Sayfa 644/1027 İlkİlk ... 144544594634642643644645646654694744 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 5,145 - 5,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Emekli ikramiyeleri full dolara çevrildi galiba ! Mali politikalardaki gevşemenin bedelini ödüyoruz
    Hocam memur emekli ve mülteci maaşlarıda bugün yattı

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ne oldu Zeybekçi efendi üfürmüştü durun 10 gün sonra Dolar düşecek demişti. Demek ki kandırmışlar kendisini malum bu tayfayı kandırmayan kalmadı.
    bu kişi ne diyorsa tam tersini anlamak lazım. geçmişte bu konuda hiç sektirmedi...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bugun emekli ve memur maaşları erken ödendi dolar aip kredi kartının son ödeme tarihine kadar elde tutacaklardır
    Aynen öyle... Bizde bayram sekeri almayalim mi abi?

4. Bugün memurlara maaş vermişler. Maaşı alan dolara saldırmışa benziyor yine.

Aklıma 90 lı yıllar geliyor. Tıpkı böyleydi

5. bugunku olayin tek sebebi fed bence..

Bıst kenefi yerine şu günlerde VİOP da kendine güvenen Dolarda önce al sonra sat yapsa 1 yıllık mevduat faizini çoktan cebine koymuştu. Benim gibi fiziki Cent dahi bozmayan Dolar cimrileri için VİOP güzel vakit geçirme yeri ama tabi terse pozisyon alırsanız zararıda haşırt oluyor bilmekte fayda var.

7. %50 döviz %50 mevduat faizindeyim ama mevduat faizinde kalan param hızla eriyor. Hemde bu faizlere rağmen.

TL ye güven kalmamış bu çok net. Mevcut hükümetle güvenin gelmeyeceği de çok açık görülüyor. Ama seçimden yine galip çıkacaklarına eminim.

4 yıldır dövizimi hiç bozmadım hep azar azar ekledim. 4.25 lere düşse oranımı %75 e çıkaracaktım ama sanırım düşmeyecek gibi

görünüyor bunca faiz arttırımlara rağmen 4.41 e bile gevşemedi. Önümüzdeki dalga sanırım daha güçlü bir dalga olabilir. Mal bile

aldırmadan yükseliyor

8. Yabancilar icin 'least favourable' yani 'mecliste muhalefet, cumhurbaskanligi rte' senaryosunun gerceklesmeye yakin oldugu anketlerle ortaya ciktikca secim oncesi dolarin psikolojik sinir olan 5 tl'ye cikmamasi icin hicbir neden goremiyorum

Sayfa 644/1027 İlkİlk ... 144544594634642643644645646654694744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •