Sayfa 14/577 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 4609 madde; 105 - 112 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyal

1. SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Vakıf bugün satış yapmamış neden?
    Bilgiye ulaş aklını kullan tavsiyelere uyma

3. Son 320000 adet kaldı yarında onu satarlar ondan sonra ALLAH Kerim.

4. Son satışla birlikte 3291477 hissenin tamamı satıldı.

5. Genel kurul tutanağında sorular var cevapları yok
    Bu soruları yönelten yürekli arkadaşları tebrik ediyorum
    Katılımcılar paylaşırsa seviniriz

6. Kazakistan ofisyle ilgili soru yok yeni açıldığı için mi?
    Ordaki amaç altyapı projeleri mi ihracata yönelik çalışmalar mı?..
    Beklenen iş potansiyeli iş kolları nedir sorabilseydik..

7. OSTİM Vakfı’nın 2016 yılı 21. Genel Kurulu, Mehmet Zeki Sayın’ın Divan Başkanlığında yapıldı.

Kurulmuş ve kurulacak olan organizasyonların ve OSTİM’in maddi ve manevi emanetlerinin planlanan hedeflerinden sapmadan sürdürülebilirliğini temin etmek, izlemek, korumak, geliştirmek, yön vermek ve denetlemek öz göreviyle çalışan OSTİM Vakfı 21. Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

“Eğitim, başlıca konularımızdandırâ€

Genel Kurula 2016 yılı Yönetim Kurulu Raporu’nu sunan OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, OSTİM imkan ve manevi mirasıyla kurulan Vakfın, OSTİM başta olmak üzere Ankara ve ülkemiz işletmelerinin; yönetim, üretim, yenilikçilik, teknolojik kabiliyetlerinin arttırılması için eğitim, araştırma, geliştirme, yenilikçilik, girişimcilik ve işbirliği ekosistemini oluşturmak ve sürdürülebilirliğini temin etmek amacıyla çalıştığını söyledi.

OSTİM Teknik Üniversitesi ile ilgili güncel bilgileri de aktaran Karaosmanoğlu, “İleri İmalat Teknolojileri temalı OSTİM Teknik Üniversitemiz Bakanlar Kurulu onayını da alarak ve Meclis aşamasına gelmiş bulunuyor. Bugüne kadar OSTİM’in tüm imkanlarını seferber ederek gerçekleştirdiği beşeri sermayenin geliştirilmesi çalışmaları üniversitemizle birlikte çok daha güçlü ve dinamik bir yapıya kavuşarak tüm Ankara’ya hizmet verecek. Bu çerçevede OSTİM Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Mesleki Teknik Eğitim Merkezleri, Proje Ofisi ve KOBİ Danışmanlık Hizmetleri için hazırlık ve işbirliği çalışmalarımız başlamış durumda.†dedi.

Vakfın kuruluşlarından Ostim Teknopark’ın paydaşlarıyla birlikte kuruluş çalışmalarına devam ettiği ve yeni yatırımcı arayışlarının da devam ettiğini kaydeden Karaosmanoğlu, “OSTİM Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ve deneyim desteğini de yanımıza aldığımız OSTİM Teknopark’ın, bölge KOBİ’lerinin yeni iş yapma modelleri ve işbirliği araçlarına erişiminde önemli bir lider kuruluş olacağına inanıyoruz.†değerlendirmesinde bulundu.

Gelecek 50 Yılda OSTİM ve OSTİM Vakfı

OSTİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, 2016 Faaliyet Raporu’nda yer alan ‘Gelecek 50 yıla sorular’ başlığını taşıyan yazısında, OSTİM’in 50. yılına atıfta bulunarak, önümüzdeki 50 yıl içerisinde gerçekleşmesi en yakın yeniliklere ilişkin tespitlerini paylaştı.

Göktaşlarıyla madencilik, nanoteknolojinin sağlayacağı imkanlar, re-hydro yakıtlar, otomatik şoförlü arabalar, stres seviyesini gösteren elbiseler, çevre dostu jetler gibi birçok yeniliği örnekleyen Orhan Aydın, “Gerçekleşmesi en yakın öngörüler! Demek ki şu anda dünyanın bir yerlerinde bu yeniliklere dair teknolojiler kullanılıyor. O halde Önümüzde iki soru var.†ifadelerine yer verdi.

Aydın, yazısını dikkat çekici soru ve cevaplarla birlikte şöyle tamamladı: “İlki; ‘Gelecek 50 yılın teknolojilerini tüketenlerden mi olacağız, üretenlerden mi? Tüketen olmak için başka soruya gerek yok ama cevap üretenlerden olmaksa diğer soru; ‘Nasıl?’. Cevabımız; bu yüzden üniversite, teknopark, mesleki eğitim, girişimcilik ve yaşatmak için OSTİM Vakfı.â€

21. Genel Kurulda, 2016 yılı bilanço ve gelir gider hesapları ve denetim kurulu raporları müzakere edildi. Hesaplar ve raporlar ayrı ayrı oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. 2017 yılı çalışma programı ve tahmini bütçesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, güncel gelişmeler doğrultusunda geliştirilen vakıf senedindeki değişiklikler de istişare edilip onaylandı.

8. Borsa İstanbul hisse senedi piyasasında işlem gören hisse senetleri belli kriterlere göre A grubu, B grubu, C grubu ve D grubu diye sınıflandırılır. Bu gruplandırma yapılırken kullanılan bazı kriterler aşağıdaki gibidir.

Halka açık piyasa değeri (fiili dolaşımdaki pay sayıları üzerinden hesaplanır)
    Fiili dolaşımdaki pay sayıları
    Fiili dolaşımdaki pay oranı
    Gözaltı pazarında işlem görüp görmeme
    Menkul kıymet yatırım ortaklıkları büyüklüklerine göre
    Buna göre;

A grubu hisse senedi: Fiili dolaşımdaki pay değeri 30 milyon TL ve üzeri olan hisse senedidir.
    B grubu hisse senedi: Fiili dolaşımdaki pay değeri 10 milyon TL ile 30 milyon TL arasında olan hisse senedidir.
    C grubu hisse senedi: Fiili dolaşımdaki pay değeri 10 milyon TL’nin altındaki hisse senedidir.
    D grubu hisse senedi: Gelişen İşletmeler Piyasası (GİP), Serbest İşlem Platformu (SİP), Nitelikli Yatırımcı İşlemleri Pazarı (NYİP) veya Gözaltı Pazarı’nda (GP) işlem gören hisse senedidir.

Sayfa 14/577 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •