Sayfa 367/923 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon
Arama sonucu : 7383 madde; 2,929 - 2,936 arası.

Konu: TEKTU - Tek-Art Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by delicocuk35 Yazıyı Oku
    elindeki malların ederi varlıklar 1.051 demiş 2018-6 bilançosunda

yukarıdaki otel satışına bakınca muammen bedelin % 50 Sine satılmış

eleman batsa eldeki otel arsa villalar 525,5 e satılır kabaca
    109 kısa vade borc 185 uzun vade borc toplam 294 milyon borc var

525,5 - 294 = 231,5 milyon kalıyor

şuan piyasa değeri 231 milyon

hadi batır şirketi mamadali amca
     Alıntı Originally Posted by asibey Yazıyı Oku
    Neyi var neyi yok piyasa ederinin yarısına satilsa sonra tüm borçları odense geri kalan para kalıyor sa. Hisse başı fiyat ne olur acaba benim zekam ve bilgim bunu hesaplayamaz. Al sat tut tavsiyesi değildir. Yazan üşütük
    13 eylül tarihli yazım

o gün piyasa değeri 231 milyonmuş
    şuan piyasa değeri 201 milyon

2. Bu hesaba bakınca fiyat abartı düşük gelmedi bana ben hisseyi pahalı almışım . Bu tabloda borçlar cevrilebiliyor mu. Borçlarını ödeyip yola devam ederse ehh. Birde önündeki 2 yıllık planları ne . Bakalim . Valla düşünmek ten yoruldum. Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by asibey Yazıyı Oku
    Bu hesaba bakınca fiyat abartı düşük gelmedi bana ben hisseyi pahalı almışım . Bu tabloda borçlar cevrilebiliyor mu. Borçlarını ödeyip yola devam ederse ehh. Birde önündeki 2 yıllık planları ne . Bakalim . Valla düşünmek ten yoruldum. Yatırım tavsiyesi değildir.

tüm malvarlığını % 50 düşük hesapladık ama sn asibey bence değeri fazla düşük!!!

ama ama ama sahibinin de bazı değerleri düşük muhtemelki yol vermiyor. (kan değerleri düşük muhtemel)

önündeki 2 yıllık planlar derseniz;
    o 65 villayı bahsettiği rakamın yarısına satabilirse, istanbul'daki arsalarıyla ilgili projeleri vardı onları hayata geçirseler vs (bu projeler borsagündemin haber pompaladığı bedelli öncesi bedelliye katılımı artırmak için pompalanmış projeler olabilir)

Güven sorunu yüksek yatırımcının Genel kurulda Tekin Bey'inde bahsettiği üzre.

4.  Alıntı Originally Posted by asibey Yazıyı Oku
    Bu hesaba bakınca fiyat abartı düşük gelmedi bana ben hisseyi pahalı almışım . Bu tabloda borçlar cevrilebiliyor mu. Borçlarını ödeyip yola devam ederse ehh. Birde önündeki 2 yıllık planları ne . Bakalim . Valla düşünmek ten yoruldum. Yatırım tavsiyesi değildir.
    borçlar kısmı;

bu dönem borçlu şirketler için büyük handikap (Bist hisselerin % 80 i bu şekilde gerçi)

2018-6 bilançosunda
    Nakit ve Nakit Benzerleri 34.431.841
    Kısa Vadeli Yükümlülükler 109.167.108

hani kasası nakit doluydu ya !!!

34 milyon nakit 109 milyon kısa vade borç var. (villaların satılmadığını varsaydığımızda)

borcun çevrilebilmesi için bankalardan kredi kullanılacak el mecbur. kredi faizlerininde yüksek olduğunu düşünürsek. Sonraki dönem bilançoları için finansal giderler her geçen gün artacak....... nezamana kadar eldeki villaları, arsaları vs satıp borçları ödeyene kadar.

2018-9 bilançosu gelsin bakalım kasasındaki dolu para ne alemde !
    kısa uzun borçlar nealemde

5.  Alıntı Originally Posted by Fasarya34 Yazıyı Oku
    44 milyon olan zarar 20 milyona düşecek bilançoda başka ne olacak
    nasıl olacak ki düşüş ? 30.09-30.06 kur değişimine göre

6. Tekart holdingin %77 si tektuya ait bu holding ne iş yapar içi boş mu

7.  Alıntı Originally Posted by Fasarya34 Yazıyı Oku
    Tekart holdingin %77 si tektuya ait bu holding ne iş yapar içi boş mu
    Bilançodaki değerine bakın... sadece bir kaç yüz bin lira. Bu holdinin varlıkları neler değerleri nedir, bilançoda belirtilen bu değer güncel mi??

Bu konuda şirkete istediğiniz kadar yazın hiç bir cevap alamazsınız.. bacı arkadaşlar tarafından çok sorgulamalar falan yapıldı ama yatırımcı biriminden hiç bir cevap alınamıyor...

Sayfa 367/923 İlkİlk ... 267317357365366367368369377417467867 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •