Sayfa 858/926 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908 ... SonSon
Arama sonucu : 7406 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: TEKTU - Tek-Art Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    2.00 üstüne atsın geridi sizin olsun. Adamların her bildirimi bir yılı gecti hepsi yalan oldu. Somut oluşumlar veya net niyet yoksa niye böyle yıllarca gercekleşmeyecek bildirimler yaparlar ki.

Farkınmısınız, gecen gecen hepsi patrongiller familyası usulsüzlüklerden spk da. ceza yedi, ama gündem hiç haber bile yapmadı!!
    TEKTU pek güven veren bir hisse degil heleki yönetim güvensiz olunca ..?
    bakıyorum bazı hisseler uçuk rakkamlara gitmiş yaparmı imkansız .. ?
    olur veya olmaz bir miktar aldım kötü günde al iyi günde sat mantıgı ile ..?
    bu yıl turizm batmış durumda coronadan dolayı..en kötü zaman ...en iyi zamanıda gördük ...ters mantık takılıyorum hayırlısı ..
    ZIR-DELİ Y.T.D

2. Tektu gibi bütün turizm kağıtları uçuşa geçti, demek ki Türkiye'deki turizm kağıtlarının yükselmesi için, her yıl turizmin gelirlerinin rekorlar kırması gibi olaylar değil, tüm dünyayı virüs salgınının sarması ,tatil köylerinin kapanması, erken rezervasyonların iptal edilmesi ,yurt dışından tek bir rezervasyon alınamaması , turizm şirketlerinin külliyen zarar etmesi gerekliymiş.

3.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    tahtacının bi derdi var.

garip bi şekilde eskiden enaz tepkiyi verirdi yükselişlerde. Tavanını hiç bozmadı bile

evet çok düştü ama hisselerin % 80 i çok düştü. Adamın karın agrısı var

bu hastalık işi ve yurtdışı borsalardaki çalkantı durulmadan herhangi bir hisseden tek lot almam
    13 martta fiyat 0,8x kuruşlarda iken yazmıştım.

Tek lot almadım

mevcut şartlarda almam mümkün değil

yıllardır tahtayı sömüren grup

otel açılışını turizm rekorlarını bahane edip hep bizlerin tahtaya yöneldiği dönemlerde mal satmkla meşguldü.

bugün otelin açılıp açılmayacağı bile belli değil bu yıl ama uçuş modunda

birkez daha gördükki temel verilerin bi anlamı yokmuş

pegasus tüm uçakları yerde ama 1 ayda 2 ye katladı dahada gidiyor

aldığınız senedin tahtacısı istemişse yürüyor adına da borsa diyorlar menkul kıymetler borsası

4. https://invst.ly/qhgoq

KAP: haberlerini olurken özderici gyo gözüme takıldı..? okumanızı tavsiye ederim..kıssaca

SPK bunu dikkate almış ve dava konusu olmuş yatırımcılar ettikleri zarar telefisi için Y.K dava açıp zararlarını tanzim edebilirler diye bir yazı var..
    hani diyecegim TEKTU,da bedelli yaptı ya borçları yapılandırmak için demişti fakat bunu yapmadı ve bilançoda eksik hesap gösterdiginden yılmazlara adam başına 484 bin tl ceza vermişti ve ayrıcada mahkemeye ..bu haberden sonra ne hikmetse turizm en kötü zamanında bile %80 pirim yaptı..?
    daha önce yazmıştım ya bu hissenin D.D 1.00 dahi olsa bile enaz 3.00 tl olması lazım diye ..?
    şimdi SPK bu hisse üzerinde oyun oynayan aracı kurumlarıdı her halde dikizliyordur en sonunda hisseyi bir müddet rahat bırakacaklar diye düşünüyorum:burda az ky ahı yok bunların üzerinde ..
    Son düzenleme : sulzer; 17-04-2020 saat: 23:16.
    ZIR-DELİ Y.T.D

5. Ülke doviz cari açığı durumuna bakılınca sanki finansal piyasalara bir cisim yaklaşıyor. Şirketin yüksek doviz borçları önemli sorun.

Bu Turizm kötü olacak gibi ve tektu nun turizm gelirleri çok kısıtlı olacak. Bu da finansal borç yükünün dahada ağırlaşmaması demek. iMesela villaların arsaları hotel arsasından ayrıştıracak, yeni arsa ve unite tapuları alınarak, borçları ödeyecek miktarda villa satışı veya başka bir varlık satışıyla borçları temizleme olanağı oluşur mu?

Bedelli ile kaynak bulmaları zor gibi. Daha önceki Bedelli sermaye artışıyla sözde finans borçları ödeyeceklerdi ama patronlar gittiler kendilerine ait dandik şirleketi tektu ya satın aldırdılar. (aslında bu durum, patronların bedelliye nakit koymamış, sadece piyasadan nakit çekmiş olmuş oluyorlar diye de yorumlanabilir) Sanırım bundan dolayı SPK nın ikinci bir bedelli sermaye artışına onay vermedi.

6. Uzun yıllar önce sadece borsaya açıldığı yıl hissede yükseklere gitmiş, ve canlı hareketler yapmış, hisseler yukarıdan kucaklara dökülmüş.

O gündür bu gündür Sadece bir defa değerlenme farkı ile artı değer olmuş, onun dışında hep zarar ziyan, doğru dürüst bir faliyet karı veya kar dağıtma diye bir şey olmamış. Borsanın yüz karalarından

7. Arkadaşlar geçen haftalarda Spk Tektuya ceza kesmişti ve mağdur olan yatırımcılara mahkeme yolunu göstermişti. O dönem bende hisse alıp Bedelliyede katılmıştım ve 1.20 maliyetli hisselerimi 0.70 lerden satmak zarunda kalmıştım. Bunun için nasıl mahkemeye verebilirim?

Mi Note 3 cihazımdan gönderildi. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 858/926 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •