Sayfa 920/926 İlkİlk ... 420820870910918919920921922 ... SonSon
Arama sonucu : 7406 madde; 7,353 - 7,360 arası.

Konu: TEKTU - Tek-Art Turizm

1. Tektu nun şu anki 3,12 birim pay fiyatından , piyasa değeri 936 Milyon TL. ediyor.

Şirketi satın almaya kalksak , kaç para ister acaba ?
    Alaçatı daki otel ve villalardan oluşan kompleksini 200 Milyon Euro ya satışa çıkarmıştı
    Güncel kur fiyatı ile 6,6 Milyar TL...( 22 TL hissebaşı fiyat ) . Diğer varlıklarını da satsa , ( onların ederini bilmiyoruz )... hissebaşı ederi 30 TL ye yaklaşır.
    Hadi , yarısı balon olsa , yine de 15 TL. gerçek birim pay değeri vardır , diye düşünüyorum.
    Hisse şu an 3,12 TL. Yani ederinin 5 de 1 i fiyattan işlem görüyor diye hesapladım.

Başka bilgisi olup da katkı sağlayacak yatırımcı arkadaşlar varsa , görüş bildirirlerse sevinirim
    Belki de hesaplamalarım yanlıştır , bilmiyorum. Kimseyi de yanıltarak vebal altında kalmak istemem
    Katkılarınızı bekliyorum.
    Son düzenleme : By Akıl; 22-01-2024 saat: 13:37.

2. Birçok hisse tavan , yeni halka arzların çoğu tavan , borsa yükselmiş.
    Bu mendebur yerinde sayıyor. Bunun yükseliş sırası ne zaman gelecek.
    Ucuz hisse diye aldım. Aldığıma pişman oldum. Neyse yarına bakalım , yarın belki de sıra buna gelir. Nasip.

3. Şirketin hem banka borcu hem vergi borcu bayağı birikmiş hünerli ellerde.. Sermaye tavanını yükseltiler. Bedelli mi yapacaklar acaba, gerçi şok daha önceki bedelliyi onaylamamıştı. Belki tahsisli sermaye artışı düşünüyorlardır ve bunun için hisse fiyatını aşağıda tutuyor olabilirler: daha ucuza kendilerine veya ahbaplara hisse ihraç edip ortaklık oranlarını yükseltmek için olabilir.

4. Batsa da herkes kurtulsa , şeref yoksunu spek ve avaneleri

5. Küçükçekmece’deki arsa, Kurtköy’deki gayrimenkul, Çeşme’drki hotel ve villalar. Bunların hepsinin bugünkü toplam güncel değerini bilen var mı?

Sudan ucuz bence. Su satın alsan daha az kar edersin. Şirketin fiyatı 4 TL ve bugünkü piyasa değeri 1.2 Mr TL..... Şimdi ufak bir hesap yapalım.

Varlıklar
    - İstanbul Küçükçekmece'de 37 dönüm arsa var. Sadece bu arsanın güncel rayiç bedeli tahminimce 1,5 - 2 Milyar TL civarındadır.
    - Trabzonda iş merkezi ve tesis olarak gözüken işletmenin güncel rayiç bedeli yine tahminimce 400 Milyon TL civarındadır.
    - Alaçatı'daki 80 dönüm arazi üzerine kurulu ve mülkü şirkete ait olan otelin (en büyük varlık) güncel rayiç bedeli yine tahminimce 4 Milyar TL civarındadır.
    - Sadece markayı satayım desen bile, hava parası olarak 1 Milyar TL eder muhtemelen.
    - Diğer görece küçük mülkleri hesaba katmadım.. Buna rağmen 7,5 Milyar civarında bir varlık hesabı var benim nazarımda.

Yükümlülükler
    - Şirketin 800 MTL civarında borcu var.
    - Yaklaşık 135-140 civarında çalışanı var. Bugün dükkanı kapatayım desen 5 Milyon TL bile etmeyecek bir kıdem tazminatı yükümlülüğü doğar.

2023 yıl sonunda yapılan değerlemeleri muhtemelen Mayıs 24 raporlama döneminde göreceğiz. Yukarıdaki basit hesaba göre 7,5 Milyar TL varlık hesabından 1 MTL borç düşsen bile, bugün dükkanı kapatsan, şirketin şu anki ederi 6 Milyar TL'nin üzerinde olması gerekir. Şu an 1 Milyar TL piyasa değeri ve 4 TL piyasa fiyatı olduğunu varsayarsak, bu hesaba göre fiyatlamanın 25 TL seviyesine gelmesi gerekir.

Son 3 aydır çok ciddi yabancı girişi söz konusu. Citi, son 3 ayda elindeki 2 milyon lotu, 13 milyon lota çıkardı. muhtemelen mart 24 dönemi içinde, hissedeki en büyük 5 aracı kurum içine girecek. Hülasa..... Yol uzun ama ışık göz kamaştırıyor... Bekleyen kazanır nazarımca.

Tamamen kişisel görüşlerimdir ve yatırımcı tavsiyesi değildir....

Bir sosyal medya sayfasında, Şirketimiz hakkında "konkordato ilan edeceği" yönünde açıklama yapıldığı bilgisi edinilmiştir. Tamamen gerçek dışı olan bu açıklamaya iliskin olarak gerekli düzeltmelerin yapılabilmesi için ilgili internet sitesi ile iletişime geçilecek ve gerekli yasal girişimlerde bulunulacaktır.
    Bu açıklama Sermaye Piyasası Kurulu'nun ll-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "Haber veya Söylentilerin Doğrulanması'' başlıklı 9.maddesi kapsamında yapılmaktadır.
    Kamuoyunun bilgilerine sunulur.
    Saygılarımızla

8. Buraları canlanacak galiba

Sayfa 920/926 İlkİlk ... 420820870910918919920921922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •