Sayfa 904/926 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914 ... SonSon
Arama sonucu : 7406 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: TEKTU - Tek-Art Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    bölünmeleri hesaba katmadınız sanırım
    mevcut grafik üzerinden yorumladım

2. Yeme-içme hizmetlerinde halen birinci sınıf işletme, üç yıldız otel ve üstü otellerde KDV %18 'den yüzde 8'e indirildi.
    #turizm
    #Tektu

M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yeme-içme hizmetlerinde halen birinci sınıf işletme, üç yıldız otel ve üstü otellerde KDV %18 'den yüzde 8'e indirildi.
    Ayrıca Turizm yatırımları KDV istisnasına dahil edildi.
    #turizm
    #Tektu
    #KDV

Sn tek tu cum seni o kadar unutmuşum ki buraya yazmıyorum bile yani benim çıkmamı falan boşa bekleme zaman kaybı olur sadece benden söylemesi inşallah güzel olur yatırım tavsiyesi değildir
    DUYGULARLA OYNAMAK KÖTÜDÜR.
    Mesleğine ya aşık olacaksın yada muhtaç

Alıntı Originally Posted by hans Yazıyı Oku
    i) grup maddi duran varlıklarında yer alan birinci sınıf tatil köyleri kemer club zigana ve alaçatı zigana resort otel yatırmlarını 30 eylül 2018 tarihi itibariyle konsolide finansal durum tablosunda gerçeğe uygun değerinde göstermiştir.

Gerçeğe uygun değerin tespitinde sermaye piyasası kurulu tarafından yetkilendirilmiş olan dünya grup gayrimenkul değerleme danışmanlık a.ş. Tarafından hesaplanan ekspertiz değerleri dikkate alınmıştır.

ï‚· dünya grup gayrimenkul değerleme danışmanlık a.ş. Tarafından alaçatı zigana resort otel tesisinin ekspertiz değerleri dikkate alınırken arsa değeri için emsal karşılaştırma yöntemi, arsa üzerindeki yapıların değeri ise maliyet oluşumları yaklaşımı ile belirlenmiştir.

Grup bünyesindeki izmir, çeşme, alaçatı mahallesi, liman mevkii, 4391 ada 3 parsel nolu 80.966 m2 yüzölçümüne sahip otel tesisinin 8 ağustos 2018 tarihli ekspertiz raporuna göre arsası 433.170.000 tl ve üzerinde yer alan otel tesisi yatırımına ilişkin yapı 90.830.000 tl olmak üzere toplam makul değeri 524.000.000 tl takdir edilmiştir.

[attach=confıg]20782[/attach]
    2018'de yukarıda ki değer verilmiş
    şimdi ki maliyet değeri değil de satış değeri ne acaba!
    çeşme'de metrekare fiyatı 35,000 tl diyorlar!

6. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı okumayı seviyorum vb. Ama portföyümde şanssız görünüyorum çoğu forum başlığı uyuyor
    ben yabancıyım (avrupalıyım) türkiye borsası ile ilgili ingilizce bir site veya forum varsa özel mesaj gönderebilirim.
    ben küçük bir loto oyuncusuyum

7. Sermaye Piyasası Kurulu, Tek-Art Turizm'e ilişkin kritik kararı verdi. Şirketin borçlarından kurtulmak için varlığı olan Club Zigana Tatil Köyü'nü devretmiş olmasından dolayı ayrılma hakkının kullandırılması yükümlülüğünden muafiyet verilmesi talebinin olumsuz karşılanmasına SPK karar verdi. Bundan sonraki süreçte Club Zigana Tatil Köyü'nün değerlemesi yapılacak ve çıkan rakama göre ayrılma hakkı kullandırılacak.

SPK'nın açıklaması şöyle:

Tek-Art İnşaat Turizm Sanayi ve Yatırımlar A.Ş.’nin (Şirket) banka kredileri ve borçlarının kapatılıp finansman yükünden kurtulması amacıyla Şirket’in sahip olduğu Club Zigana Tatil köyü üzerindeki irtifak hakkının ve bu tahsisli alana özgülenmiş mevcutta var olan tüm yapıların devredilmiş olması nedeniyle Kurulumuzun II-23.3 sayılı “Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği’nin 16’ncı maddesinin 1’inci fıkrasının (c) bendi kapsamında ayrılma hakkının kullandırılması yükümlülüğünden
    muafiyet verilmesi talebinin olumsuz karşılanmasına, Club Zigana Tatil Köyü’nün değerlemesi için Kurulumuz listesinde bulunan değerleme şirketlerince hazırlanacak yeni bir değerleme raporunun hazırlatılarak, hazırlanacak raporun söz konusu önemli nitelikte işlemin ve ayrılma hakkının görüşüleceği genel kurul toplantısında ortakların değerlendirilmelerine sunulmasına karar
    verilmiştir.

8. Sakin sakin bekleyelim de SPK degerlemesini yapsın. Ayrılma fiyatını belirlesin..Bakalım ne çıkacak. İşte o Zaman Ak koyun Kara koyun belli olacaktır.. #tektu

Sayfa 904/926 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •