Sayfa 490/1027 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. İşini bilin biri bu kadarlık banttaki hareketten büyük para kaldırır.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bu aralar Dolarda yükseliş yok, 4.59-4.63 arasında takıldı neden ? MB 7 Haziranda faiz arttıracak beklentisiymiş. Nasıl olur ? Ben inanmıyorum böyle bir şey olacağına olursa MB na olmayan güven tamamen yok olur. Adama sormazlar mı sen dalgamı geçiyorsun daha 1 Hafta önce `oha` faz artırdın madem yine artıracaktın niye o zaman arttırmadın ? Şark kurnazı celep gibi pazarlık mı yapıyorsun ?
    Dolardaki yükseliş aslında daha fazla, euro/dolar paritesi bunu şu an için gizliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Bir duyum mu var acaba içeriden.

4. Borsa böyle şelale olmuşken dolar uyuz eşek gibiyse ya 7 haziranda tekrar faiz arttıracağız sözü verilmiştir ya da merkez bankası ve diğer kurumlar piyasaya dolar salıyordur. İşin kötüsü her ikisi de olabilir

Alıntı Originally Posted by cyam Yazıyı Oku
    Borsa böyle şelale olmuşken dolar uyuz eşek gibiyse ya 7 haziranda tekrar faiz arttıracağız sözü verilmiştir ya da merkez bankası ve diğer kurumlar piyasaya dolar salıyordur. İşin kötüsü her ikisi de olabilir
    Valla bence yarın bir faiz artırımı yolda.

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Valla bence yarın bir faiz artırımı yolda.
    Piyasa oluru fiyatlıyor ama ben olmaz olmamalı diyorum.

7. Şöyle bir risk var, eğer yarın 75-100 baz puan arası ılımlı bir artış yapmaz ise dövizin tepki verme riski oluşabilir. Bu durumda bu tepkiyi durdurmak için çok daha fazla bir faiz arttırımına gerek duyabilir. Örneğin 300 baz puanlık artışı daha önceden yapsaydı 100-150 baz puan ile kurtulacaktı.
    Önden yüklemeli hareket edilmeyen her adımda maliyet daha fazla olabiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dolardaki yükseliş aslında daha fazla, euro/dolar paritesi bunu şu an için gizliyor.
    Hiç zannetmiyorum sadece MB yarın faiz artıracak beklentisine girmişler diye düşünüyorum.

Sayfa 490/1027 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •