Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 119 madde; 89 - 96 arası.

Konu: duz dunya teorisi hakkinda sohbet- tartisma- degerlendirme vb..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by thermofluid Yazıyı Oku

Once bir Dunyanin yuvarlak oldugunu kanitlayalim, sonra diger konulara geceriz.
    Dünya yuvallak yuvallak...

Siz doğrudan diğer konulara geçin..

Gunes merkezli gunes sisteminde bir gezegen olmamiz, kendimiz ve onun ekseninde yorungede donmemiz, tumumuzun bir samanyolu galaksisinde donmesi ve dahasi tum evrende bu hareketi surdurmemiz, bence bunu deneyler ile de su yildizlari niye kuzey kure goruyor da guney goremiyor olayini da cozmemizi saglayabilir ne dersiniz...

Alıntı Originally Posted by thermofluid Yazıyı Oku
    Sayin Servet Bey,

Bir derste hocamiz Dunya'nin Gunesin etrafinda dondugunu nasil biliyoruz diye sormustu. Sinifta onlarca uzmandan hic ses cikmadi. Sonra hocamiz eklemisti, "kitaplarda yaziyor diye mi inaniyorsunuz?".

güneşe çıkacağız ama akşam serinliğinde yoksa yanarız beya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    güneşe çıkacağız ama akşam serinliğinde yoksa yanarız beya
    Biz de kışın çıkacaktık da.. Hiç güneşli hava olmadı..

şaka bir yana evrenin aklımızın sınırlarını zorlayacak büyüklüğü ve içindeki dehşet denge
    bize evrenin tesadüfen oluştu fikrinin saçmalığını somut bir şekilde gösteriyor

6. dünya düzmüş lakin duvar sadece antarticada mı varmış ya da sadece kutuplarda mı..?

doğu batı yönündeki duvarlar neredeymiş, okyanusta gemiyle gidiyorsunuz hop dünya bitmiş geri dön..!!

dört bir yan veya fırdolay her tarafı açık olmalı tabii nerede düzlem veya dünya bitiyorsa...?

dünya dönmüyor uzatmayın...

daha mı iyi bileceksiniz.. hee heeeeee..

8. şimdi dünya düz dediler...araştırayım dedim..düz ise kare, diktörtgen, üçgen, daire veya yamuk herneyse...mutlaka bir kenarı vardır...yanıma halat vesair tüm araç gereçleri aldım...kenara kadar gittim..aşağıya sarkıp altında ne var acep dedim..neyse uzun uğraşlardan sonra kenardan (sanırım antartika) halatla sarktım aşağıya..birde ne göreyim alt tarafta sarı bir ÖKÜZ uyuyor...uyandırmayayım dedim...sağa sola bakarken...sarı ÖKÜZ beni hissetti galiba..hafif silkelendi..ben korkup hemen kendimi yukarı attım..haberlerde Çanakkale'nin sallandığını duydum...bir karar aldım..aşağı inip sarı ÖKÜZ'ü bi daha kızdırmayacam...memleketin hali...
    clandras'ı google'dan tıklayın yaşadığım yeri görün...

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •