Sayfa 349/1027 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben akşeenrin daha 2. turda daha şanslı olacağını bu yüzden ona vermeyi düşündüğümü deklare etmiştim ama dün ki inceyi izleyince vazgeçtim bu adam iş yapar
    Başkan doğruyu gördün her zaman ki gibi bence.
    Haa kazanır mı bilemem ama 2. tura kesin kalacak gibi.

birinci turda herşey biter umarım. millet tatili ona göre ayarlıyor
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Başkanlık da önemli ama meclis çoğunluğu muhalefetten olursa başkanın da işi zorlaşır...

4.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Direkt her şeyi Aliexpressten alsak daha iyi değil mi ?
    Vatan millet için aliexpressi destekliyorum.Mağazadaki ürünün aynısından kat kat daha ucuz olmakla beraber,ürün ithal edildiğinde navlununu ithalatçı ödüyor,oysa aliexpressten direk alışverişte navlunu Çin sübvanse ediyor.Aynı zamanda distrübitör sistemine şiddetle karşıyım.Hem ticaret yapan hiçbir risk almadan oradan alıp buraya net karla satıyor hem de devlet suya sabuna bulaşmadan direk vergisini alıyor.Distribütörlük zincirindekiler belki üretime yönelecek,belki ürünün yerlisini,daha iyi ve ucuzunu yapacak.Üstüne üstlük mağazanın işgal ettiği dükkan olmasa nispeten emlak fiyatı düşecek.Ama bu da devletin işine gelmiyor çünkü o dükkandan ve yüksek fiyatlı emlak sayesinde de üretim olmadan fazla vergi topluyor.Aldığın ürün çabucak bozulsa bile zaten mağazadan da almış olsan,garantisi için muhatap bulamıyorsun,mağazanın hiçbir artısı yok.
    Hesapta dışarı döviz gitmesin diye kota koyuyorlar,ithalatçı getirdiğindeki kayıp yukarıdaki sebeplerden dolayı çok daha büyük

5. Ince cok saglam adam iyi ruzgar yakaladi.
    Ama ince kalirsa rte kazanir.
    Meral kalirsa kazanir.
    Ince kalacak bence ikinci tura sosyal medyada baya onde gorunuyor.
    Aksener ekranlara cikamazsa isi zor. Ama cikarsa cok buyuk bir patlama yapacaktir.
    Ekran cok onemli

6. Ikisi de birbirinden degerli ve donanımlı.
    Tarafsiz bir secim olsa medya kamu destegi esit olsa 3 aday icin
    Aksener 40
    Ince 35
    Rte 25 alirdi

7. Aksener e ekran ambargosu ne kdr cekindiklerini gosteriyor.
    Aksener i secime sokmamak icin ekonomik krizi dahi hızlandırma riskini aldilar
    Aksener kalirsa cok ciddi fark atar ikinci turda.
    Ikinci turda ince kalirsa kosulsuz sartsiz desteklicek herkes
    Ama bana gore akp ince yi istiyor ikinci turda

8. Cumhurbaşkanlığı adaylığını ilk açıklayarak yarışa rakiplerinden önde başlamıştı. Kamuoyu araştırmaları ve sokaktaki vatandaş Akşener'e angaje olmuştu zaten. Muharrem İnce, CHP örgütünü harekete geçirdi ancak CHP'de özellikle kadınların tercihi Akşener olacak. İnce'ye başta uygulanan ambargonun kaldırılması tesadüf değil. O'da sarayın talimatı ile gerçekleşiyor. Sayın Akşener'in "Erdoğan rakiplerini kendi seçer" sözlerinin ne denli haklı olduğu giderek kendisini gösteriyor. Erdoğan'ın hesabı ikinci turda İnce ile yarışmak. Eğer Akşener ikinci tura kalırsa kaybedeceğini çok iyi biliyor. Bu yüzden de İnce'nin rüzgârının medya vasıtasıyla artmasından yana. Fakat hesaplar yine tutmuyor. Muharrem İnce meydanları sallarken iplikler de pazara çıkmaya başladı. Doğrusu Sayın İnce'den böylesi performans beklemiyordum. Şu Pensilvanya'dan icazet işi AKP ve Erdoğan'ı ciddi köşeye sıkıştırdı. Kaybetme endişesi Bahçeli ve Erdoğan'ın yüzüne yansımış.

Sayfa 349/1027 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449849 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •