Sayfa 65/577 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 4609 madde; 513 - 520 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyal

1. DENİZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.... 9.727.368,49 ...elinde enfazla hisse bulunduran aracı kurum...yani patron malı...
    salı günü A gurubu malları alabilmek için bu gün B gurubu hisselerinden satış yapıyor.682 bin lot mal satabilir....
    umarım B gurubu 2.5 milyon lotu da almak için mal satmaz...bu taraftan satıyor...diğer taraftan alacak...kural gereği bedelli tamamlanmış olacak..
    Son düzenleme : emektar; 13-10-2017 saat: 11:50.

2.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    DENİZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş.... 9.727.368,49 ...elinde enfazla hisse bulunduran aracı kurum...yani patron malı...
    salı günü A gurubu malları alabilmek için bu gün B gurubu hisselerinden satış yapıyor.682 bin lot mal satabilir....
    umarım B gurubu 2.5 milyon lotu da almak için mal satmaz...bu taraftan satıyor...diğer taraftan alacak...bedelli tamamlanmış olacak..
    su an 691bin lot satısı var deniz in.Yani b grubunda satıs bittimi
    Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    bu paylar satılmadan hissenin 1.50 üzerine çıkma ihtimali çok zayıf görünüyor. hatta bu hisseleri ucuzdan almak için tekrar 1.40 lar görülebilir gibime geliyor. yada özel emirle satılabilir. özel emirle bile satılsa ortada bir pazarlık dönecek..
    bu söylediklerin B gurubu hisseler ,için...A gurubu paylar merkez binasında satışa sunulacak.
    B gurubu satılmayan payların adedi....2.427.820,798 Türk Lirası (borsada satışa sunulalacak)
    A gurubu satılmayan payların adedi...682.776,589 Türk Lirası
    salı akşamına kadar maalesef böyle ...

4.  Alıntı Originally Posted by potaz34 Yazıyı Oku
    su an 691bin lot satısı var deniz in.Yani b grubunda satıs bittimi
    A gurubu payların parası şuan hazır bu gün kü satışlar salı sabahı nakite çıkıyor.....Ana ortak imtiyazlı paylarını artırmış ,
    eli birazdaha güçlenmiş olacak..

5. B grubu mallar açıkta kalmaz, dediğiniz gibi patron A grubu mallara gözü dikmiş. Ankaralı olsam bende yazılmak isterdim.

6.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    salı akşamına kadar maalesef böyle ...
    kendileri en az 1.50 maliyetli alıp 1-2 milyonu 40 tan vermezler 1-2 kademe altı olabilir belki ama niye bilerek aşağıdan kaptırsınlar.ama borsa bu olmaz olmaz.

7.  Alıntı Originally Posted by firtina55 Yazıyı Oku
    ben peşin hükümlü değilim.ama ekonomiyi,finans iş ve işlemlerini,yönetimleri ve özellikle 30 yıldır içinde olduğum borsa yı kendi çapında takip eden biriyim.
    sık sık topikler de yazılanlar burada da yazılmış. beğenmiyorsan neden aldın ??
    peki sen bu şirketi borsaya neden soktun ettin?? Malım iyi ve bu şirketi kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yönetip benim açıktan ortağım olan büyük,küçük yatırımcıyı zarara sokmadan ve doğru bilgilendirerek birlikte şirketi büyütmek ve hedeflerine varmak için değil mi .
    ben bu yıl gs hissesi de aldım neden ?? sportif başarı ile hisse değer kazanacak diye....ama şunu biliyorum ki ; Galatasaray'ın Eylül Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda toplam borcunun 2 milyar 521 milyon olduğu açıklandı. 13 Eylül 2017, Çarşamba 15:47. - A; + A.
    peki biz yatırımcılar olarak sormayalım mı kardeşim ey yöneticiler üstünüze toz kondurmuyorsunuz ama bu 2.5 milyar borcu nasıl yaptınız?? ne hakla....
    bazı mevzuattaki boşluklardan yararlanarak maalesef şirketler batırılıyor ve olan yatırımcıya oluyor.sonra gelsin bedelliler gitsin bedelliler.gs de yıllardır hatta bir çok hissede durum bu.....
    ben OSTİM batacak demedim.....haşa ne haddime..
    ama
    OSTİM iyi yönetilememiş.
    neden aldım ??
    piyasa koşullarına göre ucuz
    ve
    her bedelli sonrası taze kan almış vücut gibi hissede hareketlilik beklediğim için aldım.
    ayrıca hisse almak suç değil ??
    hissesini aldığım şirketi sorgulamak ta öyle......
    inşallah ben yanılırım.......
    Türk sanayisi ve şirketleri ve ortaklıkları adına da gurur duyarım.
    dün Cumhurbaşkanımızın dediği gibi her türlü sanayi malı üretimini (silah,vs) keşke kendi ülkemizde üretebilsek ve dışarıya biz satabilsek...keşke...
    Sayın Fırtına55, benim sadece takıldığım nokta Batık şirket demenize idi. yoksa yönetimin çok süper olduğunu bende düşünmüyorum. normal ayarda insanlar gibi görünüyorlar. Ama bugüne kadar yatırımcısına para kazandırmamış. Ama sizinde dediğiniz gibi Cumhurbaşkanı ne diyor, sanayi gelişsin, kendi malımızı kendimiz üretelim, Buda ilerisi için bir POTANSİYEL demek, geçen günde demiştim, OStim geçmişte kazandırmamış ama ortada sanayi üretimini artırmak konuşulurken, Nükleer santraller konuşulurken ve buralarda OStim'in adı geçiyorken orta vadede neden yatırımcıda kazanmasın. hepimizin gayesi aynı yatırım yapıyorsak kazanmak hepimizin hakkı...

8. ufukta ışık görünmeye başladı...

Sayfa 65/577 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •