Sayfa 905/927 İlkİlk ... 405805855895903904905906907915 ... SonSon
Arama sonucu : 7413 madde; 7,233 - 7,240 arası.

Konu: TEKTU - Tek-Art Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by BuLuTRuZGaR Yazıyı Oku
    Sakin sakin bekleyelim de SPK degerlemesini yapsın. Ayrılma fiyatını belirlesin..Bakalım ne çıkacak. İşte o Zaman Ak koyun Kara koyun belli olacaktır.. #tektu

M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bildiğim kadarı ile Tektu nun fiili dolaşımda 194 milyon lotu var yanlış isem ve konuyu bilen varsa doğru veriyi söyleyebilir. Diyelim ki 194 milyon lot doğru, Spk 30 milyon avro değerlemeyiz az buldu ve yeniden değerlemesini istedi ve yeni değerleme tahminen 50 milyon avro çıktı bugünkğ kurlar 50*15.70=785 milyon tl çıkıyor. bu miktarı piyasadaki tüm lota bölersek 785/194=4 TL çıkıyor yuvarlak hesap.çağrı fiyatı üç aşağı beş yukarı bu rakamlarda olmalı diye düşünüyorum inşallah olur.

2.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarı ile Tektu nun fiili dolaşımda 194 milyon lotu var yanlış isem ve konuyu bilen varsa doğru veriyi söyleyebilir. Diyelim ki 194 milyon lot doğru, Spk 30 milyon avro değerlemeyiz az buldu ve yeniden değerlemesini istedi ve yeni değerleme tahminen 50 milyon avro çıktı bugünkğ kurlar 50*15.70=785 milyon tl çıkıyor. bu miktarı piyasadaki tüm lota bölersek 785/194=4 TL çıkıyor yuvarlak hesap.çağrı fiyatı üç aşağı beş yukarı bu rakamlarda olmalı diye düşünüyorum inşallah olur.
    1.37 belirlemiş sanırım.dalga geciyorlar

3. Hem 1.37 belirliyor hemde çağrıdan muaf olmak istiyor.. Kılçık bırakmak bile istemiyor. Bu mantıkla kendi belirlediği değer ile SPK ' nın degerlemesini arasında uçurum fark olur ise şaşırmamak gerek. Çok sürpriz çağrı fiyatı çıkabilir. Şuan PD/DD =0.3 . Yani kendi değerine gelmesi için X3 yapmalı ki ancak değerine gelsin.
     Alıntı Originally Posted by isonilce Yazıyı Oku
    1.37 belirlemiş sanırım.dalga geciyorlar

4.  Alıntı Originally Posted by BuLuTRuZGaR Yazıyı Oku
    Hem 1.37 belirliyor hemde çağrıdan muaf olmak istiyor.. Kılçık bırakmak bile istemiyor. Bu mantıkla kendi belirlediği değer ile SPK ' nın degerlemesini arasında uçurum fark olur ise şaşırmamak gerek. Çok sürpriz çağrı fiyatı çıkabilir. Şuan PD/DD =0.3 . Yani kendi değerine gelmesi için X3 yapmalı ki ancak değerine gelsin.

spk insallah 4 lira belirlerde ellerine verirler şişko sonerin

5.  Alıntı Originally Posted by isonilce Yazıyı Oku
    spk insallah 4 lira belirlerde ellerine verirler şişko sonerin
    benim yukarıda yaptığım hesap doğrumu sizce

6.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    Sayın Armada Bu konuda bilgim yok.umarım dogrudur...Saygılar....Zaten defter degeri 3 lerde değilmiydi...

7.  Alıntı Originally Posted by armada467 Yazıyı Oku
    hesap maalesef her turlu yanlıs
    1 eger bır deger bolunecekse tum hısselere yanı 300 mılyon hısseye bolunur
    2 ayrılma hakkının mantıgı ben bu satıs ıslemıne karsıyım dıyen kısının hıssesını satıp ortaklıktan ayrılma hakkıdır
    3 bu deger belırlı kurallarla belırlenıyorç sırket son 6 aylık agırlıklı ortalama almıs kı buna spk ıtıraz etmedıgıne gore dogru. zaten bunun ıcın aylarca baskı yaptılar fıyata.

spknın ıtırazı benım yetkı verdıgım bır kurum degerlesın ona gore ortaklar ıtıraz etsın veya etmesındı bu varlık satısına

olumlu tarafını gorursek bu otel satısı ıle borclar sıfırlanmalı kı sırket bunu beyan etmıstı. bu oldugu zaman sırket borcu ve rıskı olmayan mın 4.2 dd ye sahıp olacak.

olayı soyle dogru anlamak lazım sırket otelını satıp borcunu odemek ıstıyor. buna spk veya ortaklar karsı cıkmaz zaten. spk anlatmak ıstedıgı degerleme saglam olsun otel ucuza mı degerıne mı satılıyor ortaklar anlasın ve buna gore satısa onay versın veya vermesın.

8.  Alıntı Originally Posted by isonilce Yazıyı Oku
    Sayın Armada Bu konuda bilgim yok.umarım dogrudur...Saygılar....Zaten defter degeri 3 lerde değilmiydi...
    dd su an 4.1 otel satısı ıle 4ç2 gececek dıye tahmın edıyorum.

Sayfa 905/927 İlkİlk ... 405805855895903904905906907915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •