Sayfa 572/927 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
Arama sonucu : 7414 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: TEKTU - Tek-Art Turizm

Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Bu büyük zararların nedeni:
    Bedeliden gelen paralar ile diğer şirket nakitlerini ilişkilş taraflara aktarılmış olması (ilişkili taraftan uzun süredir büyük miktarda alacaklı hale getirilmiş olmadı ve patrona ait hatal varlıkları satın almış olmas şeklinde)

Oysa bu paralar yüksek borç faizi ödenen finansal borçların temizlenmesinde kulllanıabilirdi. Ve şirket yıllarca faiz be doviz farkı maliyetlerle erimizden.

Yani Tektu nun paralarının patrona açık şirketlere ve patronların hizmetine sunulmuş. Bunun daha iyi görmek ve somutlaştırsak için Tektu mun aylarca yıllarca ne kadar borç faizi Ödemiş veya doviz farkı ödemiş,, ve Tektu patrona ait şirketlerden alacaklarına ne gibi faiz uygulamış. Veya patrondan satın aldığı çarlıklar şirkete ne katma değer katmış...
    Çok iyi özetlemişsin bu ve bunun gibi şirketler aslında gözaltı pazarında işlem görmeli.
    Dört çeşit insan vardır: Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen: O bir aptaldır uzak dur. Bilmeyen ve bilmediğini bilen: O basit bir insandır. Öğret. Bilen ve bildiğini bilmeyen: O uykudadır. Uyandır. Bilen ve bildiğini bilen: O akil insandır. Takip et.

2.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    kambiyo zararı ve finansman gideri 105 milyon ..??
    kambiyo karı 43 milyon yabancı para farkı geliri
    faiz geliri ......15 milyon tl bazında gelir
    net satış....... 32 milyon
    satış maliyeti..22 milyon......................
    genel yönetim giderleri 8,600.000........ satış ve yönetim gideri karı sıfırlamış ..
    kendilerince bir bilanço hazırlayıp sunmuşlar gip,in yerinde olsam kapsamlı bir inceleme yaptırırdım yaparmı yapmaz soyguncu her yerde soyguncudur gerisi formalite..
    şayet kambiyo ve faiz gelen olmasa idi 120 milyona yakın zarar açıklardı ...
    otelin ekisber degeri ile aynı orantıda olurdu ..
    hocam kambiyoya yıllık net bakmak lazım o da 62 milyon zarar
    15 milyon faiz geliride borç ödemek yerine başka şirkete tl borç verildiği için

3. Şu anda ülkede ve borsada ki en revaçta meslek dolandırıcılıktır

4. Bizler de dolandırılan garibanlar oluyoruz

5. Hiç kimse yaptığının cezasını çekmiyor, göstermelik 3 kuruşluk para cezaları kazandıklarının yanında devede kulak kalıyor.Bu düzen değişmez düzülen değişemez.

6. Geçtiğimiz aylarda burada millete gaz veren ******** spek köpeklerini de unutmayın. Önceki sayfalardan okuyun, bana nasıl saldırdıklarını görün.

hans Guest
    Yapılan dolandırıcıklara karşı hiç bir işlem yapmayan Serefsiz P.çleri Koruna Kurulu olduğu müddetçe bu ş.. sizler istedikleri gibi at koşturacak.. işin bu yanını bir kenara bırakırsak, 9 aylıktaki zaratın 75 milyondan 50 milyona inmesi olumlu.. bu kadar ensenin karartılmasını doğru bulmuyırum.. ne zaman hareketlenir onu bilemem ama kurun acaip seviyelere yükselmediği bir durumda 6. Ay veya 9. Ayda iyi bir jar açıklamasını bekliyorum.. yapılan yeni otel ve tesise eağmen doluluk oranının %16 da kalması zararın büyük etkenlerinden birisi.. bu arada otelin ve villaların satılma ihtimali bu ortamda düşük te olsa, gelecek bir haber bambaşka bir senaryoyu ortaya çıkartabilir.. otel satışını bir tarafa bıraktığımızda sene sonuna doğru doluluğun %90 lara gelmesiyle karlılık ta oldukça olumlu gelişme bekliyorum.. hisse ucuz, sahipleri ş.. siz, beklenti büyük, zaman uzun.. kumarcı küçük yatırımcı için oldukça riskli

8. Ben hisseyi almaya başlayalı 12 ay oldu burda sana kimsenin saldırdığını hatırlamıyorum. Surdan aldım surdan sattım söyle kar ettim dediğin için ben dahil burda tepki gosterenler oldu. Para yatirmisim akıl sagligim yerinde olduğuna göre para kazanmak için. Büyük zararım var evdeki hesap çarşıya uymadı o ayrı sipegin işi gücü yok senle uğraşacak. Senin yüzünden ben forumu bıraktım . Yatırım tavsiyesi değildir al sat tut tavsiye si hiç değildir.zira kelin ilacı olsa önce Kendi başına sürer.

Sayfa 572/927 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •