin de ihtimal dahilinde olması ülkenin kısacık da olsa kaos ortamına düşmesine sebep olur mu.. olur.. ?

Üstelik bunu günümüz şartları için değil de, yıllar sonrası için de düşünmeliyiz.. ( cümledeki -de dahi anlamında da kullanılmıştır. )

Bence.. TBMM başkanının vekaleti doğru olanıdır.. ( Şahsi fikrim ve bakış açımdır.)

3. Zaytungen yazdı, reis dolarcılara ebesini tersten gösterecekmiş.
    4,50, 4,00 sonra 3,50 ye kadar verecekmiş taki dolarcılar yeter diyene kadar.

Ülkem düzelsinde biz para kaybedelim varsın dolar 3 tl olsun.

4. Dolar saatlikte ters fincan-kulp formasyonu var hedefi 4.45 ..

Usd/try 4,6227 +0,0085 +0,18%
    gau/try 186,622 -0,106 -0,06%
    usd/zar 13,5425 +0,0047 +0,03%
    eur/try 5,3906 +0,0137 +0,25%
    eur/usd 1,1657 +0,0009 +0,08%
    gbp/try 6,1134 +0,0133 +0,22%
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    3-4 ay önce 3.79 muş. Bugün 4,61.Ben pek düşen birşey göremiyorum. 3-4 aydaki artış %22. Kafa göz kıracaksak başka sebep bulmak lazım.
    Dolarda olup da kafa göz yaracak kimse göremedim lakin Tl de olup hala ciğerci kedisi misali Dolar düşsede alsak diye bekleyen çok kişi görüyor, biliyorum. Benim yakım çevremdekiler yok Mobius Tl al Dolar sat dedi, yok Londra da Tl alıp Dolar satıyorlar, yok Halil Reçber Dolar 3.40 olur dedi vs bekleyip duruyorlar ama neyi beklediklerini , hangi fiyata gelirse Dolar alabileceklerini kendileride bilmiyor . Yani demem o ki Dolarcıların kafa çok rahat fakat bizim ciğerci kedilerinin beyin devreleri çoktan yanmış bir oraya bir buraya tozutup duruyorlar.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    hakkaten merak ediyorum ciddi olarak cevap verin

Sayin Cumhurbaskanimiz bugun vefat etse o zaman tekrar secimemi gidilir? Prosedur nedir?

Hicbir fikrim yok cidden soruyorum
    Hmm söz konusu hastalık beyne sıçramışsa insanın çok fazla ömrü kalmıyor. Nereden aklınıza geldi bu soru cidden merak ettim .

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCILIĞI

Anayasa referandumunda, Hayır cephesinin, en çok eleştirdiği konuların en başında, bu durum geliyordu.
    Cumhurbaşkanı öldüğü anda, yerine halk tarafından seçilmemiş yardımcısı geçiyor. İsterse sürenin sonuna kadar bu şekilde yönetiyor.
    Hep ABD'yi örnek alıyorlar. ABD'de başkan yardımcısını da halk seçer. Bizde, paşa, her şeyi kendisi seçmek istiyor.
    Gelecekte, çok büyük sıkıntılar olacak.
    Üstelik başkan veya vekilin yetkileri, OHAL döneminden bile daha fazla.

DOLAR/EURO

Daha önce de yazmıştım. Bende dolar yok. Hedefim 4,50'den itibaren kademeli pozisyon almak.
    4 TL, 3,50 TL falan sadece hayal, geyik.

Sanırım nisan ayıydı. 4 seviyesinden gerilemeye başlamıştı. Kendimce 3,60 alım seviyesi belirlemiştim.
    3,70'den aşağı düşmedi ve bende doların arkasından bakakaldım.
    Gerçekçi hedefler koymakta fayda var.

OHAL

OHAL kalktığı anda, Amerikan köylüsünün, altına hücum ettiği gibi, mahkemelere hücum başlayacak.
    Ergenekon mağdurları, vatansever insanlar olduğu için, hiç tazminat davası açmadılar.
    Devletin ödeyeceği tazminatlar (AİHM dahil) mevcut borçları katlamazsa ben bir şey bilmiyorum.

Sayfa 942/1027 İlkİlk ... 442842892932940941942943944952992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •