Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
Arama sonucu : 119 madde; 81 - 88 arası.

Konu: duz dunya teorisi hakkinda sohbet- tartisma- degerlendirme vb..

1. Tonlarca ağırlıktaki uçaklar uçuyorda niye deve kuşları uçamıyor?
    Tonlarca ağırlıktaki gemiler yüzüyorda niye çakıl taşı yüzemiyor?
    Tonlarca ağırlığındaki sular bulut olup havada geziyorda niye bir damlacık yağmur son sürat yere düşüyor?
    Toprağın yer çekimi kuvveti varda suyun niye kaldırma kuvveti var?
    Buz sudan ağır olmasına rağmen niye suyun üstünde yüzer?
    Atomun yüzde 99.99'u boşluksa o zaman herşey boşluktanmı ibaret. Aslında dünya diye bir yer yokmu?
    Alın size yeni sorular. Tepsi olayını çözerseniz canınız sıkılmasın

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    dünyanın hızı yılda 584 milyon km tahmini
    güneş sisteminin hızı samanyolu iiçinde 830.000 km saatte!!!
    samanyolunun hızını bulamadım ama oda baya hızlı evrende yol aldığını düşünürsek eğer evren genişlediğ için baya hızlı yol alıyor galaksiler birbirlerinden uzaklaşıyorlar
    şimdi denizci arkadaşa somak isterim bu kadar hızlı hareket eden bir dünyada yaşıyoruz sen hiç hissediyormusun hareket ettiğini? ikincisi yıldızlar nasıl aynı konumlarında kalıyorlar biz bu kadar hızlı hareket etmemize rağmen? onlarda bize senkronize mi olmuşlar???
    yada dünya düz

Yeni bir konu actim- paylasimlariniz dan faydalanmak guzel olacaktir..

Yabanci ulke tatil amaclari anilari tecrubeler vb..
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=2954

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Boşuna tartışmayın dünya düz mü yuvallak mı diye..

Bana sorun..

Dünya lolipop şekeri gibi yuvallaktır.. Dünyada hayat vardır... tatlı hayat..

Şimdi biz bu tatlı hayatı yalaya yalaya bitiriyoruz.. Bitirince gideceez..

Gelecek nesillere de lolipopun sapı kalacak..

Ahmetg Guest
    asıl ben üzülüyorum halen 2017 yılında aya gidildiğine inanlar var :D
    bu mantiga gore Ellon Musk salak olmali

adamin Spacex firmasinin 2020 yilindaki hedefi Aya turist gondermek ve bunun icin 5 milyar dolar harcamayi goze almislar

ama tabi sen akillisin o milyarder adam aptal. himmmm

Hiz goreceli olabilir belki; ama yildizlarin, bizden uzakligi kadar isigin bize ulasma suresi kadar eski donemdeki halini gorebiliyoruz. Atiyorum 5 milyon isik yili uzakta ise o yildiz; biz onun 5 milyon yil onceki halini gorebiliyoruz. 30-40 olsa burada eosen doneminde iken o yildizin durumu o donemi, bize ancak 30-40 milyon yil sonra gelebiliyor. Bilgi olsun..

Dunyanin hareket etmesi ve kocaman evrende ustune bisilerin carpmamasi kadar, sadece yasamsal alanin mucizevi olarak durmasi da antartikanin arkasinda buzul bi alani olmasi da niye oralarda gunes gibi bir enerji kaynagi olmamasi da, dunyanin yasamsal alanini duz olmasi da sasirtici.

kisisel teorim ise su; yasamsal alanin disinda tamam buzul- buz gibi bir bolge var ok. Ben ise belli bir egim ile aslinda dunyanin kocaman oldugunu dusunuyorum hani jupiter kadar olmasa da, ancak gunese yakin 4 gezegen in kati ve jupiter ile birlikte daha uzak olan 4 gezegenin sivi-gaz olmasi vb. durumlarini da goz onune alirsan dunya o kadar buyuk olamaz.. Yani celiskiler var.

Sonuc; ne zaman antartikanin bir yerinden digerine gidip; diger kisma ulasip oradan da emin oldugumuz topraklara ucar geceriz o zaman tamam dunya kuresel deriz geceriz. Ne dersiniz..

dünyanın hızı yılda 584 milyon km tahmini
    güneş sisteminin hızı samanyolu iiçinde 830.000 km saatte!!!
    samanyolunun hızını bulamadım ama oda baya hızlı evrende yol aldığını düşünürsek eğer evren genişlediğ için baya hızlı yol alıyor galaksiler birbirlerinden uzaklaşıyorlar
    şimdi denizci arkadaşa somak isterim bu kadar hızlı hareket eden bir dünyada yaşıyoruz sen hiç hissediyormusun hareket ettiğini? ikincisi yıldızlar nasıl aynı konumlarında kalıyorlar biz bu kadar hızlı hareket etmemize rağmen? onlarda bize senkronize mi olmuşlar???
    yada dünya düz

Yada ucak niye yere gore, dik degil (90 derece) de belli bir hiza ulastiktan sonra yere 3-5 derece egim alarak havalanabiliyor..

Deve kusu ile tavuk-horoz ucamiyo da kaz ordek niye ucuyo, pelikan vs. (yoksa bir tuyunu mu kesiyor birileri) haha

O su damlalari da insanlarin kafasini perisan etmemek icin nasil oluyor da sefkat ile dusuyor

Lut golunde yuzerken neden suya batmiyoruz acaba- bak su ise mucize mi yoksa wah wahh...

Sorulari cozmek icin anlamak icin konu actik isi dalgaya vurmak yerine niye konusmak cok cok fena...

Alıntı Originally Posted by hissedar001 Yazıyı Oku
    Tonlarca ağırlıktaki uçaklar uçuyorda niye deve kuşları uçamıyor?
    Tonlarca ağırlıktaki gemiler yüzüyorda niye çakıl taşı yüzemiyor?
    Tonlarca ağırlığındaki sular bulut olup havada geziyorda niye bir damlacık yağmur son sürat yere düşüyor?
    Toprağın yer çekimi kuvveti varda suyun niye kaldırma kuvveti var?
    Buz sudan ağır olmasına rağmen niye suyun üstünde yüzer?
    Atomun yüzde 99.99'u boşluksa o zaman herşey boşluktanmı ibaret. Aslında dünya diye bir yer yokmu?
    Alın size yeni sorular. Tepsi olayını çözerseniz canınız sıkılmasın

Tayfun abimiz 3 kalp krizi ve 55 yil yasadi bizlerin ne kadar suresi var bilmiyoruz.. sohbet edelim.. devam..

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Bitirince gideceez..

Gelecek nesillere de lolipopun sapı kalacak..

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Yada ucak niye yere gore, dik degil (90 derece) de belli bir hiza ulastiktan sonra yere 3-5 derece egim alarak havalanabiliyor..

Deve kusu ile tavuk-horoz ucamiyo da kaz ordek niye ucuyo, pelikan vs. (yoksa bir tuyunu mu kesiyor birileri) haha

O su damlalari da insanlarin kafasini perisan etmemek icin nasil oluyor da sefkat ile dusuyor

Lut golunde yuzerken neden suya batmiyoruz acaba- bak su ise mucize mi yoksa wah wahh...

Sorulari cozmek icin anlamak icin konu actik isi dalgaya vurmak yerine niye konusmak cok cok fena...
    Sayin Servet Bey,

Once bir Dunyanin yuvarlak oldugunu kanitlayalim, sonra diger konulara geceriz. Konu cok dagildi son birkac gundur. Bence herseye suphe ile yaklasmak dogru bir yaklasim, fakat gereksiz suphecilik de bizi gerceklikten uzaklastirir. Bir derste hocamiz Dunya'nin Gunesin etrafinda dondugunu nasil biliyoruz diye sormustu. Sinifta onlarca uzmandan hic ses cikmadi. Sonra hocamiz eklemisti, "kitaplarda yaziyor diye mi inaniyorsunuz?". Iste o zamanda beri bircok seyi sorguluyorum. Buradaki tartisma belki gereksiz gorulebilir, ama ben de sorulari cevaplarken yeni seyler ogreniyorum. Cunku birini herhangi bir konuda ikna etmeniz icin oncelikle kendiniz inanmis olmalisiniz.

Sayfa 11/15 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •